Najważniejsze aspekty w organizacji wesela

Planujecie wesele? Jego organizacja wymaga uwzględnienia szeregu czynników, by ten wyjątkowy dzień był zapamiętany do końca życia. Oto główne aspekty związane z urządzeniem udanego przyjęcia weselnego!

Budżet wesela

W pierwszym kroku warto określić budżet na przyjęcie, ponieważ tak naprawdę to od niego będą zależały dalsze decyzje. 

Najlepiej z góry określić kwotę, jaką chcielibyście przeznaczyć na przyjęcie weselne. Następnie odpowiednio przydzielcie fundusze na różne aspekty związane z jego urządzeniem, takie jak koszty wynajęcia lokalu, usługodawców czy atrakcji weselnych.

Budżet pozwoli wam na łatwiejsze podejmowanie decyzji i uniknięcie wydania zbyt dużej kwoty w stosunku do waszych planów.

Miejsce na wesele

Miejsce, w którym ma odbyć się przyjęcie weselne, powinno odpowiadać budżetowi i preferencjom pary.

Często ślub i wesele organizowane są w mieście rodzinnym Panny Młodej albo Pana Młodego, ale w ostatnich latach popularne stały się też przyjęcia w innych lokalizacjach, na przykład nad morzem. 

Wybierając odpowiedni lokal na wesele, należy sprawdzić jego ofertę, w tym menu i możliwość skorzystania z noclegów. Warto zwrócić też uwagę na wystrój miejsca, w którym odbędzie się wesele. Szczecin jest jednym z miast, gdzie można urządzić przyjęcie w eleganckich lokalach, które idealnie wpisują się podniosły klimat tej uroczystości.

Data wesela

Kolejną ważną kwestią związaną z organizacją wesela jest data uroczystości. 

Najczęściej śluby i wesela organizowane są w trakcie weekendów, ponieważ wtedy goście mogą łatwo wziąć w udział w celebrze.

Musicie jednak pamiętać o tym, żeby wykonać rezerwację miejsca na przyjęcie z wyprzedzeniem. W niektórych lokalach trzeba zarezerwować termin nawet 2 lata wcześniej.

Data wesela ma też związek z jego kosztami. Zazwyczaj więcej trzeba zapłacić za przyjęcie urządzone w trakcie weekendów i świąt oraz podczas letnich miesięcy. Zaoszczędzić można wtedy, gdy wesele urządzi się w tygodniu albo zimą.

Lista gości na wesele

Ważnym aspektem związanym z urządzeniem wesela jest również ustalenie, ilu gości chcecie zaprosić i kto dokładnie ma wziąć udział w przyjęciu. 

Najlepiej z wyprzedzeniem sporządzić wstępną listę, na której znajdą się wszyscy goście. Na podstawie ich liczby można też dobrać odpowiedni lokal.

Motyw przewodni wesela

Przy urządzaniu wesela bardzo duże znaczenie mają motyw przewodni i schemat kolorów, które mają być wykorzystane podczas przyjęcia. Są one powiązane z wyborem lokalu i usług weselnych.

Przykładowo na przyjęcie w klasycznym stylu idealna będzie elegancka restauracja albo dworek. Z kolei na wesele rustykalne można zdecydować się na wynajęcie lokalu stylizowanego na stodołę.

Usługodawcy weselni

Warto wybrać doświadczonych i renomowanych usługodawców na wesele, ponieważ to w głównej mierze od nich będzie zależało, czy przyjęcie będzie udane.

Fryzjer, kosmetyczka, fotograf, kamerzysta, DJ lub zespół muzyczny to jedynie kilka kwestii, o których trzeba pamiętać. Dodatkowo możecie zdecydować się na wynajęcie samochodu na ślub, drinkbaru czy fotobudki, które mogą sprawić, że wasze wesele będzie niezapomniane.

Tagged with: