Srebrne kolczyki z angielskim zapięciem – do kogo pasują?

Kim byłaby prawdziwa kobieta bez przyciągającej wzrok i gustownej biżuterii? Srebrne kolczyki z zapięciem angielskim, stanowią od wielu już lat przejaw klasy oraz elegancji. Są one doceniane za ponadczasowy urok i komfort noszenia. Czym mogą nas zaskoczyć, dlaczego warto będzie je kupić i do kogo one właściwie pasują? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule.

Zapięcie angielskie – jak dokładnie wygląda? 

Zapięcie typu angielskiego wykonuje się zwykle z trochę grubszego, aniżeli zwykłego sztyft druciku, delikatnie wyprofilowanego i zakończonego zatrzaskiem, który zabezpiecza całość. Kolczyki tego typu, są elegancką, kobiecą ozdobą, odznaczają się średnią długością i mają raczej klasyczne, proste formy. Bardzo często zdarza się jednak że, iż elegancja zostaje połączona z nowoczesnym wzornictwem, dzięki czemu można uzyskać odważny i nieco intrygujący styl, co jest chociażby widoczne w ofercie BizuteriaSzyk.pl. Kolczyki mające zapięcie typu angielskiego, poza oprawą wykonaną z metalu, nierzadko wysadzane są albo zakończone efektownymi kamieniami o różnej barwie. 

Do kogo pasuje ten typ kolczyków i po co się je nosi? 

Kolczyki mające zapięcie typu angielskiego, potrafią miło zaskoczyć każdą osobę, której zależeć będzie na oryginalnym dopełnieniu skrupulatnie przygotowywanej stylizacji. Są idealnym rozwiązaniem, jeżeli we własnym stylu inspirujemy się ponadczasową elegancją i lubimy wytworne, unikalne rozwiązania. Jeżeli zdarzyło się nam zgubić gdzieś swoją ulubioną biżuterię, z uwagi na nieodpowiednie zapięcie, z tymi kolczykami, nie będziemy musiały się o to martwić. Nie mają one sobie równych, jeśli chodzi o kwestię wygody, dlatego nierzadko kupuje się je nawet do noszenia dla małych dzieci. Srebrne kolczyki z zapięciem angielskim dla maluchów, stanowią wdzięczne rozwiązanie, jeśli zależy nam, żeby zyskać pewność, iż pociecha nie zagubi wartościowych ozdób. Nierzadko, są one wybierane przez rodziców w roli pierwszego modelu biżuterii, który otrzymują od nich ich dzieci w prezencie. Nic nie jest tak dobrym testem wytrzymałości, jak zabawy preferowane przez dzieci. Ten rodzaj kolczyków, zaleca się dla osób preferujących aktywny tryb życia, kiedy zależy nam, żeby odpowiednio wyglądać, ale także być pewnym własnych stylizacji. Warto założyć srebrne kolczyki mające zapięcie typu angielskiego po przekłuciu uszu, gdyż dadzą nam pewność, iż zabieg ten nie zostanie zmarnowany, a biżuteria nie będzie podrażniała skóry. Stanowią must have w kolekcji biżuterii każdej z kobiet, której zależeć będzie na unikalności i elegancji wybranych dodatków. Jeśli ich nie mamy, powinny one jak najszybciej znaleźć się w naszej szkatułce. 

Jak zakładać kolczyki z zapięciem typu angielskiego

Zakładanie tego typu biżuterii, jest wygodne i łatwe, tak samo jak jej noszenie. Zapięcie angielskie, złożone jest z niewielkiego zawiasu, do którego przyczepia się ruchomą część zapięcia i nieruchomy element z wgłębieniem albo szczeliną. Celem założenia kolczyków, musimy się najpierw upewnić, iż zapięcie zostało otwarte, a później przewlec jedną spośród części poprzez ucho, tak ażeby najważniejsza część ozdoby zwisała w dół. Później trzeba umieścić delikatnie część ruchomą w wyznaczonym miejscu – wgłębieniu albo szczelinie. Dzięki temu kolczyk się zatrzaśnie, nie wypadnie i nie zgubi się podczas poruszania. 

Jak zdejmować kolczyki z angielskim zapięciem? 

Jeżeli nie jest się przyzwyczajonym do zakładania kolczyków mających angielskie zapięcie, możemy mieć na początku problemy z ich prawidłowym ściągnięciem. Wbrew temu, co może się wydawać, nie jest to trudna czynność. Należy tylko odgiąć zatrzask, żeby mógł wysunąć się ze szczeliny odpowiadającej za przymocowanie. 

Podsumowując powyższe warto zauważyć, iż kolczyki srebrne z angielskim zapięciem, są efektowne, pasują do wielu stylizacji. Z uwagi na brak konieczności ciągłego poprawiania zapięcia, mogą je nosić nie tylko osoby dorosłe, ale również dzieci. Ich zapinanie i rozpinanie, wymaga nieco wprawy, ale można się tego bardzo łatwo nauczyć.  

Tagged with: