Kim jest Agata Błaszczykowska? [WIEK, DZIECI, INSTAGRAM]

Agata Błaszczykowska jest żoną jednego z najlepszych polskich piłkarzy — Kuby Błaszczykowskiego. W przeciwieństwie do partnerek innych zawodników naszej reprezentacji niechętnie pozuje na ściankach i unika fotoreporterów. Niechętnie też dzieli się szczegółami życia prywatnego, a jej konto na Instagramie jest zablokowane. Sprawdźcie, czego udało nam się dowiedzieć na jej temat.

Kim jest Agata Błaszczykowska?

Agata Błaszczykowska urodziła się 15 czerwca 1988 roku i pochodzi z Częstochowy, podobnie jak Kuba. Para poznała się w 2005 roku, kiedy Błaszczykowski grał w drużynie Wisły Kraków. Agata uczyła się wtedy w liceum ogólnokształcącym w klasie z rozszerzonym angielskim. Jak wyznała w jednym z wywiadów — zakochała się w nim niemal natychmiast.

Do zaręczyn doszło w 2007 roku, a następnie po trzech latach wspólnego życia w Dortmundzie, para stanęła na ślubnym kobiercu. Sakramentalne tak powiedzieli sobie w małym kościele nieopodal Ustronia, na ich weselu bawiło się niemal 200 gości.

Kobieta bardzo dba o prywatność swojej rodziny. Podkreśla, że nie interesuje ją celebryckie życie i nie chce rozgłosu. Najważniejsza jest dla niej obecność bliskich i to z nimi chce spędzać czas w domowym zaciszu. Zresztą Kuba ma na ten temat podobne zdanie.

Nie jesteśmy celebrytami ani lwami salonowymi. Gdy mamy ochotę, idziemy na kolację, choć rzadko to się zdarza. Dom to nasze ulubione miejsce. Nie ma nic piękniejszego, jak patrzeć na zdrowo dorastające dzieci — powiedział w wywiadzie dla Onetu Błaszczykowski.

Agata Błaszczykowska — dzieci

W 2011 na świat przyszło pierwsze dziecko Błaszczykowski — córka Oliwia. Następnie, w 2014 roku urodziła się Lena. W czerwcu 2018 roku Kuba doczekał się upragnionego syna Fabiana. Piłkarz podzielił się na swoim Instagramie wzruszającym wpisem, w którym pochwalił się tym faktem całemu światu.

Agata Błaszczykowska — Instagram

Kobieta widnieje na Instagramie jako @agatablaszczykowska. Niestety jej konto żony piłkarza jest zablokowane. Zresztą kobieta nie opublikowała tam do tej pory żadnego posta.