Jaki efekt spowodowują refleksy na ciemnych włosach do ramion?

Wiemy doskonale, że ciemne włosy pod wpływem słońca rozjaśniają się samoistnie. Tworzą paletę pasemek oraz refleksów. Jednak same możemy sobie zafundować refleksy na ciemnych włosach do ramion. Musimy jednak wiedzieć na jaką metodą rozjaśniania się zdecydować?

Jakie mamy możliwości koloryzacji?

Refleksy na ciemnych włosach do ramion wyglądają naprawdę dobrze. Tak naprawdę mamy wiele możliwości koloryzacji. Pierwszą z nich jest koloryzacja sombre. Tak naprawdę jest to nic innego jak wersja delikatna słynnego ombre. Polega ona na rozjaśnianiu pasem bardzo cieniutkich o jeden czy też dwa tony. Właściwe wykonanie sombre daje nam efekt brązowych włosów, które są rozjaśnione przez słońce. Sombre jest polecane głównie kobietom, których włosy są rzadkie oraz cienkie. Słoneczne refleksy nadają włosom puszystość oraz gęstość. Efekt sombre wygląda bardzo dobrze, jeśli przejście z samego odcienia pasemka do naturalnego koloru jest płynne. Dlatego też refleksy na brązowych włosach są absolutnym hitem.

Baleyage, babylights oraz flamboyage

Baleyage to pasemka, które u nasady naszej głowy mają zawsze ton nieco ciemniejszy, a na końcówkach kolor jest jaśniejszy. W efekcie takowej koloryzacji kolor podstawowy brązowy pozostaje rozświetlony, a fryzurka sama w sobie nabiera sporej gęstości czy też sprężystości. Dla podkreślenia blond refleksów używać najlepiej szamponu do włosów, które są rozjaśnione lub też do włosów blond. Możemy ewentualnie zdecydować się na płukanki z kwiatu lipy czy też z rumianku.

Z kolei refleksy babylights to bardzo cienkie, jak i także bardzo delikatne refleksy. To one właśnie rozświetlają efektownie fryzurkę. Sam rezultat koloryzacji przypomina nam rozjaśnione włosy poprzez słońce. Aby efekt był rzeczywiście stu procentowy, to pasemka muszą być naprawdę drobne. W takim przypadku kolor pasemek jest jaśniejszy o jeden ton od brązu naturalnego.

Na sam koniec wspomnijmy o możliwości, którą jest flamboyage dla włosów brązowych. W tejże koloryzacji używa się samoprzylepnych foliowych pasków. Dzięki nim można porozdzielać włosy na poszczególne sektory. Farbowanie brązowych włosów odbywa się dokładnie na kilku poziomach. Dlatego też używa się przeróżnych odcieni koloru jasnego. Efektem wykonanej właściwie koloryzacji jest brązowy naturalny kolor. Mieni się on w słonecznych promieniach. Zaletą tejże metody jest to, że odrosty są o wiele mniej widoczne. Dlatego właśnie koloryzacji nie musimy tak często powtarzać. Dla kobiet o słabych włosach jest to bardzo ważna wiadomość.