Blond refleksy na ciemnych włosach – jak je zrobić?

Blond refleksy na ciemnych włosach dodają niezaprzeczalnie naszej fryzurze lekkości. Sprawiają, że włosy wyglądają niczym muśnięte słońcem. Refleksy na włosach jednak nie tylko rozświetlają włosy – nałożone umiejętnie dają całościowy efekt, ponieważ odejmują także optycznie lat, odwracając uwagę od zmęczonej oraz poszarzałej cery. Czym są refleksy?

Dla kogo idealne będą refleksy?

Można śmiało powiedzieć, że blond refleksy na ciemnych włosach są pewną odmianą nowszą od balejażu. Nie są to jednak typowe pasemka. W odróżnieniu od pasemek, które są nakładane na całą fryzurkę, refleksy są cienkie, delikatne i różnią się od bazowego koloru jedynie o jeden czy też dwa tonu. Nie musimy ich robić na całej fryzurce.

Refleksy wyglądają znakomicie na krótkich włosach, jak i także na włosach długich. Na taki sposób upiększenia fryzury zdecydować się powinny osoby o włosach, które są określane kolorem mysim, a więc bez odcienia wyrazistego. W takim przypadku refleksy ożywią nasz kolor, dodadzą mu blasku, a w co po niektórych przypadkach radykalnie mogą odmienić sam wygląd naszej fryzury.

Dzięki refleksom na włosach jest możliwe uzyskanie efektu rozjaśnienia świetlistego, takiego jak chociażby tworzy się na głowie za sprawą słońca, podczas urlopu w ciepłych krajach.

Refleksy dodają urody

Tak naprawdę nie ma osoby, której odpowiednio wykonane refleksy na włosach nie dodałyby urody. Dzięki takiej fryzurce pozbędziemy się na dobre zwracania uwagi na nasze niedoskonałości na buzi. Włosy będą oderwały od nich uwagę. To akurat nam się podoba. Nasza cera mało kiedy jest idealna. W takim właśnie przypadku warto się zdecydować na refleksy w cieplejszych odcieniach, ponieważ to one dają nam o wiele lepsze efekty. Refleksy mają jeszcze jedną bardzo ważną zaletą. Nałożone na ufarbowane jednolicie włosy sprawiają, że przez pewien określony czas kompletnie nie widać odrostów. Gdy już się staną widoczne, to często sprawiają wrażenie zamierzonego efekty. Dlatego się także sprawdza u kobiet, które farbują regularnie włosy.

Włosy z refleksami wyglądają niesamowicie naturalne. Są rozświetlone delikatnie, jakby były muśnięte promieniami słońca. Jednak takowy efekt nie jest wcale tak łatwo uzyskać. Bardzo dużo jest zależne od dobrania odpowiedniego koloru, który to należy dopasować zarówno do odcienia aktualnego włosów, jak i także do konkretnej karnacji. My możemy mieć z tym problem, ale fryzjerowi przyjdzie to naprawdę szybko i sprawnie. Nie mamy co do tego żadnych wątpliwości. Grunt to wybrać dobrego fryzjera, a nie jakiegoś byle jakiego.