Odzyskaj młodość z kinesiotapingiem twarzy: nowy trend w terapii estetycznej

Kinesiotaping twarzy nazywany jest liftingiem bez skalpela. To nowy wymiar zabiegów z kategorii anti-aging. Sprawdź, jak działa i jakich efektów możesz się spodziewać.

Zdrowa, młoda i promienna skóra uznawana jest za ideał. O ile mając 20 lat możemy taką się cieszyć, o tyle często już po 30. roku życia zaczynają doskwierać nam pewne niedoskonałości, jak chociażby zmarszczki mimiczne w okolicy oczu i ust czy wiotkość skóry.

To naturalne! Już około 26. roku życia organizm zaczyna tracić zdolność do wytwarzania kolagenu, co odbija się na kondycji naszej skóry. Całe szczęście istnieją dziś zabiegi, dzięki którym walka z upływającym czasem jest możliwa, a nawet łatwa. I nie mamy tu na myśli chirurgii plastycznej. Doskonałe efekty odmładzające daje kinesiotaping twarzy!

Czym jest kinesiotaping?

Prawdopodobnie nie znajdziesz bardziej kolorowego zabiegu niż kinesiotaping estetyczny. Z pewnością nie raz – oglądając w telewizji jakiś mecz lub zawody sportowe – widziałaś taśmy naklejone na różne części ciała sportowców. To tejpy – taśmy Kinesio wykorzystywane do plastrowania dynamicznego.

Na początku były obecne wyłącznie w rehabilitacji do stabilizowania i wspierania mięśni czy stawów. Dziś podbijają rynek medycyny estetycznej i trzeba przyznać, że zdają egzamin na 5 z plusem, zwłaszcza w kwestii poprawy jakości skóry.

Czym jest taping twarzy? To nic innego, jak technika rozluźniania i relaksacji mięśni – w pełni bezpieczna i nieinwazyjna. Osoba, która wykonuje zabieg, stosuje plastry do kinesiotapingu. Są to specjalne taśmy ściągające mięśnie, które swoją strukturą przypominają ludzką skórę.

Wśród zalet kinesiotapingu warto wymienić usprawnienie krążenia i drenaż limfatyczny. Nie bez znaczenia jest też natychmiastowy lifting twarzy – i to bez skalpela! Zmarszczki zostają wygładzone, a owal twarzy uniesiony.

Działanie kinesiotapingu jest o wiele lepsze, jeśli zabieg połączy się z masażem Kobido Up (ale o tym później).

Kinesiotaping twarzy – jak to działa?

Osoba wykonująca zabieg nakleja tejpy na szyję lub twarz. Ich kolor jest uzależniony od indywidualnego przypadku – przede wszystkim od potrzeb skóry i oczekiwań klientki.

Kiedy elastyczna taśma zostanie nałożona na odpowiednie miejsca, lekko się cofa i delikatnie unosi skórę. W ten sposób tworzy się niewielka przestrzeń między skórą a tkankami, dzięki czemu ułatwiony zostaje przepływ krwi i limfy.

Poza tym plastry do kinesiotapingu sprawiają, że mięśnie zostają odciążone, na skutek czego poprawia się ich praca.

Czy noszenie plastrów jest komfortowe? Oczywiście, że tak. Tejpy przepuszczają powietrze i tym samym zapewniają komfort nawet w upalne dni.

Zobacz: Kinesiotaping twarzy: poprawa kondycji skóry i redukcja zmarszczek

Taping twarzy – jakich efektów możesz się spodziewać?

Kinesiotaping dotlenia i zapewnia skórze lepsze ukrwienie. W praktyce oznacza to przywrócenie jej gładkości i jędrności. Już po pierwszej aplikacji możesz zauważyć rezultaty.

Lepsze ukrwienie skóry to także szybsza jej regeneracja i lepsze nawodnienie.

Systematyczne stosowanie kinesiotapingu twarzy przez dłuższy czas usuwa obrzęki, poprawia koloryt skóry oraz poprawia jej kontur. Ponadto:

  • spłyca bruzdy i zmarszczki,
  • minimalizuje zmarszczki mimiczne (lwia zmarszczka, bruzdy marionetki itp.),
  • unosi kąciki ust,
  • redukuje drugi podbródek,
  • likwiduje worki pod oczami,
  • poprawia elastyczność skóry,
  • poprawia krążenie krwi i limfy,
  • oczyszcza tkanki skórne z toksyn,
  • zmniejsza napięcie i ucisk na naczynia krwionośne,
  • usprawnia procesy regeneracyjne,
  • zapewnia lepsze odżywienie tkanek.

Plastry do kinesiotapingu i masaż Kobido Up

Jeśli liczysz na spektakularne działanie kinesiotapingu, połącz zabieg dynamicznego plastrowania z masażem Kobido Up, któremu możesz się poddać w Akademii Pan Kobido.

Musisz pamiętać, że tejpy same w sobie nie zdziałają cudów, jeśli w twarzy jest zbyt dużo napięcia, ale zastosowane po wspomnianym wyżej masażu, zwiększają jego efekty odmładzające o 50 procent, a nawet więcej!

Tak więc dla osiągnięcia naprawdę wyjątkowych efektów zaleca się stosowanie plastrowania twarzy razem z masażem manualnym Kobido Up.

Plastrowanie dynamiczne – przeciwwskazania

Chociaż taping estetyczny twarzy jest zabiegiem bezpiecznym i nieinwazyjnym, nie może zostać przeprowadzony w niektórych sytuacjach. Do głównych przeciwwskazań należą:

  • opryszczka,
  • trudno gojące się rany w obrębie skóry twarzy,
  • ostre stany zapalne w obrębie skóry twarzy,
  • uszkodzenia skóry (odmrożenia, oparzenie).

Przeciwwskazania do kinesiotapingu to również:

  • alergia na składniki plastra,
  • trądzik,
  • choroby nowotworowe skóry i układu limfatycznego.

Szkolenia z kinesiotapingu

A jeśli chcesz nauczyć się kinesiotapingu i plastrowania dynamicznego, polecamy szkolenia w Akademii Pan Kobido.

Szkolenie Kinesio Body Up to innowacyjny program, który powstał z wielkiej pasji do zawodu. Pozwoli on zdobyć wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu kinesiotapingu. Zdobyty certyfikat potwierdzający Twoje umiejętności, pozwoli Ci znaleźć ciekawą pracę – może taką, o jakiej zawsze marzyłaś/eś.

Szkolenia odbywają się w różnych miastach, m.in. w Warszawie, Krakowie, Bydgoszczy i we Wrocławiu.

Tagged with: