Czy warto zdecydować się na refleksy na ciemnym blondzie?

Refleksy na ciemnym blondzie przepięknie się złocą oraz nadadzą naszej fryzurce naprawdę olśniewający wygląd. Gdy idziemy ulicą, to niezmiernie łatwo jest zauważyć pukle włosów, które ciekawie się mienią na słońcu. Jak stworzyć efektowne refleksy na włosach? Przekonajmy się.

Jak uzyskać blond refleksy?

Wiemy nie od dzisiaj, że istnieje kilka, a nawet i kilkanaście rodzajów włosów damskich. Włosy możemy podzielić między innymi z uwagi na im bardzo doskwierające problemu. Włosy skłonne do łupieżu, włosy łamliwe czy też włosy przetłuszczające się.

Jeśli chcemy uzyskać na włosach refleksy, to musimy pod uwagę wziąć kolor włosów, ponieważ inaczej się wykonuje refleksy na ciemnym blondzie, a inaczej na jasnych włosach.

Aby móc uzyskać refleksy w kolorze złota na jasnych włosów, to musimy zastosować kosmetyk podstawowy do włosów, jakim jest szampon pielęgnacyjny. Aby móc podkreślić na włosach jasne refleksy, to godny polecenia jest szampon do jasnych włosów czy też szampon do rozjaśnionych włosów. Musimy mieć świadomość, że wyciąg z rumianku rozjaśnia dodatkowo oraz jest w stanie podkreślić kolor pasemek włosów. Dzięki olejkom eterycznym włosy są nawilżone, a na dodatek stają się silne oraz sprężyste. Składniki te mają także łagodzące działanie oraz znacznie odżywiają skórę naszej głowy. Wyciąg z akacjowego miody między innymi zawiera takie składniki jak enzymy, witaminy czy też mikroelementy, które zapewniają samo odżywienie włosów, ale także skóry głowy.

Refleksy na ciemnych włosach

Aby mieć złote i piękne refleksy na ciemnych włosach, postępować należy podobnie, jak w przypadku blond włosów. Pielęgnację ciemnych włosów musimy rozpocząć od wyboru szamponu odpowiedniego. Szampon do ciemnych włosów, niezależnie od tego, czy są one naturalne czy też farbowane, delikatnie powinien ożywić kolor. Refleksy na ciemnych włosach uzyskamy, gdy pasma włosów są nawilżone odpowiednio, jak i także odżywione.

Oczywiście trudno jest pofarbować refleksy samodzielnie w domowych warunkach. Możemy uzyskać kolor niestety sztuczny i samo farbowanie również pozostawia wiele do życzenia. W takiej sytuacji obowiązkowo wręcz powinnyśmy się zgłosić do profesjonalnego fryzjera. Wówczas możemy być pewne, że koloryzacja przebiegnie naprawdę przepięknie i profesjonalnie. Koleżanki będą nam zazdrościły. Jednak na fryzjerze nie wolno nam oszczędzać. Wydaje się to oczywiste, prawda? Nigdy nie wychodzi nam to na dobre. Wiadomo, że człowiek uczy się na błędach, ale w tym wypadku wcale nie musimy przeżywać tego na własnej skórze.