Wszywka alkoholowa Wrocław to wsparcie w walce z nałogiem

Osoby uzależnione od spożywania napojów alkoholowych dość często zadają sobie pytanie jak przestać pić alkohol? Większość osób ma za sobą nieudane próby leczenia choroby alkoholowej, w której prędzej czy później złamali zakaz abstynencji i sięgnęli po trunek wysokoprocentowy. Zaczynają oni wtedy szukać metody, która pomoże im utrzymać 100% abstynencję. Z pomocą przychodzi wszywka alkoholowa Wrocław.

W jaki sposób tabletki z Esperalem pomagają leczyć alkoholizm? Czy to jedyna droga do zdrowia? Czy wszywka alkoholowa jest skuteczna? Lekarze specjaliści zajmujący się leczeniem alkoholizmu zapewniają o skuteczności wszywki alkoholowej, nie jest to jednak cudowny lek na chorobę alkoholową, ale skuteczna pomoc w jej kompleksowym leczeniu. Spełnia swój cel – czyli wywołuje awersję do picia nawet niewielkich ilości napojów alkoholowych, dzięki czemu uzależniony może podjąć dalsze kroki terapeutyczne. 

Jakie są objawy uzależnienia od alkoholu?

Alkoholizm to choroba, która rozwija się powoli i podstępnie. Zazwyczaj pierwsze jej objawy są niezauważalne lub bagatelizowane i często mylone są z bogatym życiem towarzyskim i po prostu częstym imprezowaniem. Niestety, dopiero w późniejszym etapie objawy zauważalne są wyraźniej, jednak wtedy leczenie jest już bardziej skomplikowane. Co świadczyć może o zachorowaniu na chorobę alkoholową? Przede wszystkim alkoholik nie wyobraża sobie życia bez alkoholu, każdą wolną chwilę dnia poświęca na myśleniu o tym, kiedy znów napije się alkoholu. Często wyszukuje nowych wymówek, by móc się napić, traci zainteresowanie innymi zajęciami, oddala się od rodziny i przyjaciół. W końcu zaczyna ukrywać swoje picie, pije w samotności i wypiera się tego co robi. Bywa również, że osoba z uzależnieniem alkoholowym traci panowanie nad sobą, zwłaszcza gdy nie może napić się alkoholu.

Czy Esperal Wrocław leczy alkoholizm?

Wszywka alkoholowa jako jedyna metoda na alkoholizm nie wyleczy go. Alkoholizm dosięga nie tylko ciała, ale również umysłu, dlatego tylko w połączeniu z psychoterapią, da ona odpowiednie efekty. Należy mieć świadomość, że nie tylko wszywka zastosowana samodzielnie nie wyleczy choroby alkoholowej. Trzeba zastosować kilka metod równocześnie lub jedna po drugiej, by móc wyzdrowieć. Najlepszą opcją po zaszyciu alkoholowym jest zgłoszenie się do zamkniętego ośrodka leczenia uzależnień. Tego rodzaju placówki mają bardzo dobrą opinię, przede wszystkim dlatego, że osoby po zakończeniu leczenia w ośrodku potrafią skutecznie powstrzymywać się od picia alkoholu. Wiedzą jak postępować w sytuacjach kryzysowych. Dodatkowym atutem placówek jest fakt, że po zakończeniu leczenia pacjenci zawsze mogą zwrócić się do lekarzy i terapeutów o pomoc w sytuacjach największego kryzysu. Pomocy ośrodek udziela nie tylko samym uzależnionym, korzystającym z terapii alkoholowej, lecz również osobom współuzależnionym, a także najbliższym (rodzinie i przyjaciołom pacjentów).

Wszywka alkoholowa Wrocław wspiera pacjenta w trakcie kompleksowej terapii alkoholowej

Specjaliści z placówki medycznejhttps://esperalwroclaw.com/  przekazują wszystkie potrzebne informacje na temat zabiegu oraz na temat tego jak należy zachowywać się po wszyciu wszywki. Każdy pacjent, który nas wybierze, może mieć stuprocentową pewność, że trafił w dobre ręce. Wspieramy leczenie alkoholizmu i udało się nam pomóc już wielu osobom.

Zabieg zaszycia jest mało inwazyjny i krótki (trwa niecałe 20 minut). W tym czasie chirurg po wykluczeniu wszystkich ewentualnych przeciwwskazań do jego wykonania podaje pacjentowi znieczulenie miejscowe i nacina skórę (nacięcie jest bardzo niewielkich rozmiarów). W powstałą szczelinę zostają wsunięte tabletki z Esperalem. Rana zaszywana jest szwami rozpuszczalnymi. Pacjent dzięki temu nie musi ponownie zgłaszać się do gabinetu w celu zdjęcia szwów. Jeżeli czuje taką potrzebę może zgłosić się na bezpłatną konsultację po zabiegu, aby sprawdzić czy rana odpowiednio się zagoiła i wszywka alkoholowa działa w 100% prawidłowo.

Czym jest alkoholizm?

Alkoholizm to choroba, na którą zapaść może każdy, bez względu na swój wiek czy płeć. Również status społeczny czy wykształcenie nie mają nic wspólnego z zachorowaniem. Dość często alkoholik kojarzy nam się z osobą, która jest niechlujnie ubrana, zaniedbana i stoi bardzo często pod sklepem monopolowym żebrząc o pieniądze na trunki wysokoprocentowe. Niestety, do tej pory uważa się, że jest to choroba marginesu społecznego, co jest nieprawdą. Czym właściwie jest choroba alkoholowa (alkoholizm)?

Alkoholizm to uzależnienie od alkoholu etylowego, które powoduje, że chory pomimo świadomości, że picie jest złe, nadal to robi. Takie zachowanie prowadzi do popadania w ciągi alkoholowe, wyniszczania organizmu oraz rozpadu rodzin. Alkoholik najczęściej ma świadomość, że picie jest złe, jednak robi to, gdyż jest w pewnym sensie do tego zmuszany przez własny organizm. Nagłe zaprzestanie picia wywołuje u niego nieprzyjemne objawy zespołu abstynencyjnego, które znikają tylko, gdy spożyje kolejną porcję piwa czy wódki. Wszywkę alkoholową można zastosować w każdej fazie uzależnienia od alkoholu. Warto jednak mieć na uwadze, że im wcześniej uda nam się zareagować, tym większa jest nadzieja na powrót do całkowitej trzeźwości osoby uzależnionej.

Jak wygląda leczenie awersyjne osób uzależnionych?

W leczeniu alkoholizmu z pomocą przyjść może wszywka alkoholowa Esperal. Jest to jedna z metod wspomagających leczenie, dzięki której alkoholik nie będzie sięgał po alkohol. Jest to bardzo skuteczna pomoc, która pozwala na sprawniejsze przejście przez resztę leczenia, gdyż samo zastosowanie wszywki nie leczy z alkoholizmu. Aby alkoholik mógł skutecznie przestać pić, musi zastosować inne metody leczenia, w tym psychoterapię. Sesje odbywają się indywidualnie z lekarzem lub grupowo z innymi uzależnionymi.

Wszywka wywołuje awersję do picia alkoholu poprzez nieprzyjemne dolegliwości, które mogą się pojawić jeżeli osoba zaszyta spożyje nawet niewielką ilość trunków wysokoprocentowych. Niektóre z dolegliwości, jakie wtedy powstają przypominają silne zatrucie alkoholowe. Jednak są one dużo bardziej intensywne i o wiele dłużej trwają (nawet ponad 10 godzin). Mogą także wywołać poważny uszczerbek na zdrowiu. Dlatego tak bardzo istotne jest aby uzależniony podczas całej terapii awersyjnej nie pił w ogóle alkoholu. Jeżli będzie utrzymywał całkowitą abstynencję, wszywka będzie obojętna dla jego organizmu.

Jak działa wszywka alkoholowa Esperal?

Esperal Wrocław zawdzięcza swoje działanie dzięki substancji nazywanej Disulfiram. Powoduje ona zaburzenia w obrębie wątroby, by ta nie mogła skutecznie pozbyć się alkoholu z organizmu. Takie działanie powoduje nagromadzenie się alkoholu w ciele człowieka i wywołuje bardzo nieprzyjemne dla niego objawy. Sprawia to, że alkoholik zaczyna unikać alkoholu, co jest dobre, gdyż pozostaje w trzeźwości. Warto zdecydować się na ten zabieg, na przykład w naszym gabinecie https://esperalwroclaw.com/. Decydując się na zabieg w tej placówce mają państwo pewność, że zostanie wykorzystany oryginalny lek Disulfiram i wszywka będzie działała w 100% prawidłowo.

Tagged with: