Pasta cukrowa do depilacji – czy warto z niej korzystać?

Każda kobieta depiluje się. Możemy oczywiście na ten zabieg udać się do kosmetyczki, ale jednak większość osób zabieg wykonuje w zaciszu domowym. Wówczas musimy zainwestować w sprawdzone rozwiązania jeśli chodzi o niezawodne kosmetyki. Taka jest na pewno pasta cukrowa do depilacji. Pasta ta była już wykorzystywana na Bliskim Wschodzie i to od stuleci. Jednak w naszym kraju także ta metoda depilacji zyskuje masę zwolenniczek. Jakie są zalety tejże pasty? Sprawdźmy to.

Świetna metoda depilacji

Pasta cukrowa do depilacji od wielu wieków jest stosowana przez Arabki, które używały do depilacji roztopionego cukru (karmelu). Na Bliskim Wschodzie ta pasta cukrowa służąca depilacji jest nazywana halaweh. Obecnie stosowana jest specjalna masa, która poza cukrem zawiera także sok z cytryny oraz mieszankę ziół łagodzących, chociaż niektóre z nas wykonują sobie pastę cukrową zrobioną w domu własnoręcznie.

Musimy wiedzieć, że depilacja przy wykorzystaniu pasty cukrowej zapewnia nam spokój mniej więcej na dwa do trzech tygodni. Jest to także metoda idealna depilacji dla wszystkich alergików, jak i także osób, które się zmagają z problemem pękających naczynek krwionośnych oraz także żylaków.

Jakie są zalety depilacji przy wykorzystaniu pasty cukrowej?

Każda kobieta musi mieć świadomość, że pasta cukrowa się nie przykleja do skóry, a jedynie okleja nasze włoski, co już zmniejsza znacznie ból. Na pewno nie drażni naszego naskórka. Zimna pasta także wyklucza poparzenie czy też podrażnienie skóry. Resztki pasty się zmywa przy pomocy ciepłej wody i nie musimy pocierać skóry. Ta właśnie metoda depilacji nie wymaga także stosowania substancji chemicznych potrzebnych do oczyszczania skóry, jak na przykład wosku syntetycznego do depilacji.

Same podrażnienia po depilacji cukrową pastą są naprawdę znikome. Najczęściej jest tak, że znikają jeszcze tego samego dnia. Stosując właśnie taką formę depilacji bardzo szybko zauważyć możemy zmiany. Włoski odrastające są jasne oraz słabiutkie. Depilując się w sposób regularny można pozbyć się całkowicie owłosienia w co po niektórych rejonach naszego ciała. Pierwszą depilację jednak najlepiej będzie wykonać w kosmetycznym salonie. Dla osób, które są niezbyt wprawione pasta może się okazać nieco uciążliwa szczególnie z uwagi na obliczanie proporcji oraz do tego nakładanie umiejętne pasty na naszą skórę. Poradzimy sobie na pewno z tym i z czasem nabierzemy sporej wprawy. Co jak co, ale tego możemy być pewne. Jest to bardzo ważne oraz także motywujące.