Kulki gejszy: nie tylko przyjemność, ale i troska o zdrowie. Zobacz, przy jakich schorzeniach mogą okazać się pomocne
Kulki gejszy, znane są też jako kulki dopochwowe czy kulki Ben Wa, są jednym z najstarszych gadżetów erotycznych. Ich zadaniem jest pomoc w ćwiczeniu mięśni Kegla, co pozwala zwiększyć doznania podczas stosunku, jednakże ich główną zaletą jest pomoc w leczeniu kobiecych dolegliwości. Zobacz, przy jakich schorzeniach są one pomocne.
Jak działają kulki gejszy
Kulki gejszy używane były między innymi przez japońskie gejsze, które ćwiczyły dzięki nim mięśnie pochwy, by mogły łatwiej doprowadzić do orgazmu mężczyzn. Kilka wieków później dobroczynne właściwości tego akcesorium odkrył i opisał amerykański lekarz Arnold Kegel, który opracował podstawy naukowe rehabilitacji mięśni dna miednicy.
Kulki gejszy zaczęły być wykorzystywane w leczeniu między innymi objawów inkontynencji, czyli nietrzymania moczu. Dodatkowo kulki te pozwalają na wzmocnienie mięśni po naturalnym porodzie, zapobiegają opadaniu narządów, ale też ułatwiają poród.
Jak wybrać kulki gejszy
Kulki gejszy mają różną wielkość oraz kształt. Wykonane są też z różnych materiałów. Odpowiednie dobranie kulek wpłynie jakość i wyniki ćwiczeń. Sporo interesujących modeli dostępnych jest w internetowym sklepie erotycznym Kinky Winky: https://www.kinkywinky.pl/akcesoria-erotyczne/kulki-gejszy/.
Decydując się na kulki dla kobiet, dobrze jest zweryfikować, jaki model będzie dla nas odpowiedni. Poniżej znajduje się krótki przewodnik, który pozwoli dobrać takie akcesoria, które będą pasować idealnie do naszego ciała. Zwróćmy szczególną uwagę na:
⦁ Materiał – kulki do ćwiczeń muszą być wykonane z tworzywa neutralnego dla naszego organizmu, dlatego warto sięgać po te z silikonu medycznego, stali chirurgicznej lub plastiku ABS. Pamiętajmy, że waga ma znaczenie i zbyt ciężkie kulki raczej nie będą dobrą opcją na początek.
⦁ Nawilżanie – decydując się na zakup kulek, należy wspomnieć też o lubrykantach. Niezależnie, jakie kulki wybierzemy, powinnyśmy zaopatrzyć się w odpowiedni nawilżacz, żel, który pozwoli nam na łatwiejszą aplikację gadżetu. W przypadku kulek z silikonu medycznego lubrykant musi być na bazie wody, aby ich nie uszkodzić.
⦁ Średnica – kulki gejszy możemy podzielić pod względem wielkości na małe, które mają mniej niż 3 cm średnicy, oraz duże o średnicy 3,5 – 3,8 cm. Po małe powinny sięgnąć kobiety przed trzydziestym rokiem życia, które mają mocniejsze mięśnie Kegla, są przed porodem oraz są drobnej budowy i mają wąską i ciasną pochwę. Duże wybierane są przez kobiety po trzydziestym roku życia, które mają słabsze mięśnie Kegla, są po naturalnym porodzie. Oczywiście czynniki te nie muszą się łączyć.
⦁ Waga – rozpoczynając ćwiczenia, sięgnąć należy po kulki lżejsze, a w późniejszym czasie stopniowo zwiększać ich wagę. Możemy to zrobić, kupując nowy model lub już na początku zdecydować się na kulki progresywne, których zestaw zawiera kilka kulek o różnych rozmiarach i wadze.
⦁ Liczba kulek – do wyboru mamy przeważnie gadżet z jedną lub dwiema kulkami. Tutaj, podobnie jak w przypadku wagi, warto zacząć od tych pojedynczych. Po podwójne sięgnąć mogą od razu kobiety po naturalnym porodzie. Im dłużej ćwiczymy, tym nasze mięśnie są mocniejsze i wtedy możemy zmienić akcesorium na większe.
Flex – zestaw progresywnych kulek gejszy w kształcie serduszek
Kulki to także gadżet erotyczny
Nie możemy zapominać, że noszenie kulek może być bardzo przyjemne. Sprawdzą się też one podczas masturbacji i wspólnych zabaw. Używajmy kulek podczas codziennych obowiązków. Spacer, sprzątanie, wyjście na zakupy mogą być dzięki nim zupełnie innym przeżyciem niż dotychczas, a co najważniejsze podczas tych zajęć cały czas ćwiczymy mięśnie, a przecież właśnie o to nam chodzi.