Od wielu lat nadużywasz alkoholu? Chciałbyś przerwać ciągi alkoholowe, które na stałe wpisały się w Twoje życie? A może zaczynasz odczuwać wpływ alkoholu na swoją sferę fizyczną lub psychiczną?
Co zrobić ze skutkami tzw. Zespołu Abstynencyjnego, który Ci towarzyszy, jak tylko odstawisz alkohol? Jeżeli odpowiadasz twierdząco na wszystkie powyższe pytania powinieneś zgłosić się na odtrucie alkoholowe, które jest często pierwszym krokiem w całościowej walce z chorobą alkoholową.
Czy też nie pijesz alkoholu regularnie, ale od czasu do czasu, np. w trakcie spotkań rodzinnych lub innych weekendowych imprez? A problemem jest to, że kolejnego dnia towarzyszy Ci silne zatrucie alkoholowe (kac), a masz przed sobą wiele obowiązków, których nie chcesz zaniedbywać?
Jeśli dotyczy Cię pierwsza lub też druga sytuacja, weź pod uwagę zgłoszenie się na odtrucie alkoholowe. W przypadku, gdy od dawna regularnie pijesz alkohol, odtrucie jest koniecznym krokiem przed podjęciem kompleksowej terapii w ośrodku uzależnień.
Co to jest kac i jak powstaje?
To nic innego, jak silne zatrucie alkoholowe, które występuje zwykle na drugi dzień po intensywnym spożywaniu napojów wyskokowych (np. po weekendowej imprezie). Możemy zaliczyć do niego ogólnie złe samopoczucie, któremu towarzyszą nudności, wymioty, silne bóle głowy, drżenie mięśni i ogólne rozdrażnienie. Objawy kaca można łagodzić domowymi sposobami. Jednym z najlepszych sposobów jest picie dużej ilości wody, ponieważ alkohol powoduje jej utratę w naszym organizmie. Można wymieniać także inne sposoby na kaca, choć nie są one bardzo skuteczne. Zalecane jest odtrucie organizmu z alkoholu, pomagające pozbyć się zatrucia alkoholowego i bardzo szybko powrócić do formy. Dożylne podanie kroplówek pozwoli nam wrócić do formy już w ciągu kilkunastu minut.
Czym jest odtrucie alkoholowe?
Odtrucie polega na podaniu kroplówek z substancjami odżywczymi (najczęściej dobieranymi indywidualnie pod pacjenta). Ma ono na celu wyeliminowanie pozostałego w krwioobiegu alkoholu i szkodliwych pozostałości, które powstały na skutek jego przedawkowania. Odtrucie alkoholowe doprowadza do równowagi wodno-elektrolitowej organizmu pacjenta i poprawia jego samopoczucie w sposób natychmiastowy. Pacjent odzyskuje swoje siły witalne i czuje się dużo lepiej, dzięki czemu nie musi zaniedbywać swoich zajęć i obowiązków.
W jaki sposób przeprowadzane jest odtrucie alkoholowe?
Przeprowadza się je z pomocą kroplówek. Dzięki nim można w szybki sposób nawodnić organizm chorego. Przez kroplówkę dostarcza się niezbędne płyny, elektrolity oraz witaminy, takie jak witamina C oraz te z grupy B. Jak długo trwa procedura? To kwestia bardzo indywidualna. Zależy m.in. od stanu pacjenta, w jakim się znajduje i od tego, jaki alkohol spożywał. Na początku lekarz lub ratownik przeprowadza wywiad medyczny, aby ustalić stan zdrowia oraz dobrać odpowiednią ilość substancji w kroplówce. Dużo krócej (ok. godziny) będzie trwało odtrucie osoby, która jednorazowo przedawkowała alkohol, niż takiej, która pije wiele lat. W przypadku osoby uzależnionej, dobrze jest jeżeli podczas odtruwania czuwają przy niej najbliżsi (ktoś z rodziny, znajomych lub przyjaciół).
Jaki jest skład kroplówek podczas odtruwania?
To roztwór soli fizjologicznej jest głównym składnikiem. Zawiera on glukozę i mieszankę elektrolitów oraz magnez. Co więcej, w kroplówce są również:
- witaminy z grupy B oraz witamina C,
- ornityna,
- koenzym Q10,
- sole mineralne.
W niektórych przypadkach podaje się pacjentowi leki uspokajające i nasenne – gdy wymaga tego jego stan. Ma to na celu złagodzić Zespół Abstynencyjny i zapewnić komfort w trakcie wykonywania procedury odtrucia alkoholowego. Na rynku znajduje się wiele firm, które oferują odtrucie alkoholowe.Niestety wiele z nich nie jest fachowcami w tej dziedzinie. Zdarza się, iż mieszanki, które są podawane w kroplówkach zawierają podejrzany skład, co w konsekwencji może mieć wpływ na zdrowie pacjenta.
Odtrucie alkoholowe – postaw na wykwalifikowanych specjalistów i bezpieczeństwo procedury
Jeśli wybierzecie Państwo właśnie naszą placówkę https://odtruwaniekrakow.pl/, możecie być Państwo pewni, że procedura odtrucia alkoholowego będzie wykonana z zachowaniem bezpieczeństwa, a także sterylności. W swojej ofercie zamieściliśmy możliwość wykonania procedury w domu u pacjenta z zachowaniem 100% dyskrecji. Jest to niezwykle wygodna opcja dla osób, które jednorazowo przedawkowały napoje wysokoprocentowe. Z kolei dla osób uzależnionych, dom to nierzadko jedyne komfortowe miejsce do podjęcia decyzji dotyczącej kompleksowego leczenia choroby alkoholowej. W tym trudnym okresie obecna może być nasza rodzina lub najbliżsi znajomi, co jest istotne z uwagi na to, że osoby regularnie spożywające alkohol mogą różnie reagować w kolejnych godzinach i dobrze jest, by koło nich znajdował się ktoś, kto może nadzorować ich samopoczucie. Co więcej, zapewniamy dyskrecję, jeśli chodzi o dojazd do Państwa domu. Wścibscy sąsiedzi nie zorientują się, że są Państwo poddawani odtruciu alkoholowemu. Naszymi nadrzędnymi zasadami są: bezpieczeństwo, 100% dyskrecja, a także wysoka skuteczność. Mamy w naszych szeregach wykwalifikowaną kadrę, dzięki której leczenie alkoholizmu staje się o wiele prostsze. Osoby odtruwające są empatyczne i życzliwe co znacznie zwiększa komfort wykonywania procedury i motywuje do dalszych działań terapeutycznych, które powinny być podjęte po odtruciu.
Kto może się zgłosić na odtrucie alkoholowe?
Każda osoba, która przedawkowała alkohol na imprezie dnia poprzedniego i chciałaby szybko wrócić do formy, podczas gdy domowe sposoby nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Może się do nas zgłosił także osoba uzależniona, która spożywa alkohol już od wielu lat i chce rozpocząć terapię alkoholową.
W obu tych przypadkach odtrucie jest skuteczne. Jedynym przeciwwskazaniem do odtrucia alkoholowego w domu jest majaczenie pacjenta. Wiemy wówczas, iż taka osoba wymaga hospitalizacji a przeprowadzenie procedury odtrucia w domu może być zagrożeniem dla jego zdrowia.
Czy odtrucie jest jedną z form leczenia alkoholizmu?
Należy pamiętać o tym, iż odtrucie alkoholowe nie jest metodą na wyleczenie z alkoholizmu. Jest to jeden z ważnych kroków na drodze wyjścia z nałogu. Dzięki odtruwaniu możliwe jest zniwelowanie nieprzyjemnych objawów tzw. Zespołu Abstynencyjnego, do którego dochodzi, gdy nagle organizm zostaje odcięty od codziennych dawek alkoholu, do których był przyzwyczajony. Występują wówczas takie objawy, jak: nudności, drżenie mięśni, zawroty, bóle głowy. Objawy te mogą w końcu doprowadzić do wycieńczenia organizmu. Po podjętym odtruciu alkoholowym osoba uzależniona od alkoholu powinna rozpocząć odpowiednią terapię. Może zgłosić się do zamkniętego ośrodka leczenia na terapię indywidualną lub grupową. W przypadku, gdy alkoholik woli inne formy terapii, możliwe jest także skorzystanie ze spotkań w grupie AA, czyli Anonimowych Alkoholików. Życie w całkowitej trzeźwości mogą zagwarantować jedynie kompleksowe działania terapeutyczne.