Kim jest Bartek Janusz? [INSTAGRAM, CENY, MOKOTOWSKA]

Bartek Janusz to fryzjer i stylista, którego salon mieści się w Warszawie, przy ulicy Mokotowskiej 19. To kultowe miejsce w stolicy, a sam Bartek nazywany jest stylistą gwiazd, gdyż jego klientkami są aktorki, piosenkarki i celebrytki. Jakie były początki jego kariery?

Kim jest Bartek Janusz?

Bartek Janusz należy do grona najsławniejszych, najmodniejszych, najbardziej pożądanych, a także najdroższych fryzjerów w Polsce. Kolejka jego klientek nieustannie wydłuża się od 2001 roku, gdy przyjmował w salonie przy ulicy Chmielnej. Dziewięć lat później kolejka była już na tyle długa, że trzeba było szukać nowego miejsca. Tak powstało atelier przy ulicy Mokotowskiej 19, którego wnętrze zaprojektował sam właściciel. Przeszklony salon do dziś gromadzi pod witrynami paparazzich, bo u Bartka na fotelu goszczą Margaret, Natalia Siwiec, Paulina Smaszcz-Kurzajewska i wiele innych gwiazd.

Bartek Janusz — kariera

Jakie były początki Bartka Janusza w zawodzie? Mężczyzna o zawodzie fryzjera marzył już od dziecka.

Już w podstawówce zdarzało mi się farbować włosy koleżankom, co zresztą czasami kończyło się nieciekawie (śmiech). Całe liceum chciałem być fryzjerem, ale nie poszedłem do zawodówki fryzjerskiej, bo byłbym tam jedynym chłopakiem. Na wagary chodziłem oczywiście do fryzjera. Moja przygoda z fryzjerstwem zaczęła się od sprzątania włosów, ale już jako pomocnik fryzjera wprowadzałem pewne nowości.

Tuz po maturze Bartek wyjechał do Londynu, gdzie przeszedł szkolenie fryzjerskie i nauczył się, czym jest nowoczesne fryzjerstwo. Po powrocie do Warszawy ciężko pracował, nawet po 12 godzin dziennie, aż w końcu udało mu się otworzyć salon na Chmielnej, który absolutnie nie miał charakteru komercyjnego, a informacja o nim roznosiła się pocztą pantoflową. Do fryzjera można było dostać się tylko przez polecenie.

Bartek Janusz czesał do pokazów Escada, Esprit, Max Mara, Bogner i do sesji zdjęciowych do czasopism np. wydawnictwa Bauer. Przez 6 lata pracował także na planie serialu Na Wspólnej.

BARTEK JANUSZ — ATELIER MOKOTOWSKA

W końcu salon na Chmielnej okazał się za mały i Bartek postanowił przenieść się do większej przestrzeni. Znalazł lokal na Mokotowskiej, który postanowił urządzić w klimacie starej Warszawy. Salon przypomina galerię, panuje tu całkowity minimalizm, który idealnie wpisuje się w gusta fryzjera gwiazd. Można tu obejrzeć kolekcje pret-a-porter projektantki Gosi Baczyńskiej, która jest klientką Bartka, a także dzieła mniej znanych projektantów, których Bartek lubi promować. Wisiały tutaj na przykład punkowe kolekcje Moniki Ptaszek i świetne propozycje Aleksandry Kawałko.

Dzięki temu atelier na Mokotowskiej łączy w jednym miejscu salon fryzjerski, butik i galerię. Znakomite grafiki prezentowała tu na przykład Kasia Witczak. Nie brakuje także miejsca dla przedstawicieli biznesu, organizowane są czasem kameralne i niezwykle klimatyczne eventy firm.

Bartkowi Januszowi zdarza się również projektować akcesoria do włosów i ubrania, a także udzielać się charytatywnie. Fryzjer jest inicjatorem akcji „Kosmyk” wspierającej podopiecznych hospicjum dla dzieci „Promyczek”.

Bartek Janusz — ceny usług

Strzyżenie damskie u Bartka to koszt od 120 do 350 złotych, nałożenie farby od 300 do 1000 zł, a przedłużanie i zagęszczanie od 1500 do 6000 zł. Wizytę trzeba rezerwować z miesięcznym wyprzedzeniem.

Bartek Janusz — Instagram

Bartek Janusz prowadzi konto na Instagramie pod nazwą @bartekjanuszhair. Obecnie profil stylisty obserwuje 106tysięcy osób.