Pomoce sensoryczne nie tylko do terapii

Na czym polega problem braku integracji sensorycznej?

Sensoryka zajmuje się połączeniem między zmysłami a mózgiem. Wszystko, co czujemy, widzimy, słyszymy trafia do centralnego ośrodka nerwowego i przetwarzane jest na odpowiednie reakcje. Zaburzenia w tym procesie to jest właśnie brak integracji sensorycznej. Najczęściej uważa się, że pomoce sensoryczne dedykowane są głównie dla dzieci. Jednak często potrzebują ich również dorośli. Niekoniecznie trzeba cierpieć na poważne zaburzenia żeby z nich korzystać. Pomoce sensoryczne znakomicie sprawdzają się w rozluźnieniu, relaksie, wypoczynku, pracy i zabawie. Mogą stanowić element wyposażenia wnętrza w strefie relaksu lub pracy. W dziecinnym pokoju mogą posłużyć zarówno do wypoczynku jak i do zabawy. Nie trzeba przechodzić specjalnej terapii, żeby z nich korzystać. Mogą zastąpić ulubiony fotel lub kanapę i równie dobrze pomagają się zdrzemnąć jak i popracować przy komputerze.

Gdzie można kupić pomoce sensoryczne?

Intibag.eu to specjaliści w zakresie pomocy sensorycznych. Na podstawie własnych badań i doświadczeń zaprojektowali szereg przedmiotów dla dorosłych i dla dzieci, które służą relaksowi, wyciszeniu i oderwaniu się od niekorzystnych bodźców świata zewnętrznego. Oferowane w intibag.eu pomoce sensoryczne wykonane są z w pełni ekologicznych materiałów. Środek wypełnia łuska z gryki, a pokrycie wykonano z materiału opatentowanego przez intibag.eu jako SecondSkin. Są miłe w dotyku, delikatne i miękkie. Nie mają szwów, guzików ani zamków błyskawicznych, pozbawione są całkowicie jakiejkolwiek elektroniki. Nadają się do używania prze alergików, a styczność z nimi nie powoduje podrażnień skóry. Przepuszczają powietrze i dzieci mogą z nich korzystać w pełni bezpiecznie, bez obawy odcięcia dopływu powietrza. Estetyczne, spokojne i pastelowy kolory czynią je integralnym elementem wystroju wnętrza.

Jakie są rodzaje pomocy sensorycznych?

Dwa podstawowe rodzaje oferowane przez intibag.eu to worki i pufy sensoryczne. Worki służą do relaksu, do izolacji od otoczenia. Dzieci mogą wykorzystywac je jako dziuple i kryjówki. Pufy idealnie dostosowują się do rozmiarów, pozycji i wagi ciała. Zastąpią fotele i kanapy. Można na nich oglądać telewizję, czytac książki, pracować czy po prsotu wypoczywać. Wspomagają rehabilitację, pomagają odzyskać spokój i równowagę ducha, usuwają poczucie napięcia, redukują stres. Każdy bez wyjątku może wypróbować ich działanie.Strona intibag.eu pozwala mnie tylko na zamawianie tych przedmiotów, ale profesjonalnie tłumaczy ich korzystne oddziaływanie na organizm człowieka.

Tagged with: