Czym jest test Gallupa?

Test Gallupa określa nasze wrodzone talenty. Pokazuje nam, jakie działania są dla nas naturalne najbardziej, przez co po prostu najprostsze do wykonania oraz gdzie powinnyśmy poszukać w sobie potencjału.

Czym są talenty oraz czym się różnią od mocnych stron?

Czy zauważyłaś, że robienie co po niektórych rzeczy sprawia nam więcej przyjemności, niż innych? Od dziecka jedni lubią robić na raz mnóstwo rzeczy, a inni się bawili długo w jedną i tę samą zabawę? Jak to jest, że co po niektóre z kobiet uwielbiają sprzątać oraz organizować pracę, a inne marzą, aby ktoś to zrobił za nie?

Same podstawy jeśli chodzi o test Gallupa osadzone są w ponad czterdziestu letnich badaniach sukcesu na polach przeróżnych oraz w wielu ponieważ w ponad pięćdziesięciu kulturach. Cała teoria się opiera tak naprawdę na założeniach Psychologii Pozytywnej, a więc dziedzinie psychologii, która zajmuje się dobrym samopoczuciem oraz ludzkim szczęściem. Psychologii, która się zajmuje zdrowym człowiekiem, a nie zaburzonym, czy też chorym psychicznie.

Szczegóły testu Gallupa

Test ten składa się ze stu siedemdziesięciu siedmiu par stwierdzeń, które mają potencjalnie nas opisać. Naszym zadaniem jest po prostu zaznaczenie na skali, które z nich jest nam bliższe. Na każdą z par stwierdzeń mamy zaledwie dwadzieścia sekund, później komputer przeskakuje sam do kolejnej pary stwierdzeń. Chodzi o nic innego jak o to, aby zaznaczyć pierwszą myśl, która przyjdzie naturalnie do głowy. Nie ma kompletnie możliwości cofnięcia się do pytania poprzedniego, ani też poprawienia odpowiedzi.

Może się to nam wydawać na początku nieco skomplikowane, ale wcale takie nie jest. Zawsze osoba w miejscu, w którym decydujemy się na wykonanie testu wszystko nam dokładnie tłumaczy. W tym całym zamyśle chyba najważniejsze jest to, że nie ma tak naprawdę żadnych złych odpowiedzi. Jednak tak samo nie ma także dobrych oraz złych talentów. Musimy wychodzić z założenia, że poznanie swoich talentów oraz także inwestycja w nie pozwoli nam osiągnąć możliwie najwyższą efektywność zarówno w samym życiu osobistym, jak i także w życiu zawodowym.

Osobom wykonującym sobie taki test pozostaje nam jedynie życzyć powodzenia. Zanim podejdą do testu powinny zadbać o swój komfort. Dać sobie na cały test około czterdziestu pięciu minut czasu nieprzerwanego przez nikogo. Wybierajmy odpowiedzi, które po prostu nam przychodzą do głowy. Należy także być wobec siebie szczerym. Zaznaczajmy odpowiedzi, które są jak najbardziej prawdziwe. Jest to najważniejsze.