Jakie efekty daje masaż biurowy?

Praca biurowa wymaga ciągłego przesiadywania za biurkiem, co zdecydowanie nie wpływa korzystnie na aparat ruchowy.

Zbyt długie trwanie w pozycji siedzącej może prowadzić do zaburzeń układu ruchu i powodować dokuczliwe bóle kręgosłupa. Z tego też względu wiele firm opierających swoją działalność na pracy biurowej decyduje się na uzupełnienie benefitów dla personelu o fizjoterapię, a konkretnie możliwość skorzystania z opcji, jaką jest masaż w firmie.

Jak wygląda masaż w miejscu pracy?

Masaż w biurze różni się od typowego masażu wykonywanego w gabinecie fizjoterapeutycznym. Pacjent nie kładzie się na leżance, jest masowany w pozycji siedzącej, na specjalnie do tego celu przystosowanym fotelu. Nie ma też potrzeby rozbierania się, ponieważ wszystkie zabiegi manualne są przeprowadzane bez użycia olejków. Za każdym razem masaż biurowy skupia się na jednej, konkretnej partii ciała, na której ból narzeka pracownik. Masażysta stara się delikatnie uciskać wskazane miejsce, by zniwelować utrzymujące się w nim napięcie, co szybko przynosi widoczną ulgę. Zwykle taki masaż w miejscu pracy trwa nie więcej niż kwadrans, ale tyle wystarczy, by przynieść zmęczonym mięśniom potrzebne odprężenie.

Dlaczego warto korzystać z masaży biurowych?

Masaż w biurze może wydawać się dziwnym pomysłem, ale pracownicy firm, w których wdrożono takie rozwiązanie, bardzo je sobie chwalą, twierdząc, że dzięki niemu czują się dużo lepiej i mogą więcej pracować. Masaż biurowy doceniają także pracodawcy. Ich zdaniem wprowadzenie takiego benefitu w firmie bardzo się opłaca, ponieważ zdrowy pracownik to pracownik wydajny i produktywny, a także lojalny i zaangażowany w wypełnianie zawodowych obowiązków, co w dłuższej perspektywie gwarantuje optymalnie wysokie wyniki jego pracy i równie wysokie z nich zyski. Takie masaże biurowe oferuje Wellbeingpolska.pl.

W jakiej firmie sprawdzi się masaż biurowy?

Masaż w miejscu pracy najczęściej spotykany jest w korporacjach, ale nie tylko one poznały się na korzyściach, jakie niesie za sobą zastosowanie fizjoterapii z biznesie. Masaż biurowy sprawdzi się wszędzie tam, gdzie pracownicy muszą spędzać długie godziny przy biurku. Nawet jeśli firma jest niewielka, przyda jej się takie rozwiązanie. Mały budżet nie jest problemem – masaż w firmie nie musi być wykonywany codziennie, można go organizować tylko od czasu do czasu, na przykład w ramach specjalnych eventów. 

Tagged with: