Co to jest endermologia?

Poszukujesz nowych i skutecznych sposobów na walkę z cellulitem? Chcesz poprawić kondycję swojej skóry, sprawić, że będzie jędrna, gładka i odmłodzona? Jeśli tak, powinnaś zainteresować się zabiegiem o nazwie endermologia. Co to takiego? Jak ten zabieg jest przeprowadzany i co może Ci on zapewnić? Odpowiedzi na te oraz inne pytania znajdziesz w tym artykule.

Dowiedz się czym jest endermologia

Endermologia to nieinwazyjna metoda głębokiego masażu, wykorzystywana w kosmetologii oraz medycynie estetycznej. Aby przeprowadzić ten zabieg, konieczne jest posiadanie specjalistycznego urządzenia. Jest ono wyposażone w ruchomą głowicę z wymiennymi przystawkami, pozwalającą na przeprowadzenie masażu na każdej części ciała. Urządzenie w swojej pracy wykorzystuje zarówno mechaniczne elementy masujące, jak i ultradźwięki. Połączenie obu tych metod pozwala docierać najgłębiej, jak tylko jest to możliwe. Stymulując tkankę łączną, dochodzi do poprawy krążenia limfatycznego oraz krwi. W ten sposób dochodzi do naturalnego zwiększenia produkcji kolagenu i elastyny. Te dwie substancje odpowiadają za to, że skóra jest elastyczna, ujędrniona i zachowuje młody wygląd.

Dla jakich części ciała można wykonać endermologię?

Jest to bardzo wszechstronna metoda masażu, która może być przeprowadzona dla niemal całego ciała. Z pomocą odpowiednich przystawek i nakładek można masować w ten sposób uda, pośladki, brzuch, ramiona, ręce, a nawet twarz. Każda z tych części ciała wymaga dobrego krążenia limfatycznego. Niestety w wielu przypadkach jest ono mocno ograniczone. Wpływ mają na to naturalne efekty starzenia się skóry, jak i nieprawidłowa dieta. Enedrmologia pozwala udrożnić naczynia limfatyczne, dzięki czemu przepływ limfy oraz krwi znowu jest niezaburzony.

Jakie efekty daje endermologia?

Wiele osób może się zastanawiać, co takiego endermologia może zmienić w ich życiu? Zabiegi tego typu dedykowane są wszystkim osobom, które liczą na poprawę: kondycji skóry, redukcję cellulitu, a także skuteczne modelowanie sylwetki. Skóra staje się dzięki takim zabiegom elastyczna i gładka, widoczne na niej obrzęki mogą ulec redukcji i zmniejszeniu. Warto także wspomnieć o tym, że endermologia może być wykorzystywana do zmniejszenia ilości toksyn w organizmie. Jest to szczególnie cenna informacja dla osób, które prowadzą niezdrowy tryb życia lub do tej pory źle się odżywiały. Toksyny zgromadzone w ich organizmie nie pozostają bez wpływu na to, jak ich skóra się prezentuje. Jeżeli i Ty oczekujesz poprawy w tym temacie, powinnaś rozważyć pójście na zabiegi endermologiczne.

Czy endermologia jest bezpieczna?

Jest to metoda niechirurgiczna, zatem bezinwazyjna dla ciała. Jest to bardzo dobra wiadomość dla wszystkich osób, które właśnie w taki bezpieczny sposób chcą poprawiać wygląd swojej skóry oraz redukować cellulit. Oczywiście jak w przypadku wielu innych zabiegów kosmetycznych i medycyny estetycznej, tak i w tym przypadku zachęcamy do konsultacji z lekarzem, który potwierdzi czy bezpiecznie jest się decydować na taki właśnie zabieg. Jeżeli nie będzie przeciwwskazań, to znalezienie odpowiedniego miejsca, w którym endermologia jest wykonywana, nie powinno sprawiać większych problemów. W całym kraju coraz większa liczba gabinetów kosmetycznych decyduje się na wprowadzenie tej usługi do swojej oferty. Bezpośrednio kontaktując się ze swoim gabinetem kosmetycznym, możesz uzyskać jeszcze więcej informacji na temat zabiegów endermologii, jak również dowiedzieć się ile kosztują i ile razy powinny być wykonane.

Tagged with: