Jakie kosmetyki stosować przy tłustej cerze?

Cera skłonna do trądziku, z nadmiarem sebum wymaga stosowania odpowiednich kosmetyków. Warto byłoby więc zainwestować w dobre jakościowo kosmetyki do cery tłustej. Na szczęście, pomocnych preparatów można poszukiwać zarówno w sklepach internetowych, jak i stacjonarnych. Na pewno nie obejdzie się bez kremu oraz bez łagodnie oczyszczającego żelu. Pomóc mogą także maseczki oraz różnego rodzaju peelingi.

Łagodnie, ale skutecznie oczyszczaj

Skóra tłusta wymaga codziennego i skutecznego oczyszczania. Musi być to jednak oczyszczanie łagodne. Wydaje się, że dobrym pomysłem będzie kupno żelu bogatego w naturalne wyciągi i ekstrakty. Kosmetyk ten musi umożliwiać skuteczne usunięcie wszelkich znajdujących się na skórze zanieczyszczeń. Najlepiej myć cerę zarówno rano, jak i wieczorem. Być może przydadzą nam się dwa różne oczyszczające kosmetyki do cery tłustej. Ten o silniejszym działaniu powinien być przeznaczony do demakijażu. Usuwanie ze skóry kosmetyków kolorowych jest niesamowicie ważne. Wszelkie ich pozostałości mogą doprowadzić do pojawienia się uporczywych niedoskonałości. Wydaje się, że całkiem dobrym pomysłem może okazać się demakijaż dwuetapowy. 

Nie zapomnij o nawilżaniu

Skóra tłusta potrzebuje nie tylko odpowiedniego oczyszczenia, ale również i nawilżenia. Wydaje się, że całkiem dobrym pomysłem może okazać się kupno kremu o wszechstronnych właściwościach. Doskonale, jeśli będzie on regenerował skórę i nadawał jej miękkość. Musi również charakteryzować się działaniem przeciwzapalnym. Dzięki temu na pewno przyśpieszy gojenie się uporczywych niedoskonałości. Pomoże także zapobiegać ich powstawaniu. Od kremu nawilżającego do skóry tłustej warto oczekiwać także właściwości regulujących. Dzięki temu możliwa stanie się redukcja nadmiaru sebum. Skóra nie będzie więc nieestetycznie się świecić. Ważne jest to, aby wybrać kosmetyk o lekkiej, nieobciążającej skóry konsystencji. Wówczas istnieje duże prawdopodobieństwo tego, że krem będzie nam służył. 

Peelingi oraz maski mogą pomóc 

Stosowanie kremu i żelu oczyszczającego to za mało, jeśli chcemy zadbać o dobry stan cery tłustej, dotkniętej problemem niedoskonałości i przebarwień. Co jakiś czas, dobrze byłoby postawić na peeling oraz na maskę. Jeżeli chodzi o pierwszy z kosmetyków, najlepiej zdecydować się na peeling drobnoziarnisty. W skuteczny, ale dosyć łagodny sposób pomoże on w pozbyciu się martwego naskórka. Poza tym pomoże oczyścić skórę z nadmiaru sebum. Wystarczy masować nim cerę raz w tygodniu. Po zastosowaniu peelingu dobrze byłoby pokusić się o aplikację maski.

Cera tłusta może być zadowolona z naprawdę wielu kosmetyków. Przede wszystkim, mogą pomóc jej maseczki na bazie glinki. Mowa tu przede wszystkim o glince zielonej, która słynie z właściwości silnie matujących i regulujących pracę gruczołów łojowych. Co jakiś czas, warto pokusić się o maskę intensywnie nawilżającą w płachcie. Wbrew pozorom, skórze tłustej także może dokuczać przesuszenie oraz łuszczenie się. Są to problemy, których można się na szczęście łatwo pozbyć. 

Kosmetyki do skóry tłustej znajdziesz na stronie https://ziaja.com/c/tlusta-zanieczyszczona-1097

Tagged with: