Kim jest Kasia Smutniak? [bielactwo, Instagram, mąż]

Kasia Smutniak to polsko- włoska aktorka, która zdobywa coraz większe uznanie na całym świecie. Znana jest z produkcji takich jak Pozdrowienia z Paryża, Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie, Zapnijcie pasy, Doktor Dolittle oraz Oni. Jej zachwycająca uroda pozwala jej również na pracę modelki. Smutniak markuje swoją twarzą produkty włoskiego projektanta Giorgia Armaniego, pojawiła się także na okładce pisma Vogue.

Kim jest Kasia Smutniak?

Kasia Smutniak urodziła się 13 sierpnia 1979 roku w Pile, gdzie ukończyła liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie. W wieku 16 lat zdobyła licencję pilota szybowcowego. Pasją do lotnictwa zaraził ją jej ojciec — Zenon Ksawery Smutniak, który był generałem lotnictwa polskiego. Mama Kasi była pielęgniarką w pilskim szpitalu i chciała, aby córka została stomatologiem. Niestety z jej planów nic nie wyszło. W wieku piętnastu lat Kasia zajęła drugie miejsce w eliminacjach do konkursu The Look Of The Year. Dzięki temu wyjechała na trzy miesiące do Tokio, gdzie uczyła się modelingu. Po powrocie zdała maturę. Kasia Smutniak zna 3 języki: angielski, rosyjski i włoski.

W wieku 17 lat zamieszkała we Włoszech, gdzie pracowała jako modelka. Brała udział w pokazach mody i pracowała na wybiegach, m.in. w Stanach Zjednoczonych, Londynie i Paryżu. Prezentowała kolekcje ubrań takich projektantów jak Dolce & Gabbana, Mila Schön, Alessandro Sport Max, Laura Biagiotti, Romeo Gigli czy Valentino. Pojawiała się m.in. w magazynach Elle, Vogue, Marie Claire i GQ.

W 2009 została twarzą włoskich perfum „Idole D’Armani” Giorgia Armaniego.

Kasia Smutniak — kariera filmowa

Aktorka od lat mieszka we Włoszech i tam głównie rozwija swoją karierę. Jej aktorski debiut miał miejsce w 2000 roku — zagrała wtedy w filmie Al momento giusto. W 2002 roku wystąpiła w Hakerze Janusza Zaorskiego.

W 2008 roku Kasia Smutniak otrzymała nagrody Globo d’oro i Nastro d’argento za udział w filmie Nelle tue mani. W 2010 roku zagrała w filmie akcji Pozdrowienia z Paryża z Johnem Travoltą. Aktorka występowała później m.in. w takich produkcjach jak Zapnijcie pasy (2014), Moby Dick (2017) i Oni (2018).

W 2018 dostała angaż w nowej hollywoodzkiej produkcji The Voyage of Doctor Dolittle, gdzie obok Roberta Downeya Jr. w roli tytułowej, w gwiazdorskiej obsadzie znaleźli się: Antonio Banderas, Tom Holland, Selena Gomez, Emma Thompson, Ralph Fiennes, Octavia Spencer, Carmen Ejogo, Marion Cotillard, Frances de la Tour i John Cena.

Kasi Smutniak zagrała również w dwóch adaptacjach tej samej historii. We włoskiej produkcji Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie oraz polskiej (Nie)znajomi. Oba filmy opowiadają o grupie przyjaciół, którzy podczas kolacji decydują się na odczytywanie wszystkich smsów oraz odbieranie połączeń przychodzących

Kasia Smutniak — mąż

Pierwszym mężem Kasi Smutniak był aktor Pietro Taricone – aktor. Para poznała się na planie filmowym. W 2004 roku na świat przyszła ich córka Sophie. Niestety, ten związek zakończył się tragedią. W 2010 roku mężczyzna uległ śmiertelnemu wypadkowi spadochronowemu.

W 2019 roku aktorka wyszła za mąż zza Domenico Proccaci, który jest producentem filmowym. Owocem ich związku jest syn Leone.

Kasia Smutniak — bielactwo

Kasia Smutniak cierpi na bielactwo. Aktorka zmaga się z chorobą od kilku lat. Dzieląc się swoją historią z opinią publiczną, chciała pokazać, że mimo tego, iż wiele ludzi uważa, że jej życie jest idealne, ona również zmaga się z problemami. Co więcej, namawia innych, aby akceptowali jak ona swoje wady i cieszyli się życiem.

Kasia Smutniak — Instagram

Aktorka prowadzi konto na Instagramie pod nazwą @lasmutniak. Na chwilę obecną, jej aktywność obserwuje 391 tysięcy użytkowników. Znajdziemy tutaj wiele zdjęć z planów filmowych, a także z życia codziennego Kasi.