Kim jest Adam Adamonis? [wiek, instagram, taniec z gwiazdami]

Adam Adamonis to serialowy aktor znany z produkcji takich jak Przyjaciółki czy Pensjonat nad Rozlewiskiem. Kiedy w telewizji Polsat pojawił się komunikat, że w 10. edycji Tańca z gwiazdami pojawi się jako instruktor, wszyscy byli zaskoczeni. Mało kto wiedział bowiem, że Adam jest również instruktorem tańca sportowego, a nawet opracował autorski program nauki tańca.

Kim jest Adam Adamonis?

Adam Adamonis urodził się 4 grudnia 1979 roku. Jego wcześniejsze nazwisko to Krawczyk, jednak mężczyzna zdecydował się na jego zmianę. Zrobił to ze względu na dziadka ze strony matki, któremu w ten sposób chciał oddać szacunek. Adam był z nim bardzo związany i cenił sobie jego zasługi dla kraju. Czesław Adamonis był żołnierzem, kierowcą czołgu zesłanym na Syberię. Bardzo wspierał wnuka, dawał mu życiowe rady i pomagał finansowo.

Adamonis jest absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie. Jednak aktorstwo nie było jego pierwszym wyborem. Początkowo studiował na Akademii Wychowania Fizycznego.

Widzowie mogą kojarzyć go z następujących seriali: Lokatorzy, Na Wspólnej, Pierwsza Miłość, Jutro idziemy do kina, Barwy szczęścia, Teraz albo nigdy, Prawo Agaty, Na dobre i na złe, Bodo, Atak paniki. Jednak największy rozgłos przyniosły mu role w Przyjaciółkach oraz w Pensjonacie nad Rozlewiskiem.

Aktor występuje również na deskach polskich i zagranicznych teatrów. Jest także autorem projektu Villa Artysty, który nazywa nowoczesnym, ale jednocześnie kameralnym miejscu, w którym twórcy mogą rozwijać pasje i wymieniać się swoimi doświadczeniami.

Adam Adamonis — życie prywatne

Adam Adamonis ceni sobie prywatność dlatego trudno znaleźć informacje na temat jego związków. Do tej pory łączono go z partnerkami z branży, m.in. aktorką Olgą Kalicką oraz Klaudią Wiśniowską, która jest pogodynką, prezenterką telewizyjną i modelką oraz laureatką kilku tytułów Miss. Aktor jednak zaprzeczał wszystkim plotkom.

Spotkaliśmy się kilka razy na imprezach, przyjaźnimy się, łączą nas wspólne sprawy zawodowe. Klaudia to piękna kobieta, ale czy będzie z coś z tego czas pokaże

Adam Adamonis — TaniecTaniec z gwiazdami

W 10. edycji Tańca z gwiazdami Adam Adamonis partnerował modelce Sandrze Kubickiej.

Wszystkich zaskoczyła wiadomość, że tańczę w „Tańcu z gwiazdami” w roli tancerza — napisał Adamonis na Instagramie. – Większość osób zna mnie tylko ze sceny. Jak widzicie, mam wiele twarzy. Taniec to moja pasja, przygoda, która zaczęła się od 5 roku życia i trwa do dziś. Taniec w końcu odmładza! Oczywiście nic nie przychodzi łatwo, każdego dnia pokonuję swoje słabości i trenuje. Dziękuję za ogrom pozytywnych wiadomości!

Adam Adamonis taniec trenuje od 5. roku życia. W wieku 16 lat przyjechał z Łodzi do Warszawy, by tańczyć i przez wiele lat brał udział jako zawodnik w międzynarodowych turniejach tanecznych. Na swoim koncie ma kilka sukcesów w tej dziedzinie. To dzięki połączeniu tańca z pracą sceniczną rozpoczęła się jego przygoda z aktorstwem.

Adam Adamonis — Instagram

Adam Adamonis prowadzi konto na Instagramie pod nazwą @adamadamonis. Aktualnie jego profil obserwuje prawie 11 tysięcy użytkowników. Znajdziecie tutaj dużo zdjęć i relacji z treningów tanecznych, a także fotografie z planów zdjęciowych. Aktor pokazuje również, jak spędza swój wolny czas.