Co powinniśmy wiedzieć o witaminie C?

Nie ma domowej apteczki, gdzie nie znalazło by się chociaż jedno opakowanie witaminy C. Bierzemy ją kiedy łapie nas katar i przeziębienie, po przemarznięciu, a niektórzy profilaktycznie zażywają ją przez cały okres jesienno zimowy. W naturalnej postaci witamina C występuję w owocach i warzywach.

Nie tylko w cytrynie, znacznie więcej cenne j witaminy zawiera na przykład świeża natka pietruszki czy surowa papryka. Rzeczywiście witamina C znacznie podnosi odporność organizmu. Do ej zalet należy zaliczyć również to, że kwas askorbinowy, którym jest z chemicznego punktu widzenia jest bardzo łatwo przyswajalny i wchłaniany w przewodzie pokarmowym człowieka. Trudno ją przedawkować – nadmiar wydalany jest po prostu z moczem. Witamina C działa również świetnie na skórę, ale jest z tym poważny problem. Ta spożywana w postaci tabletek lub razem z owocami i warzywami nie dociera do naskórka. Dlatego krem z witaminą C i inne kosmetyki, które ją zawierają pozwala dłużej cieszyć się młodą, jędrną skórą.

Który z kremów z witaminą C najlepiej wybrać?

Nawet osoby, które wnikliwie czytają ulotki ze składem kosmetyku nie do końca zdają sobie sprawę, że w przypadku witaminy C jej wysoka zawartość nie jest najważniejsza.
O wiele większe znacznie ma przyswajalność przez skórę. Zwykły kwas askorbinowy nie rozpuszcza się w tłuszczach. Tę właściwość posiada natomiast tetraizopalmitynian askorbylu wykorzystywane w kosmetykach marki bandi.pl. Związek ten wykorzystany został nie tylko w kremie z witaminą C, ale w całej linii kosmetycznej nazwanej C-Active Care. W skład tej autorskiej linii bandi.pl wchodzą krem, krem pod oczy, maseczka i serum. Wszystkie te kosmetyki można zamówić za pośrednictwem sklepu internetowego.
Na stronie bandi.pl można zapoznać się ze składem i szczegółowymi opisami kosmetyków, a także z artykułami na temat pielęgnacji skóry.

Jakie działanie wykazuje krem z witaminą C?

Chociaż zewnętrzne objawy starzenia rzadko pojawiają się przed 40-tką, proces ten postępuje znacznie wcześniej – mniej więcej od 25 roku życia. Dlatego krem z witaminą C i inne bogate w nią kosmetyki można stosować praktycznie w każdym wieku. Regularnie używane utrzymują skórę w doskonałej kondycji nadając jej świeży, młodzieńczy wygląd. Chronią skórę przed zbyt silnymi promieniami słonecznym i przed zimnym wiatrem. Dodają blasku szarej, zmęczonej cerze. Pomagają tez osobom ze skłonnościami do podrażnień i przebarwień skóry. Są bezpieczne i w sposób naturalny wspomagają zdolność skóry do regeneracji.

Tagged with: