Jak depilować miejsca intymne? Odczarowujemy depilację bikini!

Depilacja okolic bikini to dla wielu kobiet (i coraz częściej także mężczyzn) stały element rutyny pielęgnacyjnej. Najczęściej decydujemy się na nią latem, gdy odkrywamy więcej ciała i chcemy prezentować się jak najlepiej w stroju kąpielowym, choć coraz więcej osób wykonuje depilację miejsc intymnych także zimą – przede wszystkim dla własnego komfortu. Jak depilować miejsca intymne, by skóra jak najdłużej pozostawała gładka? Czy zawsze musimy borykać się z dolegliwościami takimi jak wrastające włoski bikini? Jakie rodzaje depilacji wykonuje się w salonach?

Jak depilować miejsca intymne?

Jeśli chodzi o samodzielną depilację okolic bikini, tak jak w przypadku nóg i pachwin masz do dyspozycji kilka metod różniących się przede wszystkim skutecznością. Tradycyjna maszynka do golenia to dobre wyjście awaryjne, gdy nie masz za wiele czasu i zależy Ci na błyskawicznym efekcie, dzięki niej pozbędziesz się niechcianego owłosienia w kilka chwil, jednak musisz liczyć się z tym, że wrastające włoski bikini mogą pojawić się już po kilku dniach. Zamiast zostawiać pielęgnację na ostatnią chwilę, lepiej zaplanować zabiegi i wcześniej sięgnąć po wosk. W takiej sytuacji, co prawda, należy wcześniej przygotować się do zabiegu, zapuścić włoski i odpowiednio pielęgnować skórę bezpośrednio po woskowaniu, za to efekt gładkiej, jedwabistej skóry utrzymuje się o wiele dłużej. To doskonała metoda, jeśli planujesz urlop i nie chcesz co chwilę sięgać po maszynkę do golenia. Depilacja bikini woskiem w domu to jednak nie tylko dość skomplikowane zadanie, ale przede wszystkim ryzyko podrażnienia, a nawet uszkodzenia skóry! Jeśli chcesz uniknąć nieprzyjemnych skutków zabiegu i zyskać pewność, że skóra została dokładnie wydepilowana, postaw na usługi profesjonalnego salonu.

Depilacja woskiem w salonie – pożegnaj wrastające włoski bikini

Depilacja w salonie to przede wszystkim komfort. Nie musisz zastanawiać się nad rodzajem wosku,  a później wykonywać akrobacji w łazience, by odkleić pasek z woskiem czy ryzykować oparzenia gorącą substancją w tak delikatnym miejscu. Po prostu umów się na wizytę w profesjonalnym salonie, w którym możesz liczyć na najwyższej jakości obsługę – dzięki temu zabieg przebiegnie szybko i komfortowo, a Ty dowiesz się, w jaki sposób pielęgnować skórę, by zminimalizować ryzyko wrastania włosków. Regularne złuszczanie i nawilżanie to klucz do sukcesu! Przydadzą się również specjalne preparaty spowalniające odrastanie włosków po depilacji woskiem. Jeżeli wcześniejsze próby samodzielnego woskowania zakończyły się klęską lub obawiasz się bólu i uszkodzenia skóry, wizyta w salonie będzie najlepszym rozwiązaniem. Dzięki różnym metodom depilacji bikini możesz osiągnąć wymarzony efekt!

Depilacja francuska, brazylijska czy klasyczna?

Depilacja okolic intymnych to nie tylko całkowite usunięcie wszystkich włosków: decyzja w kwestii „fryzury” należy do Ciebie! Klasyczna depilacja bikini polega na usunięciu włosków z pachwin i linii majtek, dzięki czemu możesz zakładać kostium kąpielowy bez obaw, że niechciane owłosienie będzie widoczne. Depilacja francuska to z kolei usunięcie większej części włosków również ze wzgórka łonowego, przy czym zwykle zostawia się wąski pasek włosków. Jeśli chcesz całkowicie pozbyć się owłosienia, postaw na depilację brazylijską – to jeden z najpopularniejszych rodzajów depilacji okolic bikini. Niełatwo samodzielnie wykonać taki zabieg: nawet jeśli usuniesz owłosienie z pachwin, w przypadku pozostałych włosków już sama aplikacja (a co dopiero odrywanie!) wosku może być utrudniona. Zamiast tracić czas na nieefektywne próby, wybierz się do salonu kosmetycznego i opowiedz o swoich oczekiwaniach; doświadczone kosmetyczki podpowiedzą, jaka metoda sprawdzi się u Ciebie najlepiej oraz przeprowadzą zabieg i poinstruują w sprawach związanych z pielęgnacją bezpośrednio po woskowaniu oraz po kilku dniach od zabiegu. Jeśli planujesz wyjazd na wakacje, zapisz się na depilację kilka dni wcześniej; podrażniona po zabiegu skóra nie powinna być wystawiana na działanie promieni słonecznych czy chlorowanej wody.

Tagged with: