Jaki rozmiar bielizny damskiej wybrać?

Zależy Ci, by bielizna znakomicie układa się na Twoim ciele, podkreślała jego atuty i była przy tym wygodna? Klucz to odpowiedni wybór rozmiaru. Jeśli nie wiesz, jak to zrobić, przeczytaj ten artykuł. Podpowiadamy, jaki rozmiar bielizny damskiej wybrać!

Wybierz rozmiar bielizny damskiej

Jaki rozmiar bielizny damskiej wybrać? Przed takim pytaniem stają nie tylko panowie pragnący zrobić swojej ukochanej wyjątkową niespodziankę – ale też niejedna kobieta! Bielizna to w końcu zdecydowanie najbardziej intymny element garderoby, mający nie tylko długi i bezpośredni kontakt ze skórą, ale także z najbardziej newralgicznymi i delikatnymi partami ciała. Właśnie z tego powodu niezwykle ważne jest to, by majtki czy stanik były właściwie dobrane – nie tylko pod względem kroju czy materiału, ale przede wszystkim rozmiaru, który przełoży się na komfort noszenia, zdrowie i sylwetkę.

Jaki rozmiar bielizny damskiej wybrać, aby ta była wygodna, dobrze się prezentowała na ciele i współgrała z noszonymi ubraniami, a przy tym podnosiła Twoje poczucie atrakcyjności i pewność siebie? Sprawdź nasze podpowiedzi!


Rozmiar bielizny damskiej – jak dobrać

Punkt wyjścia przy wyborze odpowiedniego rozmiaru bielizny damskiej? Dokładne pomiary ciała. Należy pamiętać, że choć istnieją odgórnie ustalone zakresy, na podstawie których tworzone są tabele rozmiarów, bardzo często producenci stosują własne oznaczenia lub też wybiegają nieco od przyjętych „norm”. Wybór właściwego rozmiaru bielizny damskiej jest o tyle istotny, że z reguły sklepy nie przyjmują jej zwrotu. Jeśli więc nie planujesz zbędnego wydawania gotówki i nie chcesz, by nienoszone majtki lub stanik zalegały Ci w szufladzie, poświęć kilka chwil na precyzyjny pomiar kluczowych partii. W przypadku dolnej bielizny będą to biodra, w przypadku górnej – obwód biustu i miejsce pod biustem. Pomiar wykonasz bez trudu zwykłą miarką krawiecką. Pamiętaj, by mierzyć obwody na gołym ciele na wydechu.

Przy wyborze majtek sprawa jest stosunkowo prosta – rozmiary bielizny damskiej określane są z reguły w ramach klasycznej, europejskiej rozmiarówki przy pomocy liter. W zależności od tego, jak mocno rozbudowana jest oferta danego producenta, może to być zakres nawet od XXS do 4XL. Przy wyborze biustonosza należy zwrócić uwagę na dwie wartości – liczbę odpowiadającą obwodowi oraz literę wskazującą rozmiar miseczki.


Gdzie szukać bielizny damskiej?

Wybierając rozmiar bielizny damskiej, należy pamiętać, aby zawsze kierować się indywidualną tabelą producenta. Choć czasem wydaje się, że niewielka różnica w centymetrach nie ma znaczenia, nie warto ryzykować – z reguły przekłada się zarówno na komfort noszenia bielizny, jak i sposób jej układania się na ciele.

Obecnie sklepy coraz częściej wychodzą naprzeciw potrzebom klientów, oferując szeroki wybór różnych wariantów – włączając w to także bardziej nietypowe rozmiary, niespotykane na co dzień w zwykłych sieciówkach. Jednym z takich miejsc jest By Ann – internetowy sklep z piękną i modną bielizną. Szeroki zakres rozmiarów bielizny damskiej – w tym majtek i biustonoszy – z łatwością pozwoli Ci na znalezienie idealnie współgrającego z sylwetką rozwiązania. Pełną jego ofertę sprawdzić możesz na www.byann.pl.

Tagged with: