Szafka pod zlewozmywak – w jaki sposób ją zagospodarować?

żSzafka pod zlewem kuchennym to bardzo ważna przestrzeń, którą można zagospodarować na kilka sposób. Wiele osób właśnie tam organizuje przestrzeń do składowania wszelakich odpadów, jednak nie jest to jedyne rozwiązanie. Warto wiedzieć w jaki sposób można zagospodarować tę przestrzeń. 

Co zwykle znajduje się w szafce pod zlewem?

Mając w swojej kuchni zlewozmywak jednokomorowy można zagospodarować przestrzeń pod nim na różne sposoby. Jest to miejsce raczej mało reprezentacyjne, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby je odpowiednio zagospodarować. 

Oczywiście pod zlewozmywakiem znajdują się takie elementy jak elementy łączące instalację wodną, różne rury, a także kable. W nowoczesnych aranżacjach można zastosować specjalne syfony przyścienne, które zajmują mniej miejsca i umożliwiają praktyczne i wygodne przechowywanie najróżniejszych rzeczy. 

Aby szafka pod zlew jednokomorowy była zachowana w bardzo dobrym miejscu, konieczne jest zabezpieczenie wszelkich krawędzi blatu, a także frontów kuchennych, co pozwala ochronić meble przed dostaniem się do wnętrza wody. 

Różne rodzaje szafek pod zlewozmywak 

Szafki pod zlewozmywak można podzielić na kilka rodzajów. Ich aranżacja przede wszystkim jest zależna od jej rozmiarów. Poszczególne modele różnią się także budową. Podstawowe, najbardziej popularne modele posiadają drzwiczki i dodatkowo można zaopatrzyć je w dowolne szuflady. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się wysuwne szafki pod zlewozmywak. Posiadają one jedną, albo dwie szuflady, a także specjalne wycięcie na syfon, dzięki czemu można bardzo skutecznie zagospodarować miejsce po dwóch jego stronach. 

Aby jeszcze bardziej zwiększyć ergonomię szafki, można zdecydować się na specjalne systemy pozwalające na segregowanie odpadów, a także na przechowywanie środków czystości czy innych akcesoriów do sprzątania.

Co można przechowywać w szafce pod zlewozmywakiem?

Szafka pod zlewem to bardzo korzystne rozwiązanie. Można w niej przechowywać najróżniejsze akcesoria i rzeczy do sprzątania. Jest ona bardzo przydatna przede wszystkim w małych kuchniach, w których trudno pomieścić wszelkie najważniejsze rzeczy. 

Chcąc uniknąć bałaganu w kuchni, a przede wszystkim w strefie, w której się zmywa. W szafce pod zlewem można zmieścić kosze na śmieci, gąbki do mycia naczyń oraz ścierki, płyny do mycia naczyń oraz tabletki do zmywarek, rękawice kuchenne, worki na śmieci, miotełkę oraz szufelkę, różne środki czystości czy też reklamówki. 

Warto wspomnieć o nowoczesnym systemie TIP – ON, który umożliwia jeszcze bardziej wygodne i ergonomiczne wykorzystanie przestrzeni. Takie systemy pozwalają otworzyć lekko szufladę poprzez lekkie naciśnięcie frontu. Takie rozwiązanie bardzo dobrze sprawdzi się właśnie pod zlewem, ponieważ będzie można otwierać szafkę bez dotykowo także, gdy ma się brudne ręce. Właściwe zagospodarowanie szafki pod zlewozmywakiem ma bardzo duże znaczenie. Warto więc dobrze przemyśleć działanie móc bez problemu wszystko pomieścić. 

Tagged with: