Poradnik – gdzie warto zdecydować się na sylwestra w górach?

Góry to dla wielu osób idealne miejsce do tego, by spędzić w nich sylwestra. To czas wyjątkowy i przełomowy, ale też znakomita okazja do świętowania i odpoczynku. Niestety, w wielu przypadkach sylwester w górach może być bardzo kosztowny, inaczej będzie jednak w momencie, gdy najpopularniejsze miejscowości w okolicach Zakopanego zamieni się na Karpacz.

Samo Zakopane i jego okolice znane są z tego, że ceny są w nich naprawdę wysokie. Wzrastają one jednak jeszcze bardziej, gdy zbliżają się takie momenty, jak długie weekendy, święta czy właśnie sylwester. Osoby prowadzące biznes w Zakopanem i okolicach zdają sobie sprawę, że wiele osób jest w stanie zapłacić naprawdę wiele, by spędzić go w otoczeniu gór, dlatego ceny w tym okresie wydają się wręcz horrendalne. Znakomitą alternatywą jest jednak wybór innych, górskich miejscowości, jak Karpacz.

Fanom górskich wypraw ich nie zabraknie ze względu na Karkonosze i Śnieżkę, znajdującą się tuż obok. Dodatkowo to właśnie w Karpaczu można oczekiwać nie tylko niższych cen (dotyczących nie tylko samych noclegów, ale również restauracji czy różnorodnych atrakcji), ale także mniejszych tłumów, które w okresie sylwestrowym w Zakopanem i okolicach dla niektórych mogą być nie do zniesienia.

Podobnie będzie z samym dojazdem – nikt z własnej woli w okresie sylwestrowym nie chce poruszać się wiecznie zakorkowaną Zakopianką, należy zwrócić również uwagę na to, że w samym Zakopanem ceny paliwa zawsze są jeszcze wyższe, niż w innych częściach Polski.

Sylwester w Pensjonacie Leśny Dwór

Osoby, które są zainteresowane sylwestrem w Karpaczu, powinny sprawdzić tegoroczną ofertę Pensjonatu Leśny Dwór. Znajduje się on przy ul. Karkonoskiej 1.

W tym roku sylwestrowy pobyt obejmuje okres od 30.12 do 02.01. W tym okresie można liczyć w sumie na 3 noclegi, 2 śniadania oraz osobne, śniadanie noworoczne. W skład pakietu dla osób przyjeżdżających w tym okresie wliczają się również lunch, obiadokolacja, noworoczny stół ze słodkimi wypiekami, nie zabraknie również ogniska z pieczonymi kiełbaskami, które odbędzie się 1 stycznia.

Codziennie goście będą mogli liczyć na bufet z ciepłymi oraz zimnymi napojami. Dla dzieci została przygotowana również specjalna atrakcja, jaką będzie bal z animatorem, dzięki czemu wszyscy najmłodsi będą mogli bawić się znakomicie, a ich rodzice bardziej skupić na sobie.

Na terenie Pensjonatu dostępna jest sauna Infrared, sala kinowa tylko dla gości czy bawialnia dla najmłodszych. Nikt nie będzie się tutaj nudził, nawet jeżeli nie zdecyduje się w danej chwili na opuszczenie pensjonatu.

Dodatkowo nocleg w Leśnym Dworze będzie upoważniał każdego gościa do skorzystania z bardzo licznych rabatów, które można wykorzystać w wielu okolicznych atrakcjach. Wszystkie one, wraz z informacją, o ile obniżają one ceny poszczególnych atrakcji, zostały opisane na stronie http://www.lesnydwor.karpacz.pl/sylwester-2021-2022/package/lang/pl/id/10347.

Dlaczego warto zdecydować się na odwiedzenie Karpacza?

Karpacz jest idealnym miejscem dla fanów górskich wypraw. To właśnie tutaj mogą oni realizować swoje pasje – w końcu tuż obok czeka Śnieżka, najwyższy szczyt w okolicy, której wysokość wynosi 1603 m.n.p.m. Jej zdobycie, zwłaszcza w zimie, może być zadaniem naprawdę wymagającym, jednak na szczycie czeka nie tylko satysfakcja, ale również m.in. dawne schronisko, które obecnie służy jako znakomity punkt widokowy. Jeżeli pogoda dopisze, w takim wypadku widoczność z niego może dochodzić nawet do 200 km!

Sam Karpacz również ma do zaoferowania niezwykle wiele atrakcji. Zdaniem wielu turystów, ale również lokalnych mieszkańców, największą z nich jest Świątynia Wang. Świątynia ta powstała w Norwegii na przełomie XII i XIII wieku. Przez setki lat była czynną świątynią, jednak w pewnym momencie nie była w stanie ona pomieścić licznej lokalnej społeczności. Podjęto decyzję, że świątynia musi zostać sprzedana, by w taki sposób zebrać fundusze na budowę nowej. Tak też zrobiono, i w XIX wieku świątynia miła trafić do berlińskiego muzeum, tak się jednak nie stało. W Karpaczu i okolicach brakowało wtedy takiego miejsca, dlatego właśnie tutaj znalazła ona swoje miejsce do dnia dzisiejszego.

Świątynia Wang jest wyjątkowa nie tylko ze względu na swój wiek. Przede wszystkim, należy ona do grupy kościołów klepkowych, które coraz trudniej odnaleźć na całym świecie. Kiedyś, ale i obecnie, zbudowana jest ona bez użycia ani jednego gwoździa. Dodatkowo, pomimo swojego wieku, cały czas jest czynną świątynią, co należy wziąć pod uwagę w momencie, gdy planuje się jej zwiedzanie właśnie w dni świąteczne, jak Nowy Rok.

Część elementów, z których zbudowana jest świątynia, to cały czas oryginały, niestety nie była ona w tak dobrym stanie, by większości elementów przetrwała tak długą podróż. Z tego powodu, wiele elementów zostało odtworzonych w Karpaczu w momencie ponownego budowania świątyni.

To jednak tylko przykład tego, co czeka w Karpaczu. Istnieje tutaj wiele znakomitych atrakcji dla najmłodszych, jak Park Bajek czy Karkonoskie Tajemnice. W Karpaczu działa bardzo wiele muzeów, w tym warte odwiedzenia Muzeum Zabawek. Skocznia Orlinek to obecnie znakomity punkt widokowy w Karpaczu, natomiast warto odwiedzić również Zaporę na Łomnicy, Dzikie Wodospady, a fani wspinaczki zdecydowanie powinni zainteresować się trasami wspinaczkowymi, dostępnymi na Kruczych Skałach.

Tagged with: