Osteopatia w leczeniu bólu głowy

Bóle głowy zdarzają się każdemu i zwykle nie są powodem do zmartwień.

Czasami jednak stanowią objaw poważnej, przewlekłej choroby lub wynik długotrwałego napięcia, mają wtedy charakter chroniczny, czyli ciągle nawracają lub utrzymują się przez długi czas – a to bardzo negatywnie odbija się na kondycji psychicznej chorego i znacząco pogarsza jakość jego życia. W takim przypadku konieczna jest specjalistyczna pomoc lekarza osteopaty, który spojrzy na ten problem całościowo i zdiagnozuje, a następnie zneutralizuje źródło bólu przynosząc ulgę w cierpieniu.

Na czym polega osteopatyczne leczenie bólów głowy?

Lekarz osteopata z Osteokliniki leczy bóle głowy w sposób manualny uciskając odpowiednie partie ciała i stymulując ich tkanki. Wykorzystuje przy tym takie techniki jak drenaż żylno-limfatyczny głowy, masaż czaszkowo-krzyżowy czy masaż wisceralny. Pozwalają one poprawić pracę mięśni, stawów, narządów wewnętrznych i układu nerwowego, a przy okazji również rozluźniają i relaksują. Innymi słowy: działają kompleksowo, tak na ciało, jak i na umysł. W efekcie redukują nie tylko bóle głowy, ale też inne, towarzyszące im dolegliwości, na przykład zawroty głowy, zaburzenia widzenia czy nudności. Taka terapia manualna jest nie tylko wyjątkowo skuteczna, ale też bardzo zdrowa, nie wymaga bowiem stosowania leków, a co za tym idzie, nie niesie za sobą ryzyka pojawienia się groźnych dla zdrowia efektów ubocznych lub rozwoju uzależnienia.

Jakiego rodzaju bóle głowy może wyleczyć osteopatia?

Osteopatia przynosi ulgę w bólach głowy najróżniejszego pochodzenia, w tym napięciowych (wynikających z przeciążenia mięśni karku, barków i pleców), klastrowych (samoistnych, obejmujących okolice oczodołów i skroni) oraz migrenowych (napadowych, występujących z zestawem różnorodnych objawów neurologicznych). Po pomoc do lekarza osteopaty możemy się zgłosić także wtedy, gdy nie jesteśmy pewni, jaka jest przyczyna doskwierających nam dolegliwości. W takiej sytuacji zostaniemy poddani dokładnemu badaniu palpacyjnemu, które pozwoli zidentyfikować źródło problemów, a następnie na tej podstawie osteopatia dobierze odpowiednie, najbardziej efektywne w naszym przypadku techniki leczenia.

Tagged with: