Bransoletki z onyksem dla eleganckich kobiet w każdym wieku

Bransoletki z onyksem to biżuteria powszechnie uważana za bardzo elegancką. Onyks to kamień, który występuje przede wszystkim w odmianach charakteryzujących się pięknym, głębokim, czarnym kolorem i delikatnym połyskiem. W czasach starożytnych wierzono, że onyks zapewnia niewidzialność, z kolei w średniowieczu zaczęto przypisywać mu niezwykłe właściwości lecznicze. Niezależnie od tego czy wierzymy w magiczną moc kamieni, bransoletki z onyksem z pewnością urozmaicą wiele naszych stylizacji.

Bransoletki z onyksem jako dodatek do stylizacji

Dużym atutem bransoletek z onyksem (zobacz tutaj) jest ich neutralny kolor i elegancki wygląd. Dzięki temu pasują one do większości kobiecych stylizacji. Bransoletka z onyksami będzie znakomitym dodatkiem do sukni wieczorowej, biznesowego garnituru, letniej sukienki, a nawet dżinsów. Jeżeli szukamy bransoletki z kamieniami naturalnymi, która będzie pasowała nam niemal do wszystkiego, warto jest postawić na onyksy 

Stylowe bransoletki dla kobiet w każdym wieku

Onyks jest kamieniem, po który chętnie sięgają kobiety w różnych przedziałach wiekowych. Bransoletki z tym kamieniem równie efektownie prezentują się na nadgarstkach nastolatek, jak i ich babć. Warto inwestować w bransoletki z onyksem, gdyż nic nie wskazuje na to, żeby w najbliższej przyszłości wyszły one z mody.

Jak wybrać i nosić bransoletkę z onyksem?

Wybierając bransoletkę z onyksem musimy się zastanowić, czy do naszych stylizacji pasuje model minimalistyczny – pozbawiony ozdób, czy też taki, który posiada ozdoby wykonane ze stali szlachetnej (mogą być to na przykład kwiatki, medaliony, gwiazdki). Bransoletki posiadające większe ozdoby umożliwiają nam personalizację. Możemy wygrawerować na nich swoje inicjały, a jeżeli powierzchnia na to pozwala – również i dłuższy napis.

Zanim wybierzemy konkretną bransoletkę z onyksem pamiętajmy, że biżuteria, która świetnie prezentuje się na modelce wcale nie musi pasować nam. Jeżeli jesteśmy osobami drobnej budowy, bransoletki z kamieniami o dużej średnicy mogą nas przytłaczać. Z kolei kobiety o mocnej budowie ciała powinny stawiać raczej na biżuterię masywną.

Bardzo istotne jest, żeby bransoletka z onyksem była dopasowana do nas pod kątem rozmiaru. Ozdoba ta nie może być za mała, ani też za szeroka. Możemy zdecydować się na wybór modelu posiadającego łańcuszek umożliwiający regulację szerokości. Innym powszechnie praktykowanym rozwiązaniem jest zakup bransoletki z onyksem na wymiar.

Bransoletka z onyksem jako pomysł na prezent

Elegancka bransoletka z onyksem może sprawdzić się jako prezent. Jest ona biżuterią bardzo elegancją, dodatkowo jej kolor jest neutralny, co sprawia, że może przypaść do gustu większości kobiet. Bransoletki z onyksami można podarować partnerce, mamie, córce, siostrze, przyjaciółce, cioci, a nawet babci. W przypadku biżuterii na prezent powinniśmy pamiętać o dobraniu optymalnego rozmiaru (możemy na przykład zmierzyć zegarek lub inną bransoletkę należącą do kobiety, którą zamierzamy obdarować).

Pamiętajmy, że onyksową bransoletkę z grawerem możemy sprezentować jedynie kobiecie, z którą mamy bliskie relacje. W innym przypadku mało prawdopodobne jest, żeby obdarowana miała ochotę nosić ozdoby z dedykacją od osób, z którymi nic ją nie łączy.

W sytuacji, gdy nie mamy stuprocentowej pewności, czy osoba, którą chcemy obdarować nie jest uczulona na metale – dobrze jest sięgać po onyksowe bransoletki posiadające ozdoby i zapięcia wykonane z hipoalergicznej stali szlachetnej.

Tagged with: