Wibrator – wszystko, co musisz o nim wiedzieć

Niektóre gadżety erotyczne nie tylko na stałe wpisały się w obowiązkowy asortyment sex shopów, ale również krajobraz kultury popularnej. Wśród nich na pierwszy plan z całą pewnością wysuwa się wibrator. To zabawka dla dorosłych, która z jednej strony stała się symbolem seksualnego wyzwolenia kobiet, a z drugiej na jej temat wciąż krąży wiele bardzo niesprawiedliwych mitów. Dlaczego wibrator jest aż tak kontrowersyjny? Co wszyscy powinniśmy o nim wiedzieć, ale boimy się lub wstydzimy zapytać? Czy to naprawdę gadżet wyłącznie dla kobiet, w dodatku samotnych?

Wibrator, czyli król gadżetów erotycznych

Wibrator to niewątpliwie jeden z najczęściej kupowanych gadżetów erotycznych. Jego popularność wynika chyba z tego, że znany jest od wieków, chociaż początkowo jego celem wcale nie było zaspokajanie seksualnych potrzeb płci pięknej. W XIX wieku pojawił się wibrator napędzany parą, który służył do (uwaga!) leczenia kobiecej histerii. Przyrząd z powodzeniem był używany przez lekarzy w gabinetach, klinikach czy sanatoriach. Kiedy jednak wspomniana choroba okazała się jedynie wymysłem, wibrujące urządzenie doskonale nadawało się do masażu ciała.

Kariera wibratora, jako gadżetu erotycznego, rozpoczęła się w latach 60. ubiegłego wieku i od tego czasu zyskuje on coraz większe grono nie tylko zwolenniczek, ale również zwolenników. Dlaczego jego używanie wciąż jest dla nas tak kontrowersyjne? Przede wszystkim korzystanie z wibratora służy najczęściej wyłącznie zaspokajaniu swoich potrzeb seksualnych. Mimo że żyjemy w XXI wieku, kiedy to kobiety i mężczyźni na równych prawach chcą się cieszyć nie tylko udanym seksem, ale również orgazmem, przyznanie się do tego wciąż uważane jest za coś złego.

Mity o wibratorze – to warto wiedzieć

Wibrator – chyba jak żaden inny gadżet erotyczny – stał się bohaterem nie tylko filmów i literatury, ale również wielu krzywdzących mitów, które wciąż pokutują w świadomości społeczeństwa. Przede wszystkim należy sobie uświadomić, że wibrator nie jest urządzeniem, z którego korzystają wyłącznie samotne kobiety, które za wszelką cenę szukają “substytutu” męskości. Obecnie wibratory to niezwykle nowoczesne i gustowne urządzenia, które z powodzeniem mogą być używane przez kobiety, mężczyzn, jak i pary. Delikatne wibracja może działać stymulująco na różne partie ciała, a tym samym stanowić bardzo ciekawe urozmaicenie zabaw w sypialni – solo lub w parze.

Kolejny niesprawiedliwy mit to stwierdzenie, że osoby używające wibratorów nie potrafią już czerpać satysfakcji z seksu z partnerem lub partnerką. Tutaj trzeba mieć na uwadze, że jest to gadżet, który ma nam pomóc w osiągnięciu seksualnego spełnienia, a nie zastąpić drugą osobę. Korzystanie z wibratora absolutnie nie sprawi, że przestaniemy czerpać radość z seksu z partnerem. Przeciwnie – warto wprowadzić go do wspólnych zabaw i cieszyć się jego dobrodziejstwem w parze. Podsumowują – wibrator nie jest urządzeniem dla samotnych kobiet, które nie mogą znaleźć zaspokojenie z mężczyzną, to nowoczesny gadżet, niezwykle pomocy w osiągnięciu pełnej satysfakcji seksualnej. Nie oznacza to oczywiście, że ma on nam zastąpić drugą osobę. Tylko od nas zależy, czy chcemy zaprosić wibrator do naszej sypialni i jak często będziemy korzystać z jego pomocy.

Jakie wibratory znajdziemy w sklepie erotycznym?

Współczesny rynek gadżetów erotycznych oferuje niezwykle bogatą ofertę wibratorów. Wiele z nas może być zaskoczonych, ponieważ obecnie wiele modeli wygląda niczym wspaniałe rzeźby przyniesione wprost z muzeum designu. Zabawa z takim urządzeniem to nie tylko rozkosz, ale również niezwykłe doznanie estetyczne. W ofercie sklepów erotycznych znajdziemy wibratory w różnych kształtach, rozmiarach czy kolorach. Dużą popularnością wciąż cieszą się wibratory realistyczne, które do złudzenia przypominają męskiego członka. Miłośnicy nowoczesnych technologii mogą wybrać na przykład wibratory sterowane za pomocą aplikacji na telefon. Zwolennicy zabaw w duecie z pewnością zainteresują się specjalnymi wibratorami dla dwojga, a osoby szczególnie wymagające mogą wybierać wśród bogatej oferty wibratorów stymulujących punkt G. Osoby początkujące mogą zdecydować się dyskretne mini wibratory.

Jeżeli (zresztą słusznie) decydujemy się na wprowadzenie wibratora do swojego życia, to musimy pamiętać jedynie o kilku kwestiach. Po pierwsze warto wyzbyć się uprzedzeń i stereotypów, a po drugie postawić na wysokiej jakości produkty. Można je znaleźć w renomowanych sklepach erotycznych. Jeśli zależy nam na dyskrecji, to do naszej dyspozycji są sex shopy online, jak na przykład internetowy sklep z akcesoriami erotycznymi Kraina Doznań: https://kraina-doznan.pl/wibratory,c1.html

Tagged with: