Kim jest Marcelina Zawadzka? [instagram, tvp, partner]

Marcelina Zawadzka to polska modelka, która popularność zyskała po zdobyciu korony Miss Polonia 2011. Po rocznej kadencji jako Miss zajęła się prowadzeniem imprez, a także karierą w telewizji. Zagrała w kilku serialach, była prowadzącą Pytanie na śniadanie, wzięła również udział w tanecznym show Dance, dance, dance. Co jeszcze warto wiedzieć o Marcelinie Zawadzkiej? Wszystkie informacje na temat modelki znajdziecie poniżej.

Kim jest Marcelina Zawadzka?

Marcelina Zawadzka urodziła się 25 stycznia 1989 roku w Malborku. Jest absolwentką Wyższej Szkoły Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia w Warszawie.

Wychowywała się w domu pełnym kobiet. Mieszkała z babcią, mamą i dwiema starszymi siostrami: Agnieszką i Karoliną. W jednym z wywiadów żartowała, że w domu nawet pies i kot były płci żeńskiej.

Ojciec Marceliny był marynarzem. Pływać przestał, kiedy na świecie pojawiła się jego najmłodsza córka. Ponieważ mężczyzna marzył o synu, mała Marcelina podświadomie upodobniała się do chłopca. W rodzinie mówiono na nią nawet Marcel. Razem z ojcem rąbała drewno i chodziła na grzyby do lasy. Od małego była bardzo aktywna: trenowała karate i wioślarstwo, uczęszczała na zajęcia tańca, pływała, należała także do harcerstwa i śpiewała w chórze Gospel.

Marcelina Zawadzka — kariera w tvp

Kiedy Marcelina miała 14 lat, do jej ojca zadzwoniła znajoma, która pracowała jako choreografka podczas wyborów Miss Malborka Nastolatek. Kobieta szukała dziewczyny na zastępstwo, gdyż jedna z uczestniczek zrezygnowała przed finałem. Ojciec wysłał ją na konkurs, który ostatecznie wygrała.

Jeszcze tego samego roku siostra Marceliny zrobiła jej kilka zdjęć, które nastolatka wysłała do jednej z agencji modelek. I tak zaczęła się jej przygoda z modelingiem.

W 2011 roku, za namową przyjaciółki Rozalii Mancewicz- Miss Polonii 2010, Marcelina wystąpiła w wyborach Miss Polonia 2011. 22-latka odniosła sukces i wygrała te wybory. Następnie zakwalifikowała się do międzynarodowego konkursu Miss Universe 2012, gdzie dostała się do pierwszej szesnastki, zostając tym samym pierwszą Polką od 1989 roku, która zaszła tak daleko w tym konkursie.

W 2013 roku Marcelina Zawadzka rozpoczęła przygodę z telewizją — została prowadzącą programu Projektanci na start w telewizji Fox Life. W 2014 roku prowadziła program Dżender w TVN Turbo, a w latach 2015-2020 była jedną z prezenterek porannego programu TVP2 Pytanie na śniadanie. W międzyczasie była również gospodynią magazynu Lajk!, w 2017 roku konkursu wypieków Bake Off – Ale ciacho! i talent show The Voice of Poland, a w 2018 roku konkursu Bake Off Junior.

Zagrała pielęgniarkę Alicję w serialu Pierwsza miłość (2014) i Gabrielę Morawską w serialu Na sygnale (2018).

Dwukrotnie uczestniczyła w telewizyjnych programach tanecznych. W 2014 roku wzięła udział w Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami, w którym razem z partnerem tanecznym Rafałem Maserakiem zajęła 3. miejsce. W 2019 roku uczestniczyła z Rafałem Maślakiem w Dance Dance Dance, w którym zajęli wspólnie 4 miejsce.

W 2017 roku Marcelina Zawadzka otrzymała Telekamerę w kategorii nadzieja telewizji.

W 2020 prokuratura postawiła kobiecie zarzuty „uszczuplenia podatku, przyjęcia i rozliczenia faktur oraz prania brudnych pieniędzy”.

Marcelina Zawadzka — partner

W latach 2009-2012 Marcelina Zawadzka była w związku z kierowcą rajdowym Kubą Przygońskim. W 2017 roku okazało się, że Marcelina spotyka się z aktorem Mikołajem Roznerskim, który kilka miesięcy wcześniej rozstał się z Olgą Bołądź. Modelkę widywano również z brazylijskim modelem Leonardo Marquesem (2017-2018) oraz polskim modelem Rafałem Jonkiszem (2018-2019). W 2020 roku Marcelina spotykała się z Tomaszem Włodarczykiem.

Marcelina Zawadzka — Instagram

Marcelina Zawadzka prowadzi konto na Instagramie pod nazwą @marcelina_zawadzka. Aktualnie jej profil obserwuje 606 tysięcy użytkowników tego serwisu. Modelka udostępnia tam sporo zdjęć związanych nie tylko ze swoim życiem zawodowym, ale także prywatnym.