Mango sukienka – którą wybrać do pracy?

Wybór sukienki do pracy wcale nie jest taki prosty jakby mogło się wydawać. Mango sukienka do pracy musi posiadać długość odpowiednią, kolorystykę i nie może być zbyt bardzo wyzywająca. Na co musimy koniecznie zwrócić uwagę? Przekonajmy się.

Jak wybrać sukienkę idealną do pracy?

Oferta Mango sukienka robi na nas ogromne wrażenie. Jednak czy każda sukienka nada się do noszenia do pracy? Nie do końca. W pracy musimy się trzymać zasad określonym. Dzięki temu będziemy wyglądać kompetentnie, elegancko oraz profesjonalnie. Musimy pamiętać, że dla współpracowników czy też klientów bardzo ważny jest nasz indywidualny wizerunek.

Wyborem najbardziej uniwersalnym oraz bezpiecznym jest casualowa odzież. Posiada ona charakter półformalny. W przypadku sukienek są to proste oraz minimalistyczne fasony oraz kroje. Nie może być zbyt dużo zdobień. Całość powinna być utrzymana w bardzo podobnej kolorystyce. Sukienki te są jednocześnie wygodne oraz eleganckie. Wówczas spokojnie i komfortowo spędzimy osiem godzin w pracy.

Do pracy powinnyśmy przychodzić raczej w sukienkach o długości midi. Wyborem najbardziej bezpiecznym okażą się modele, które się kończą przed kolanami. Pasują one do prawie każdego typu naszej sylwetki. Jeśli tylko dobrze w niej wyglądamy, to możemy śmiało zakładać sukienki za kolano. Pamiętajmy jednak, że sukienki tego rodzaju mogą skracać optycznie nogi.

Kolejnym bardzo istotnym aspektem jest kolorystyka. Sukienki posiadać powinny stonowane, najlepiej materiały jednobarwne. Profesjonalnie oraz elegancko wygląda granat. Z kolei beże oraz szarości są niesamowicie uniwersalne. Jeśli podejmiemy decyzję o żywszym kolorze, to postawmy na odcień pastelowy.

A jak wygląda kwestia fasonu? Do pracy na pewno pasują sukienki o kopertowym, prostym czy też trapezowym kroju. Mogą być w pepitkę, kratkę czy też w jakiś delikatny wzorek. Jeśli wymagany jest strój formalny w naszym miejscu pracy, to raczej sukienki w kwiaty pozostawmy sobie na randkę.

Czego w biurze nie nosimy?

Na pewno należy zrezygnować zarówno z sukienek krótkich, jak i także długich. Sukienki krótkie mogą być zbyt bardzo wyzywające jak do biura. Z kolei sukienki bardzo długie kojarzą się raczej z wyglądem romantycznym, zwiewnym oraz kobiecym. Unikajmy mocny barw, między innymi żółci, różu czy też czerwieni. Bardzo ciekawe jest także to, że niewskazana jest czerń. Dlaczego? Wynika to z tego, że kolor ten jest zarezerwowany stricte na spotkania wieczorne, które odbywają się po godzinie 18.00. W ciągu dnia, a na pewno do pracy, nie powinnyśmy zakładać sukienek w czarnym kolorze. Na pewno w Mango znajdziemy sukienki wręcz idealne.