Suknia ślubna vintage – gdzie znaleźć kreację, jak ze starych fotografii?

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu, dlatego nie ma nic dziwnego w tym, że pragniesz, by każda minuta była niepowtarzalna i idealna. Jeśli z sentymentem patrzysz w przeszłość, a moda ślubna sprzed lat pociąga Cię bardziej niż nowoczesne trendy, suknia w stylu vintage może być doskonałym wyborem dla Ciebie. Pytanie, gdzie znaleźć kreację, która wygląda jak ze starych fotografii – sprzed co najmniej 20 lat? Oto kilka miejsc, w których warto rozejrzeć się za wymarzoną sukienką ślubną.

Salony sukien ślubnych

Na początek miejsce, do którego większość przyszłych panien udaje się w pierwszej kolejności – niezależnie od preferencji modowych. W salonach sukien ślubnych czekają na Ciebie kreacje w przeróżnych stylach, autorstwa zarówno polskich, jak i zagranicznych projektów. W dobrym salonie masz szansę spotkać dyplomowaną stylistkę ślubną, która jest w stanie wyselekcjonować dla Ciebie modele konkretnie w stylu lat 20., 50. czy 70. XX wieku. Suknie ślubne vintage nie należą do najpopularniejszych, dlatego warto odwiedzić kilka salonów i poprosić o portfolio. Istnieją salony specjalizujące się w modzie ślubnej retro i vintage. Żeby nie tracić czasu na zwiedzanie wszystkich punktów w regionie, poszukiwania zacznij od solidnego researchu w internecie. Wejdź na strony www poszczególnych firm, przejrzyj kolekcje w dawnym stylu, a następnie zadzwoń lub powysyłaj zapytania mailowe do wybranych miejsc.

Sklepy z modą vintage

Jeśli marzysz o autentycznej sukni ślubnej vintage, a nie jedynie o modelu stylizowanym na kreację sprzed wielu lat, koniecznie sprawdź, gdzie znajdują się najbliższe sklepy z odzieżą vintage. Największą szansę na znalezienie takich punktów masz w dużych miastach. Nigdzie w pobliżu nie ma takiego sklepu stacjonarnego? Przeszukaj oferty sklepów internetowych z modą vintage. Do wyboru pozostaje kilka dużych, polskich platform sprzedażowych oraz wiele zagranicznych. Ponadto w niektórych miastach cyklicznie organizowane są targi vintage, na których można upolować prawdziwą perełkę z fascynującą historią miłosną.

Pracownie krawieckie

Chcesz, żeby Twoja suknia ślubna została uszyta na miarę tylko dla Ciebie, a projekt uwzględniał Twoje niepowtarzalne pomysły? Idealnym rozwiązaniem dla Ciebie jest współpraca z pracownią krawiecką, koniecznie specjalizującą się w modzie ślubnej. Prosisz o wgląd do kolekcji w stylu vintage, wybierasz model najbliższy Twojej wizji (lub kilka) i umawiasz się na przymiarki. Podczas spotkania poprzymierzasz różne kreacje, wybierzesz tę jedyną i porozmawiasz ze stylistką ślubną o ewentualnych modyfikacjach projektu. Ta opcja pozwala na stworzenie spersonalizowanej sukienki, w 100% odpowiadającej Twoim wymiarom, preferencjom i inspiracjom z przeszłości. Każda suknia ślubna vintage DAMA Couture – warszawskiej pracowni krawieckiej, jest szyta na miarę od podstaw, więc na życzenie może zostać zmodyfikowana.

Internet

Internetowe platformy handlowe i serwisy ogłoszeniowe (np. Vinted, Allegro, OLX, eBay, Etsy), polskie i międzynarodowe, to miejsca obfitujące w odzież vintage – zarówno autentyczną, jak i stylizowaną na starszą, zarówno nową, jak i używaną w różnym stanie. Masz więc sporą szansę, by bez wychodzenia z domu, za niewielkie pieniądze, upolować wymarzoną suknię ślubną vintage, zaprojektowaną przez niezależnego designera.

Rodzinne zbiory

Jeśli w Twojej rodzinie zachowała się suknia ślubna z przeszłości, np. z uroczystości ślubnej rodziców, dziadków czy pradziadków, do tego w przyzwoitym stanie (takim do odratowania), to jesteś prawdziwą szczęściarą! Zastanów się nad jej odświeżeniem, dopasowaniem do swojej sylwetki u krawcowej i ewentualnym wprowadzeniu drobnych modyfikacji. Nie tylko zaoszczędzisz kilka lub nawet kilkanaście tysięcy złotych, bo tyle kosztują modele w stylu vintage szyte na miarę, ale również podarujesz rodzinnemu skarbowi drugie (lub kolejne) życie oraz zyskasz absolutnie wyjątkową kreację ślubną – z duszą i historią. Suknia vintage, którą posiadasz, wydaje Ci się zbyt staroświecka i ciężka? Pamiętaj, że kluczem do udanej stylizacji na bazie oryginalnej kreacji vintage jest wyjście z jednej epoki i otwarcie się na inne trendy, także na te nowoczesne. Możesz śmiało wzbogacić swój look o współczesne dodatki, które wyrażają Ciebie i Twój styl. Pora zacząć pisać własne love story!

Tagged with: