Dlaczego warto kupować markowe ubrania dla dzieci?

Garderoba dziecięca zwykle składa się z niemałej ilości ubranek i dodatków. Wynika to głównie z faktu, że maluchy szybko rosną, więc część odzieży służy im przez bardzo krótki czas. Bywa, że koszulka, spodenki czy bluza wystarczają zaledwie na jeden sezon. Im starsze dziecko, tym wolniej wyrasta ze swoich ubrań. Co więcej, w przypadku rodzeństwa, garderoba jest w stanie posłużyć kilku pociechom. Niezmienny pozostaje fakt, że przed rodzicami pojawia się dylemat – czy warto kupować ubrania markowe, znanych producentów? Czy wyższa cena idzie w parze z jakością, której nie można nic zarzucić?

Markowe ubrania dla dzieci – inwestycja w jakość

Ubrania, dodatki i obuwie dziecięce można kupić za przysłowiową złotówkę lub zainwestować w nieco droższe rzeczy. Teoretycznie nie ma reguły, bo rynek odzieży dziecięcej jest na tyle bogaty, że każdy znajdzie produkty na swoją kieszeń, a przy tym dopasowane do potrzeb najmłodszych. Sęk w tym, że tanie zakupy rzadko kiedy oznaczają oszczędności.

Kupno koszulki lub spodenek za kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt złotych w jednej z popularnych sieciówek cieszy rodzica, który wydaje znikomą kwotę. Niestety radość szybka znika, bo w niskich cenach niemarkowych produktów trudno oczekiwać jakości.

Niska jakość to częstsze zakupy

Tanie odpowiedniki, nabywane również w supermarketach, za ułamek ceny markowych ubrań, często mają w swoim składzie sztuczne włókna. Te zaś odpowiadają za powstające na dziecięcej skórze podrażnienia. Tanie ubranka zachowują swoje kształty, kolory i nadruki do pierwszego prania. Po wyjęciu z pralki okazuje się, że są rozciągnięte lub uległy skurczeniu. Wszelkiego rodzaju nadruki, cekiny, świecidełka i inne ozdobne elementy, odpruwają się, urywają, a kolory tracą na intensywności.

Decydując się na markowe ubrania dla dziewczynek, pochodzące od uznanych producentów lub dostępne w polecanych sklepach, można liczyć na ich trwałość i estetykę mimo częstego użytkowania. Ponadto to okazja do nabycia odzieży dziecięcej w fasonach i wariantach, jakich próżno szukać w zwykłych sklepach.

Wydatek, który szybko się zwraca

Markowe produkty oferują jakość, która znajduje swoje odzwierciedlenie nie tylko w ubranku zachowującym swoją trwałość i estetykę na długi czas. Rodzic, który zdecydował się na zakup taniego ubrania, dość szybko wraca do sklepu po kolejną bluzkę, spodenki czy kurtkę.

W ciągu roku wydaje zatem finalnie tyle samo, a nawet znacznie więcej niż ten, który postawił na markową odzież. Droższą, ale będącą w stanie posłużyć przez kilka sezonów (o ile dziecko z niej nie wyrośnie). Z dziecięcej garderoby mogą skorzystać kolejne pociechy, ponadto brak zniszczeń i zniwelowane ryzyko utraty walorów wizualnych, pozwalają na odsprzedaż odzieży, która nie jest już potrzebna.

Wybierając markowe ubrania dla chłopców można zaoszczędzić, także na czasie, bo nie trzeba wielokrotnie wybierać się na zakupy po nową garderobę dla pociechy. Co więcej, to zachowanie wpisujące się w dzisiejsze eko trendy. Gdy w grę wchodzą oszczędności, przemyślane zakupy i inwestycja w jakość, warto postawić na markowe ubrania dziecięce.

Tagged with: