Kim jest Priyanka Chopra? [wiek, nick jonas, instagram]

Priyanka Chopra to hinduska aktorka, producentka filmowa, modelka oraz piosenkarka. Jako piąta kobieta z Indii zdobyła tytułu Miss World. W 2018 roku poślubiła wokalistę Nicka Jonasa. Spektakularna ceremonia Dźodhpur swoim rozmachem i przepychem przebiła wszystko, co do tej pory widzieliśmy. Sprawdź, co jeszcze wiemy o pięknej kobiecie.

Kim jest Priyanka Chopra?

Priyanka Chopra urodziła się 18 lipca 1982 roku. Jako nastolatka marzyła o studiach z inżynierii kosmicznej lub psychologii kryminalnej, ale dzięki zdobyciu korony Miss World 2000 jej życie potoczyło się inaczej. Ogromna uroda otworzyła jej drzwi nie tylko do świata modelingu, ale i aktorstwa. Priyanka szybko zaczęła dostawać propozycje ról filmowych i z filmu na film szło jej coraz lepiej. Wkrótce zaczęła grać główne role.

Przełomem w jej karierze stał się film Krrish z 2006 roku. Obecnie Priyanka Chopra jest w ścisłej czołówce Bollywood. Zagrała do tej pory w ponad 45 filmach u boku gwiazd takich jak: Shah Rukh Khan, Amitabh Bachchan, Irrfan Khan czy Deepika Padukone.

Ambitna aktorka postanowiła spróbować swoich sił za oceanem. W 2013 roku nagrała razem z Pitbullem piosenkę zatytułowaną Exotic i wystąpiła w filmie Baywatch. Słoneczny patrol. Prawdziwą popularność przyniosła jej dopiero rola Alex Parrish w serialu Quantico, w którym gra od 2015 roku. Od tamtej pory często jest zapraszana do programów telewizyjnych i bierze udział w sesjach zdjęciowych.

Priyanka Chopra znana jest również z działalności charytatywnej i społecznej. W 2017 toku magazyn Forbes umieścił ją na liście 100 najbardziej wpływowych kobiet.

Priyanka Chopra — życie prywatne

Aktorka przyjaźni się z Meghan Markle i oczywiście była gościem na ślubie księżnej Sussex. Jedna z plotek mówi, że Chopra odrzuciła oświadczyny Gerarda Butlera. Nie wiadomo, jak poważne były jego zamiary…

W Hollywood Priyanka poznała młodszego od niej o 10 lat piosenkarza Nicka Jonasa. Po raz pierwszy spotkali się w 2017 roku na after party po gali wręczenia Oscarów. Chopra zrobiła ogromne wrażenie na Nicku. Swój związek utrzymywali w tajemnicy, aż do maja 2018 roku. W lipcu tego samego roku doszło do zaręczyn.

Ślub Priyanki Chopry i Nicka Jonasa odbył się 1 grudnia 2018 roku w bajkowym pałacu w Radźastanie w Indiach. Odbyły się dwie ceremonie – chrześcijańska i hinduistyczna. Uroczystości towarzyszyło też wiele tradycyjnych obrzędów.

Aktorka dzieli swoje życie między Stany Zjednoczone i Indie. Jej rodzice pracowali w indyjskiej armii, dlatego przyzwyczajona jest do częstych podróży i przeprowadzek. Chopra wspomina, że częste zmiany ukształtowały jej charakter i wiele ją nauczyły. Do dziś jest bardzo mocno związana ze swoją mamą, którą często zabiera na oficjalne imprezy. Szczególna więź łączyła ją również z ojcem Ashokiem, który był również jej menadżerem od początku kariery. Niestety zmarł na raka w 2013 roku. Priyanka ma na prawym nadgarstku tatuaż „Daddy’s little girl” (Córeczka tatusia). Aktorka ma też młodszego o 7 lat brata Siddhartha.

Priyanka Chopra — Instagram

Priyanka Chopra prowadzi konto na Instagramie pod nazwa @priyankachopra. Aktualnie obserwuje ją prawie 71 mln osób.