Nowoczesne wózki sportowe dla dzieci

Czy bycie rodzicem oznacza konieczność rezygnacji z ulubionej aktywności fizycznej? Oczywiście, że nie. Młode mamy może na pewien czas (w szczególności w okresie połogu) będą musiały zrezygnować ze sportu, ale potem nic nie szkodzi temu, aby do tego powrócić.

Czy bycie rodzicem oznacza konieczność rezygnacji z ulubionej aktywności fizycznej? Oczywiście, że nie. Młode mamy może na pewien czas (w szczególności w okresie połogu) będą musiały zrezygnować ze sportu, ale potem nic nie szkodzi temu, aby do tego powrócić.

Wystarczy odrobina chęci, aby opieka nad małym dzieckiem została odpowiednio zaspokojona z własnymi potrzebami. Dobrym rozwiązaniem okazać się mogą wózki sportowe dla dzieci. Na co uważać podczas ich zakupu?

Wspólny czas

Zanim zostaną wskazane najważniejsze czynniki, że niektóre aktywności fizyczne można pogodzić z równoczesną opieką nad małym dzieckiem. Najlepszym przykładem jest tutaj chociażby bieganie. W tej kwestii faktycznie nie lada pomocą okaże się wózek sportowy, którzy będzie przystosowany do poruszania się nieco innym rytmem niż to bywa w przypadku spokojnego, statecznego spaceru.

Wózki dla biegaczy (a dokładnie dla dzieci biegaczy) chyba już na stałe wpisały się w krajobraz dzisiejszych ulic. Zarówno, jeżeli mowa jest o porze letniej, jak również zimowej.

Czy może więc być lepsza okazja do tego, aby zrobić coś dla siebie, nie pozbawiając tym samym dziecka obecności rodzica? Zarówno, jeżeli chodzi o mamę, jak również tatę. Dziecko będzie mogło skorzystać z przebywania na świeżym powietrzu, a rodzic zadba nie tylko o swoją kondycję fizyczną, ale również o spalenie zbędnych kalorii. Przy tej okazji należy przypomnieć o tym, że świeże powietrze pomaga podnieść odporność u małych dzieci.

Na co trzeba uważać?

Jakie powinny być więc wózki sportowe dla dzieci? Na jakie czynniki trzeba uważać? W przypadku biegów – duże, pompowane koła, jakie zostaną wyposażone w dobre amortyzatory. Pompowane koła są w stanie poradzić sobie z nawierzchnią – najróżniejszą. Zarówno, jeżeli chodzi o betonowe chodniki, jak również nierówności, gdzie również można spotkać biegaczy.

Amortyzatory sprawią, że dziecko nie będzie odczuwało wstrząsów podczas biegania. Co więcej, rodzice nie powinni dziwić się temu, jeżeli podczas takiej przebieżki, ich maluszek będzie sobie spokojnie pochrapywał w wózku. No bo tak właśnie działa świeże powietrze.

Dobrze przygotowany wózek

Wózki sportowe dla dzieci są dobrze przygotowane do uprawiania sportów. Świadczą o tym nie tylko koła i amortyzatory, ale również certyfikaty oraz atesty, jakie przyznawane są takim właśnie maszynom dla najmłodszych. Dlaczego akurat to?

Ponieważ certyfikaty i atesty bezpieczeństwa wydawane są tylko i wyłącznie takim produktom, jakie wcześniej przeszły szereg testów, które są w stanie udowodnić m.in. ich wytrzymałość. A ta jak wiadomo, biorąc pod uwagę stan polskich dróg, jest naprawdę konieczna.

Wyprofilowane siedzisko dla dziecka

Rodzic dobrze czuje się podczas biegania, ale czy takie samo odczucie ma dziecko? Najmłodsi nie będą w stanie udzielić jednoznacznej odpowiedzi, ale ich ciche kwilenie, które nie będzie ustawać, może być dowodem na to, że jednak tak nie jest.

Pytanie – czy siedzisko jest odpowiednio wyprofilowane? Przystosowane do dziecka w danym wieku? Podczas doboru takiego wózka należy również zwrócić uwagę na to, czy dziecko już samodzielnie siedzi, czy jeszcze nie. Tak, aby nie zaszkodzić postawie dziecka w przyszłości.

Elementy odblaskowe

Mogą być, ale nie muszą. Jeżeli jednak rodzic ma tendencję do biegania wieczorami, warto sprawdzić, czy wózek posiada elementy odblaskowe. Tak, aby zawsze być widocznym na drodze. Również, jeżeli chodzi o chodnik. Niby to przestrzeń bezpieczna, ale statystyki wypadków dowodzą, że zdarzyć mogą się różne sytuacje. Po więcej zajrzyj tutaj.

Tagged with: