Remover do usuwania makijażu permanentnego – jak działa i jak wybrać odpowiedni? Wyjaśniamy

W przypadku pięknie wykonanego makijażu permanentnego zarówno linergistce, jak i klientce zależy na tym, by trzymał się on jak najdłużej. Zdarzają się jednak niestety sytuacje, w których właścicielka makijażu nie marzy o niczym innym, tylko o tym, by go usunąć. Często jest to efekt niewłaściwie przeprowadzonego zabiegu lub pigmentacji wykonanej przez mało doświadczoną linergistkę. W takich sytuacjach ratunkiem może okazać się remover do makijażu permanentnego. Czym on jest, jak działa i jak wybrać odpowiedni? Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka najważniejszych informacji, które nieco przybliżą Ci specyfikę tego preparatu.

Czym jest remover do makijażu permanentnego?

Remover to specjalistyczny preparat, którego zadaniem jest usunięcie makijażu permanentnego. Warto na wstępie zaznaczyć, że jest to produkt przeznaczony do użytku profesjonalnego. Dlaczego? Sam zabieg z wykorzystaniem tego środka wygląda bardzo podobnie do tego, który wykonuje się przy tworzeniu makijażu permanentnego lub tatuażu. Oznacza to, że remover aplikowany jest igłą, przy pomocny specjalistycznego sprzętu.

Jak działa remover do makijażu permanentnego?

Działanie tego preparatu jest stosunkowo proste – po aplikacji w skórę wiążę się on z pigmentem i umożliwia jego wyciągnięcie. Część obecnego w skórze barwnika usuwana jest podczas samego zabiegu, natomiast część zostaje usunięta w pewien sposób samoistnie – przy procesie gojenia.

Czy remover do makijażu permanentnego jest skuteczny?

Jak najbardziej. Choć preparat zwykle nie jest w stanie usunąć starej pigmentacji podczas jednego zabiegu, to znacznie zmniejsza jej widoczność. Czasami 1-2 sesje wystarczą, by przykryć niechcianą pigmentację nowym, właściwie wykonanym makijażem permanentnym.

Remover nie tylko do usuwania niechcianego makijażu!

Warto zaznaczyć, że remover do makijażu permanentnego jest preparatem, który może być stosowany nie tylko w usuwaniu starej pigmentacji. Znakomicie sprawdzi się on także w trakcie zabiegów wykonywania makijażu permanentnego. Będzie doskonałym rozwiązaniem przy świeżych, drobnych pomyłkach, np. przy zbyt mocnej pigmentacji.

Jaki remover wybrać?

Jak wszystkie środki używane przy makijażu permanentnym, tak i remover powinien być sprawdzonym preparatem o bezpiecznym działaniu. Jeśli chcesz wykorzystać go w swoim gabinecie, postaw na preparat znanego i cenionego na rynku producenta. Chętnie wybieranym przez linergistki rozwiązaniem jest np. remover Quantum – https://quantumpmu.com/product-pol-11-Remover-srodek-do-usuwania-makijazu-permanentnego.html.

Remover do makijażu permanentnego bez wątpienia należy do tych preparatów, które powinny znaleźć się w wyposażeniu każdej linergistki. Wypróbuj jego działanie i przekonaj się, że wielokrotnie okaże się ratunkiem zarówno dla Ciebie, jak i Twoich klientek!

Tagged with: