Jakie zabawki inspirowane grami możesz kupić swojemu dziecku?

Zabawki inspirowane seriami gier komputerowych cieszą się dużą popularnością wśród dzieci. Niemal każdy przedszkolak potrafi obsługiwać laptopa, smartfona lub konsolę do gier, dlatego to właśnie w ten sposób większość dzieci poznaje nowych bohaterów swojej wyobraźni. Oto gadżety, które z pewnością przypadną do gustu naszemu maluchowi!

Zabawki z najpopularniejszych gier dla dzieci

Niektóre produkcje komputerowe sprawdzają się znakomicie jako element edukowania i poszerzania horyzontów dziecka. Do tego grona z całą pewnością można zaliczyć tytuły inspirowane serią japońskich animacji o różnorodnych stworkach. Zabawki Pokemon to nie tylko pluszaki Pikachu, figurki Charizardów lub kolekcjonerskie karty z Ashem, ale także szereg innych gadżetów. Co najważniejsze: charakter całej marki – zarówno filmów i kreskówek, jak i samych gier – jest odpowiedni dla dzieci.
Z tego powodu gadżet tego typu będzie dla dziecka stymulacją do pogłębiania wartości dobroci i przyjaźni, czyli aspektów, które są szczególnie istotne u każdego małego łowcy Pokemonów. Do grona najciekawszych zabawek inspirowanych grami komputerowymi można zaliczyć również Transformersy. Te człekokształtne roboty wywodzą się z komiksów, jednak ich zdolność zmiany swojej formy w pojazdy została również doceniona poprzez gry wideo. Dzieci pokochają różne warianty zabawy, które te figurki gwarantują!

Co jest obecnie „na czasie”?

Nadążenie za preferencjami dzieci to spore wyzwanie. Od kilku lat bezapelacyjnym królem gier jest Minecraft. Produkcja ta wyjątkowo korzystnie wpływa na wyobraźnię i percepcję najmłodszych, czego przyczyną jest oparcie rozgrywki o proces budowania z klocków. Zabawki Minecraft dominują niemalże w każdym sklepie z gadżetami tego typu, dlatego ich zakup zawsze będzie wiązał się z dużym prawdopodobieństwem aprobaty ze strony dziecka. Podobnie jest w przypadku zabawek z serii Harry Potter. Są one skierowane raczej do starszych pociech, jednak figurki Harry’ego lub Rona, różdżki i puzzle z krajobrazem Hogwartu to zawsze wyjątkowo uniwersalny i estetyczny prezent.

Gry uwielbiane przez dzieci

Większość z wyżej wymienionych produkcji zasłynęła szeroko rozumianą obecnością w świecie popkultury. Z gier komputerowych wywodzi się również postać charakterystycznego niebieskiego jeża, będącego od lat jednym z największych dziecięcych ulubieńców. Zabawki Sonic są przede wszystkim jedną z części składowych ogromnej franczyzy, która obejmuje również animacje, komiksy, karty kolekcjonerskie i filmy. Mówiąc o wielkich produkcjach, w które dzieci uwielbiają grać, nie sposób nie wspomnieć także o My Little Pony. Ten fenomen popkulturowy całkowicie zawładnął sercami dziewczynek, dlatego zakup figurki Rainbow Dash lub Pinky Pie to gwarantowana radość naszego milusińskiego.

Obecnie trudno znaleźć serię dla dzieci, która opiera się wyłącznie na grach komputerowych. Światy filmów, komiksów, książek i gier przenikają się, dlatego każda z wymienionych propozycji ma przynajmniej kilka adaptacji. Łączy je jedna cecha, którą jest niezwykła popularność w środowisku dziecięcym. Zabawka Sonic lub Transformers będzie rewelacyjnym wyborem w przypadku chłopców, natomiast My Little Pony sprawdzi się lepiej jako prezent dla dziewczynki (choć oczywiście zawsze może być na odwrót!). Inspiracji nie trzeba daleko szukać, ponieważ najlepsze z nich można odnaleźć na każdym kroku – czasami wystarczy się rozejrzeć!

Tagged with: