Do czego ma zastosowanie parownica i jak z niej korzystać?

Wybierając optymalne dla siebie urządzenie do prasowania, coraz więcej osób decyduje się na wybór parownicy ręcznej – steamera. Dzięki temu sprzętowi nie musisz za każdym razem wyciągać deski do prasowania, a wygładzać powierzchnię ubrań możesz zarówno w poziomie, jak i w pionie. Podpowiadamy jakie najważniejsze zastosowanie ma parownica ręczna, jak prasować przy użyciu tego urządzenia oraz wyjaśniamy, dlaczego zawsze bardzo dobrym wyborem jest parownica Karcher.

Do czego może być użyta parownica ręczna?

Parownica – z języka angielskiego steamer – to urządzenie, które znajdzie zastosowanie w każdym gospodarstwie domowym. Sprzęt ten możesz użyć do takich zadań jak np.:

  • niwelowanie zagnieceń ubrań bez konieczności użycia deski do prasowania;
  • prasowanie delikatnych ubrań, w przypadku których istnieje ryzyko przypalenia żelazkiem;
  • dezynfekcja odzieży.

Prasowanie parownicą – poradnik krok po kroku

Jeżeli zatem zastanawiasz się nad kupnem parownicy, powinieneś wiedzieć, jak należy używać tego urządzenia. Gdy po raz pierwszy sięgasz po zupełnie nowy dla Ciebie sprzęt, może towarzyszyć Ci niepewność – jednak bez obaw – wszystkiego można błyskawicznie się nauczyć. Obsługa steamera jest bardzo prosta.

Zanim jednak przedstawimy instrukcję, jak prasować przy użyciu parownicy, przedstawimy kilka praktycznych podpowiedzi. Sprzęt ten umożliwia prasowanie w pozycji pionowej – wówczas możesz np. powiesić ubranie na wieszaku na drzwiach lub na szafie oraz poziomej – w takim przypadku możesz położyć swoją odzież na fotelu, wersalce lub kanapie.

Jeśli masz już przygotowane ubranie do prasowania steamerem, czas na poradnik krok po kroku, jak prasować tym sprzętem:

  • w pierwszej kolejności napełnij w parownicy zbiornik na wodę – w zależności od tego, jaki to jest model – wyjmij zbiornik na wodę i następnie go uzupełnij lub w przypadku, gdy zbiornik jest zintegrowany – otwórz wlew i go uzupełnij – pamiętaj, aby zawsze używać wody destylowanej, a nie tej z kranu;
  • podłącz sprzęt do gniazdka elektrycznego;
  • zawieś ubranie na wieszaku lub rozciągnij na fotelu;
  • gdy parownica jest już gotowa do działania, naciągnij materiał dłonią, po czym przyłóż dyszę do tkaniny, jednocześnie wypuszczając z maszyny parę – dzięki temu odświeżysz pogniecioną odzież – czynność tą wykonuj, zaczynając od przodu, a następnie przejdź do rękawów, potem w taki sam sposób prasuj tył i wewnętrzną stronę ubrania.

Parownice Karcher – zawsze dobry wybór

Wiesz już, do czego ma zastosowanie parownica oraz jak prasować przy jej użyciu odzież – teraz zapewne zastanawiasz się jaki steamer wybrać dla siebie. Świetne opinie wśród użytkowników mają parownice Karcher na Erpixkarcher24.pl.

Karcher parownica charakteryzuje się niewielkim rozmiarem, a także stosunkowo niską wagą przy bardzo dużej wydajności, mocy i wysokim ciśnieniu. Możesz jej użyć nie tylko do prasowania, lecz też do czyszczenia zabrudzeń na swoich ubraniach i ich dezynfekcji, a przy tym nie musisz stosować chemicznych detergentów – jest ona w stanie szybko wyeliminować do 99,99 % bakterii czy drobnoustrojów. Parownice Karcher mogą być także stosowane do dokładnego sprzątania płytek w łazience i kuchni.

Decydując się na parownicę do prasowania ubrań, sięgnij po sprzęt uznanej na całym świecie marki produkującej urządzenia czyszczące.Karcher  to gwarancja najwyższej jakości i sprawdzonych rozwiązań. Możesz wybrać dla siebie np. rozbudowany zestaw, w którym parownica Karcher o dużej mocy zawiera również dodatkowe akcesoria, m.in.: końcówki, dysze oraz inne elementy czyszczące.

Tagged with: