Depilacja woskiem w domu – już teraz pomyśl o lecie!

Mimo że do lata jest jeszcze kilka miesięcy, warto już teraz zadbać o przygotowanie ciała do okresu urlopowego! Niechciane owłosienie potrafi bardzo mocno uprzykrzyć życie wielu osobom. Depilacja woskiem jest jedną z metod, które skutecznie i w prosty sposób pozwolą Ci się uporać ze zbędnymi włoskami na ciele. Co istotne – zabieg ten możesz wykonać również w domu! Zestaw do depilacji woskiem ma naprawdę wiele zalet. Poznaj je wszystkie, a także przekonaj się o tym, że nawet osoby “niewprawione” w depilacji są w stanie poradzić sobie z depilacją woskiem w domu! Oczywiście, wszystko po odpowiednim “treningu”!

Zalety depilacji woskiem

Depilacja woskiem ma liczne zalety. Jest to metoda, która ma wielu zwolenników wśród osób ceniących proste, szybkie i skuteczne rozwiązania. Nie lubisz swoich włosków na ciele? Może to właśnie depilacja woskiem będzie tym zabiegiem, który pozwoli Ci o nich zapomnieć i cieszyć się gładką skórą!

Proste wykonanie

Zacznijmy od tego, że depilacja woskiem jest możliwa do wykonania nawet przez osoby, które nie są kosmetologami. Jeśli martwisz się, czy sobie poradzisz – uspokajamy – nie powinnaś mieć z tym problemów! Pamiętaj tylko o zachowaniu wszelkich środków ostrożności!

Trwałe efekty

Po prawidłowo wykonanym zabiegu depilacji woskiem, możesz cieszyć się gładką skórą nawet przez 6 tygodni! Jest to zdecydowanie dłużej niż chociażby w przypadku depilacji maszynką czy golarką. Ponadto, warto wspomnieć, że wosk pozwala na usunięcie wszystkich włosków, nawet tych naprawdę krótkich. Już po kilku zabiegach możesz zaobserwować, że na skórze pojawia się coraz mniej włosków i są one coraz bardziej delikatne.

Wszechstronne działanie

To, że depilacja woskiem sprawia, iż skóra staje się gładka, jest oczywiste. Oprócz tego, ta metoda na pozbycie się zbędnego owłosienia ma jednak również inne właściwości. Między innymi, działa peelingująco, dzięki czemu pozwala usunąć martwy naskórek. Ponadto, nie powoduje zaczerwienień czy pieczenia skóry. Można więc stwierdzić, iż jest to metoda depilacji, która nie tylko spełnia swoje podstawowe zadanie, ale i wykazuje właściwości pielęgnacyjne.

Depilacja woskiem w domu – sposób wykonania

Jeżeli postanowiłaś, że depilacja woskiem to metoda idealna dla Ciebie, pora przejść przez cały jej proces.

Przygotowanie sprzętu do depilacji woskiem

Na początku – co nie powinno dziwić – urządzenie do podgrzewania wosku podłącz do sieci. Co istotne – pamiętaj, żeby nie uruchamiać sprzętu bez wkładu z woskiem – musi być już w środku. Przed podjęciem jakichkolwiek działań, koniecznie załóż rękawice ochronne. Dzięki nim unikniesz przywierania wosku do dłoni. Mimo że urządzenie może nagrzać wosk nawet do 85 stopni, prawidłowa temperatura do depilacji to 45 stopni i taką powinnaś utrzymywać. Jeżeli depilację woskiem wykonujesz po raz pierwszy, zacznij od aplikacji wosku na niewielkim obszarze skóry. Jeżeli reakcja będzie w pełni prawidłowa, możesz rozpocząć depilację.

Depilacja woskiem

W jaki sposób depiluje się skórę woskiem w warunkach domowych? Nie jest to wcale tak trudne! Wosk nakłada się pod kątem 45 stopni delikatnymi, długimi pociągnięciami. Po nałożeniu wosku, przykładamy na niego pasek włókniny. Następnie cierpliwie czekamy na jego wystygnięcie i – gdy to nastąpi – szybkim i zdecydowanym ruchem (bardzo ważne – w kierunku odwrotnym do wrastania włosków) odrywamy pasek z woskiem. Potem pozostaje nam tylko zaaplikować na wydepilowane miejsca żel lub krem kojący po depilacji. Co w sytuacji, gdy – mimo wszystko – po depilacji pozostało kilka nieusuniętych włosków? Zawsze doraźnie możesz posiłkować się np. golarką, choć – uwierz – depilacja woskiem jest naprawdę skuteczna i takie sytuacji będą raczej incydentalne!

Depilacja woskiem w domu – im szybciej zaczniesz, tym lepsze efekty uzyskasz!

Pisaliśmy Ci już, że z depilacją woskiem jest tak, iż każdy kolejny zabieg sprawia, że włoski odrastają coraz bardziej delikatne i jest ich coraz mniej. Jest to bardzo istotna informacja dla tych, którzy chcą się dobrze przygotować na lato! Jeżeli rozpoczniesz depilację woskiem już dziś, do lata z pewnością będziesz cieszyć się gładką skórą tylko z delikatnymi włoskami, które będziesz mogła usuwać już zdecydowanie rzadziej. Zestaw do domowej depilacji woskiem znajdziesz oczywiście w naszym sklepie internetowym z kosmetykami AllePaznokcie. Zestaw, oprócz podgrzewacza, zawiera również wosk (dwie rolki) oraz paski z włókniny. Wystarczy Ci to z pewnością na dłuższy czas.

Tagged with: