Zdrowe słodycze dla dzieci – na co postawić?

Już za niedługo święta. W związku z tym nasze dziecku oczekują jakiś drobnych upominków. Być może jesteśmy strapioną mamą, tatą, dziadkiem, babcią czy też ciocią lub wujkiem, który nie wie kompletnie jakie zdrowe słodycze dla dzieci są strzałem w dziesiątkę, a które powinny być zakazane.

Czy istnieje coś takiego jak zdrowe słodycze?

Wielkanoc wiąże się z bardzo przyjemnym zwyczajem. Drobne upominki chowamy przed naszymi dzieci po całym domu. Są to bardzo często zabawki oraz w większość słodycze. Co w takiej sytuacji?  W takiej sytuacji należy postawić na zdrowe słodycze dla dzieci.

Na całe szczęście coraz częściej może w sklepach znaleźć perełki, które są godne uwagi. Bazują zwykle na składnikach naturalnych, które są przetworzone jedynie w niewielkim stopniu. Nie zawierają także syropu glukozowo-fruktozowego, cukru czy też groźnych trans tłuszczów. Oznacza to, że na opakowaniach nie przeczytamy, że w swoim składzie mają tak zwany tłuszcz utwardzony.

Jednak starajmy się zachować czujność. Zdarza się, że produkt, który jest przedstawiony jako zdrowy oraz rzekomo fit zawiera pomimo wszystko dodatek zbędnych słodzących substancji. Zdarza się także, że zawiera konserwanty, bez których jednak można się obejść.

Owoce to jest to

Pamiętajmy, że zdrową postacią słodyczy są również owoce. Na pewno znajdziemy takie, które nasze dzieci wręcz uwielbiają. Owoce koniecznie dorzućmy do prezentu, zamiast następnej, pełnej cukru oraz tłuszczu czekolady. Owoce stanowią minimum połowę prezentowej paczki.

Świetnie sprawdzają się także świeże daktyle. Są słodkie niczym cukierki, a przy tym są o wiele, wiele zdrowsze. Jedyną niedogodnością jest to, że mają pestki, ale smak to na pewno wynagradza. Dzieci jednak uczą się w mig sobie radzić z nimi. Możemy je spotkać na półkach sklepowych wielu hipermarketów.

Pewnie suszone owoce zamiast cukierków brzmią dla nas zbyt banalnie, a na dodatek za mało wyszukanie. Jednak należy wiedzieć, że owoce suszone o naprawdę dobrej jakości potrafią skraść serce niejednego dziecka. Śmiało traktuje się je jako prawdziwe łakocie.

Wiele dzieci uwielbia suszone morele oraz także daktyle. Aby jednak były zdrowe oraz pyszne muszą spełnić kilka niezmiernie ważnych kwestii. W tym temacie najważniejsza niewątpliwie jest jakość. Najważniejsze jest to, aby czytać etykietę. Jest to bardzo ważne. Nie możemy pospiesznie kupować takich produktów, ponieważ możemy się stać przypadkiem właścicielami rzekomych fit słodyczy. Tak to nie działa. Poświęćmy na zakupy nieco więcej czasu. Zdrowie naszych dzieci jest najważniejsze.