Kim jest Gabriela Bukowska? [instagram, szkoła, wiek]

Gabriela Bukowska to młoda, dobrze zapowiadająca się aktorka, znana przede wszystkim z serialu paradokumentalnego telewizji TVN7 19+, gdzie wciela się w rolę kontrowersyjnej Magdy Wolskiej. Poniżej znajdziecie najważniejsze informacje z życia Gabrieli Bukowskiej.

Kim jest Gabriela Bukowska?

Gabriela Bukowska pierwszy raz na scenie wystapiła w wieku 8 lat, grając w szkolnych Jasełkach. To wtedy postanowiła zostać aktorką. Aktualnie jest studentką krakowskiej Szkoły Teatralnej SPOT. Jej marzeniem jest zagranie trudnej roli:

Chciałabym zagrać kiedyś osobę np. ciężko chorą, ale nie chodzi mi tutaj o romansidło, tylko coś w rodzaju filmu Chcę się żyć, gdzie Dawid Ogrodnik, długo się przygotowywał do roli niepełnosprawnego mężczyzn.

Aktorka zyskała rozpoznawalność dzięki roli w serialu 19+, gdzie wciela się w postać Magdy Wolskiej, która jest typowym czarnym charakterem. To samolubna intrygantka przekonana o wyższości nad innymi ludźmi manipuluje nimi i bawi się ich kosztem. Jest przy tym przebojowa i bystra, więc potrafi sobie poradzić w wielu nieciekawych sytuacjach. Bukowska często pytana jest, czy ma podobny charakter do postaci, którą gra.

…wiele osób z moich znajomych nie raz mówi, oglądając emisje mojego odcinka; „No, no cała Gaba”. To znaczy, wydaję mi się, że teraz mogę powiedzieć, bez dwóch zdań, że grając Magdę Wolską już od 2 lat, ja razem z ekipą serialową, tak naprawdę razem kreowaliśmy tę postać, gdy dostawałam coraz ostrzejsze scenariusze, gdzie Wolska naprawdę dawała popalić, chodziłam po domu, czytając go na głos i wymyślałam jakby to powiedziała ona, żeby wyjść na jeszcze bardziej wredną. Wydaję mi się, że dlatego czasem ludzie, gdy kojarzą mnie na ulicą boja się podejść bo myślą, że to rzeczywistość i taka jestem naprawdę – mówi Bukowska.

Ulubionymi aktorami Gabrieli są Michał Żebrowski oraz Agata Kulesza. Z zagranicznych — Tom Hanks. Bukowska jest wielką miłośniczką horrorów paranormalnych, szczególnie gatunku found footage (horrory niskobudżetowe, kręcone nieprofesjonalnie). Polskim horrorem, który jej się spodobał, jest film Demon z 2015 roku, chociaż aktorka określa go mianem „niby horror”. Aktorka uwielbia również polskie komedie z lat 80.

Gabriela Bukowska w wolnym czasie gra na gitarze akustycznej. Sztukę tę opanowała sama. Potrafi również grac na ukulele. Oprócz tego posiada talent plastyczny. Aktorka twierdzi, że jest to rodzinne, ponieważ rodzina od strony jej ojca maluje i rysuje. W szkole aktorskiej uczy się szermierki.

Gabriela Bukowska — Instagram

Gabriela Bukowska prowadzi konto na Instagramie pod nazwą @gbukowska. Aktualnie jej profil obserwuje 102 tysiące osób.