Jak wybielić zęby domowym sposobem?

Białe zęby świadczą o naszym statusie materialnym oraz społecznym, sprawiają, że czujemy się atrakcyjni i zdecydowanie bardziej pewni siebie. Co ciekawe, białe, zadbane zęby są…seksowne i zdecydowanie podnoszą nasze notowania u płci przeciwnej, jeśli poszukujemy miłości. Mamy dobrą wiadomość – jeśli chcesz mieć śnieżnobiałe zęby, nie musisz od razu wydawać fortuny na ich wybielanie w gabinecie dentystycznym! Zęby można równie skutecznie wybielić w swojej własnej łazience.

Zadbaj o swój wizerunek w zaciszu własnego domu

Czy wybielanie zębów to jakaś fantasmagoria czy kaprys? Oczywiście, że nie! Troska o śnieżnobiałe zęby to troska o własne zdrowie jak i o swój pozytywny wizerunek. Mimo, iż „to tyko zęby” to ich biel wpływa na poczucie własnej wartości, atrakcyjności i ogólne zadowolenie z życia. Białe, zadbane zęby to wizytówka człowieka, która pozwala czuć się dobrze zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym. Mając ładne zęby zdecydowanie częściej się uśmiechamy, a otoczenie odbiera nas jako osoby pozytywne i przyjacielskie.

To bardzo ważne np. w środowisku pracy lub gdy dopiero ubiegamy się o jakieś stanowisko – białe zęby na rozmowie kwalifikacyjnej pozwalają zdobyć nam dodatkowe punkty, ponieważ uśmiechnięci wydajemy się bardziej sympatyczni, godni zaufania jak i posady, o którą się ubiegamy. Ładny, zadbany uśmiech zdecydowanie odejmuje nam lat, a także sprawia, iż osoba z takim uśmiechem odbierana jest jako bardziej inteligentna. Jak więc widać warto dbać o swój wizerunek, a białe zęby są tutaj kwestią kluczową!

Jak uzyskać biały uśmiech?

Sposobów na biały uśmiech jest co najmniej kilka. Pierwsza z rad to unikanie tego, co sprawia, iż zęby stają się przebarwione. Jeśli więc uwielbiasz pić mocną, ciemną herbatę, kilka kaw dzienne, czerwone wino, etc. warto zmienić swoje nawyki, a po każdym wypiciu takiego napoju dokładnie umyć zęby. Jeśli chcesz mieć olśniewający uśmiech, definitywnie powinieneś zerwać z nałogowym paleniem papierosów. Nic tak jak papierosy nie niszczy zębów oraz nie odbarwia ich na żółty, bardzo nieatrakcyjny kolor. 

Jeśli chcesz niedrogo, ale trwale wybielić swoje zęby, najprostszym sposobem jest stosowanie past i pasków wybielających. Pasty wybielające działają powierzchniowo i dzięki odpowiednim substancjom i drobinkom ściernym ścierają osad i wszelkie przebarwienia z powierzchni szkliwa. Pasty wybielające zawierają w swoim składzie najczęściej sodę oczyszczoną, nadtlenek wodoru czy wodorowęglan sodu, a te mają właściwości odbarwiania mytych powierzchni, w przypadku zębów wchodząc w reakcję ze szkliwem.

Przeczytaj również: Wybielanie zębów domowym sposobem!

Inny domowy i jeszcze skuteczniejszy sposób to paski wybielające. Efekt jaki można dzięki nim uzyskać jest porównywalny do efektu wybielania w gabinecie dentystycznym, jednak użycie pasków jest nieporównywalnie tańsze. Liczy się tu regularność – kuracja wybielająca trwa ok. 20 dni, a w jej czasie codziennie nakłada się paski na dolny i górny łuk zębowy na ok. 30 – 40 minut. Efektem są zęby bielsze nawet o kilka tonów, co utrzymuje się nawet do 12 miesięcy po zakończeniu kuracji.

Tagged with: