Torby i plecaki do szkoły — jaki plecak wybrać?

Wybór plecaka do szkoły to niełatwe zadanie. W ramach jednego akcesorium trzeba pomieścić mnóstwo funkcjonalności: wygodę, wytrzymałość, jakość i estetykę. Dobry plecak będzie zdrowy dla pleców, a jego design zachwyci najmłodszych. Dobrze, aby nadawał się również nie tylko do szkoły, ale też na wyjazdy i był jak najbardziej wielofunkcyjny. Jak znaleźć ten idealny plecak dla swojego malucha? Podpowiadamy!

Jaki powinien być dobry plecak?

Jakie wymogi powinien spełniać dobry plecak szkolny? Idealny plecak to taki, który:

  • mieści wszystkie potrzebne rzeczy do szkoły i ma kilka kieszeni,
  • jest zdrowy dla kręgosłupa (dobra konstrukcja),
  • ma dobrej jakości wykonanie (nie rozpadnie się po semestrze),
  • jest łatwy w czyszczeniu,
  • podoba się maluchowi.

Musisz przyznać, że niełatwo znaleźć model, który odpowie na te wszystkie potrzeby, jednak w Betty’s Home postawiliśmy sobie za cel – uszyć plecak doskonały. Czy nam się to udało? Sprawdź!

Dobra konstrukcja, czyli jaka? Zdrowe plecy przede wszystkim!

Dobrze, aby plecak był wyprofilowany i skrojony tak, aby, jak najmniej obciążać młody kręgosłup. Ważne, aby był lekki (każdy dodatkowy ciężar jest niepożądany), oraz miał miękkie i koniecznie regulowane szelki.

Jak nosić plecak?

Nie tylko konstrukcja plecaka jest istotna, ale również jego dopasowanie. Plecak nie może być za duży ani za mały – powinien zaczynać się  na wysokości ramion i kończyć w okolicach miednicy. Jego szerokość nie powinna być większa niż szerokość ramion dziecka. Oprócz tego ważny jest sposób, w jaki dziecko nosi plecak. Nawet najlepiej dopasowany egzemplarz nic nie da, jeśli maluch będzie nosił go na jednym ramieniu. Plecak powinien spoczywać na obydwu ramionach, a jego waga nie powinna przekraczać 10-15% masy ciała dziecka. Oczywiście, nic się nie stanie, jeśli dziecko czasem będzie chciało poczuć się „jak dorosły” i weźmie ciężar na jedno ramię – ważne, aby to zachowanie nie stało się tradycją. Uświadommy malucha, że noszenie plecaka na dwóch ramionach jest po prostu wygodne i sami dajmy mu dobry przykład.

Wielofunkcyjność – to jest to!

A co powiesz na wielofunkcyjny plecak, który możesz wykorzystać również w podróży? Świetnie sprawdzi się jako bagaż podręczny w samolocie czy w pociągu. Dziecko może zapakować do niego mnóstwo rzeczy, a Ty nie będziesz mieć na głowie kolejnej torby podręcznej na kółkach do pilnowania.

Plecaki ze sklepu Betty’s Home to wielofunkcyjne akcesoria, które możesz wykorzystać również na swój użytek. Ich nienachalny design sprawi, że z łatwością wkomponujesz je swojej garderoby. Wysoka jakość tkanin, użytych do produkcji plecaków sprawia, że są długowieczne, trwałe i wyglądają zawsze świetnie. Nie wymagają również specjalnego traktowania – gdy się pobrudzą, wystarczy, że wrzucisz je do pralki. Taki plecak sprawdzi się świetnie podczas rodzinnego wyjazdu, ale założymy się, że spodoba Ci się na tyle, że z chęcią pożyczysz go od malucha do pracy albo na siłownię! Wszystkie chwyty dozwolone.

Tagged with: