Sesja narzeczeńska w lutym – czy warto?

Roztapiający się śnieg, zgniłozielona trawa, niesprzyjająca pogoda – czy to warunki idealne na romantyczną, narzeczeńską sesję? Większość osób stwierdzi, że nie. Ale przecież nikt nie powiedział, że trzeba robić zdjęcia w plenerze! Jak może wyglądać ciekawa sesja w miesiącu, w którym aura nie jest idealna?

Kiedy najlepiej robić sesję narzeczeńską?

Otulony białym śniegiem las, majowa zielona łąka, sierpniowe pole pełne złocistych kłosów lub wrześniowy park z kolorowymi drzewami – to idealne tła do romantycznej narzeczeńskiej sesji. Zdjęcia robi się łatwiej, gdy jest piękna pogoda, a otoczenie sprzyja, dlatego wiele par decyduje się na zdjęcia latem, wiosną czy wczesną jesienią. Gdy jest ciepło, łatwiej też o ciekawe stylizacje i ułożone fryzury – nie trzeba nakładać czapek, szalików, a wiatr nie sprawia, że jesteście na zdjęciach rozczochrani.

Ale czy na zdjęciach, które mają być waszą pamiątką, najważniejsze jest tło i stylizacje? Zdecydowanie nie! W sesji narzeczeńskiej chodzi głównie o emocje zakochanych – a te są przecież niezależne od pory roku.

Pomysły na rewelacyjną sesję narzeczeńską w lutym

Wasz wymarzony fotograf nie ma terminu wiosną, a ślub zbliża się wielkimi krokami? Umówcie się na sesję przedślubną w lutym – to miesiąc, w którym nie ma kwiatów, złotych łanów zboża, ale dni są już nieco dłuższe a temperatura często na plusie. Można więc zrobić całkiem ciekawe zdjęcia w plenerze, nie zamarzając przy ujemnych temperaturach. A poza tym… kto powiedział, że sesja narzeczeńska musi odbywać się w plenerze? Podpowiadamy, gdzie jeszcze można zrobić świetne zdjęcia.

  • Wybierzcie się nad morze

Morze wygląda pięknie o każdej porze roku. Nie ma szans, żeby zdjęcia nie wyszły romantycznie i nostalgicznie. Wielkim plusem nadmorskiej sesji w lutym będzie najpewniej brak lub minimalna liczba turystów. Z takiej sesji z pewnością wyjdzie wam przynajmniej jedno zachwycające zdjęcie, które później wydrukujecie w postaci wielkoformatowego fotowydruku i powiesicie w sypialni czy salonie.

  • Wyjdźcie do kawiarni

A może sesja narzeczeńska w kawiarni, w której odbyła się wasza pierwsza lub druga randka? Wiele kawiarenek ma idealny wystrój, aby zrobić w nich klimatyczne, estetyczne zdjęcia. Możecie rozmawiać ze sobą nad kawą, dzielić ciastkiem, a jeśli będzie brakowało wam pomysłów na ujęcia – poproście fotografa, aby wyszedł z kawiarni i zrobił wam zdjęcia przez szybę!

  • Zróbcie sesję w domu

Stylizowane i pozowane zdjęcia są coraz bardziej passe. Dotyczy to zarówno rodzinnych zdjęć świątecznych, jak i sesji narzeczeńskich. Dlatego zaproście fotografa do waszej domowej przestrzeni – niech uchwyci codzienne chwile: gdy gotujecie, pijecie na kanapie herbatę czy się przytulacie. Takie zdjęcia możecie potem wydrukować w formie klasycznych odbitek i włożyć do albumu. To będzie świetna pamiątka za kilkanaście czy kilkadziesiąt lat – przypomnicie sobie nie tylko to, jak wyglądaliście, ale również jak zmieniło się wasze mieszkanie.

Sesja przedślubna to piękna pamiątka, do której z pewnością będziecie wracać. Macie możliwość zorganizowania jej tylko w lutym? Nie przejmujcie się pogodą czy innymi czynnikami. W każdym miesiącu można zrobić piękne zdjęcia, bo przecież chodzi w nich o was i wasze emocje, a nie łąkę, słońce czy ośnieżone drzewa.

Tagged with: