Henna pudrowa w domu – czy możemy ją wykonać samodzielnie?

Wiemy doskonale, że zabieg jakim jest henna pudrowa cieszy się coraz większą popularnością. Nie mamy nawet najmniejszych wątpliwości. Jednak czy jest możliwa samodzielna henna pudrowa w domu? Przekonajmy się.

To jest świetna sprawa

Henna pudrowa w domu jest idealną opcją dla wszystkich kobiet, które chcą się cieszyć bardzo wyrazistymi brwiami, a do tego chcą zaoszczędzić czas podczas makijażu codziennego oraz sobie cenią efekt naturalny. Jest to wręcz genialny zamiennik permanentnego makijaż, ponieważ utrzymuje się bardzo długo, ale jest o wiele tańszym, jak i także zabiegiem bardziej naturalnym. Dodatkowo, jeśli chcemy jeszcze bardziej zaoszczędzić, to możemy ją wykonać w sposób samodzielny. Sprawdźmy, jak trwale oraz także wyjątkowo dobrze zrobić hennę pudrową w domu.

Henna pudrowa w domu wydawać by się mogła bardzo skomplikowana, ale okazuje się, że nie jest to wcale takie trudne. Wystarczy, że będziemy przestrzegać kilku zasad, aby się cieszyć przepięknym makijażem brwi na długo. Co jest bardzo ważne, henna pudrowa jest niezmiernie bezpieczna, a na dodatek jest to kosmetyk naturalny. Oczywiście pod warunkiem, że nie mamy na nią uczulenia. Producenci uważają, że używanie regularne henny pudrowej sprawia, że nasze włoski są zdrowsze, jak i także odbudowane.

Obecnie hennę pudrową kupimy w zasadzie w każdej drogerii. Możemy wybierać śmiało w kolorach oraz dobrać odpowiedni odcień do naszych brwi lub też do karnacji. Henna pudrowa od proszkowej różni się tym, że henna pudrowa ma na pewno skład w pełni naturalny. Do przygotowania takiej henny będzie jedynie potrzebować wody utlenionej. Poniżej znajdziemy instrukcję jak dokładnie taki zabieg wykonać.

Farbowanie brwi henną pudrową w domu

Roztwór wody utlenionej oraz henny powinien posiadać konsystencję sosu sojowego. Jeśli jest jasny, to kolor będzie słabszy. Z kolei kolor ciemny może się okazać znacznie ciemniejszy od koloru docelowego.

Przed nałożeniem pudrowej henny jest niezmiernie ważne przygotowanie skóry, jak i także przygotowanie włosków. Jeśli zamierzamy hennę pudrową nakładać w domu, to nie musimy się martwić o jakieś specjalistyczne kosmetyki. Wystarczy, że je umyjemy, a później odtłuścimy tonikiem, który w swoim składzie posiada alkohol. Następny krok to dokładne wyznaczenie oczekiwanego kształtu brwi. Później nie będziemy miały już czasu na poprawki. Henna pudrowa dosyć szybko farbuje naszą skórę. Musimy przy tym być naprawdę niezwykle dokładne, szczególnie jeśli hennę pudrową mamy zamiar nakładać samodzielnie.