Kim jest Mateusz Janicki? [żona, dzieci, pierwsza miłość]

Mateusz Janicki to polski aktor, który rozpoznawalność zdobył dzięki roli Pawła Krzyżanowskiego w wieloletnim hicie telewizji Polsat Pierwsza miłość. Występował również w cieszącym się dużą popularnością serialu Singielka na antenie TVN.Wiele osób zastanawia się, co wiadomo na temat jego kariery oraz życia prywatnego. Jeśli jesteście ciekawi tych informacji, zapraszamy do przeczytania poniższego artykułu.

Kim jest Mateusz Janicki?

Mateusz Janicki urodził się 26 listopada 1983 roku. Jest wnukiem fizyka Jerzego Niewodniczańskiego, prawnukiem Henryka Niewodniczańskiego, twórcą i patronem Instytutu Fizyki Jądrowej w Krakowie, a także praprawnukiem profesora Romana Prawocheńskiego, zootechnika i członka Polskiej Akademii Nauk.

Podczas nauki w liceum ogólnokształcącym, spędził jeden rok w amerykańskiej szkole w New Jersey. Następnie ukończył studia na Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie. Jest także absolwentem stosunków międzynarodowych na Wyższej Szkole Europejskiej w Krakowie, a także dyplomowanym nauczycielem jazdy na nartach.

Mateusz Janicki — kariera

Aktor jest bardzo aktywnym artystą teatralnym, zresztą to właśnie na deskach teatru miał swój debiut — wystapił w spektaklu w reżyserii Krystiana Lupy. Największą popularność zdobył jednak w serialu Pierwsza Miłość, gdzie zagrał legendarnego Pawła Krzyżanowskiego, czyli chłopaka Marysi Radosz. Występował również w serialach Singielka, Czas honoru oraz Na dobre i na złe. Filmy, w których można go obejrzeć to Lejdis, Planeta Singli i Karuzela.

Mateusz Janicki — żona i dzieci

Mateusz Janicki chroni swoje życie prywatne i nie dzieli sie z mediami informacjami na jego temat. Wiadomo jedynie, że jego serce jest już zajęte. Żoną aktira jest Olga Szostak, z którą wychowuje dwóch synów: Jana i Antoniego.

Mateusz Janicki — Instagram

Aktora można znaleźć na Instagramie, gdzie prowadzi konto pod nazwą @mateuszjanicki. Na chwilę obecną, jego aktywność śledzi tam ponad 94 tysiące użytkowników.