Męczy Cię ciągłe picie alkoholu, ale nie wiesz jak przestać? Od dawna jesteś uzależniony i chciałbyś zmienić coś w swoim życiu?
Jeżeli czujesz, że alkohol zawładnął Twoim życiem na dobre i chciałbyś wyzwolić się z tego niszczącego nałogu, zdecyduj się na zabieg implantacji wszywki alkoholowej Esperal Płock. To skuteczna metoda farmakologiczna stosowana pomocniczo w leczeniu choroby alkoholowej, która pomoże Ci utrzymać całkowitą abstynencję. Dzięki temu dużo łatwiej będzie Ci powstrzymać się od picia i podjąć dalsze ewentualne kroki w kompleksowej terapii uzależnień.
Czym właściwie jest coraz bardziej popularna wszywka alkoholowa Esperal?
Lek Esperal Płock jest obecnie jednym z najbardziej popularnych sposobów farmakologicznego leczenia choroby alkoholowej. Na czym polega fenomen wszywki? Jest to lek wszywany pod skórę osoby uzależnionej, dzięki czemu osoba uzależniona nie musi pamiętać o codziennym zażywaniu leków. Wszywka jeżeli połączy się z alkoholem doprowadzi do nieprawidłowego trawienia etanolu, powoduje to szereg nieprzyjemnych dolegliwości, podobnych do zatrucia alkoholowego (kaca), lecz dużo bardziej intensywnych
i niebezpiecznych dla zdrowia chorego. Osoba uzależniona z obawy przed tak silnym działaniem wszywki alkoholowej najczęściej całkowicie rezygnuje ze spożywania trunków wysokoprocentowych.
Co się stanie jeżeli aktywny składnik wszywki połączy się z alkoholem?
Pierwsze działania niepożądane kumulacji aldehydu octowego w organizmie pacjenta po połączeniu się wszywki z alkoholem pojawiają się już zaledwie kilka minut od spożycia trunku. Są to:
- silne mdłości i wymioty,
- bóle, a także zawroty głowy,
- duszności,
- nadmierne pocenie się,
- silne zaczerwienienie twarzy,
- nagłe skoki ciśnienia oraz przyśpieszone bicie serca,
- lęki, najczęściej następuje obawa pacjenta przed śmiercią,
- w skrajnych przypadkach wszywka może spowodować zapaść oraz zawał serca.
Jeżeli osoba uzależniona z wszywką będzie unikać spożywania napojów alkoholowych (utrzymywać całkowitą abstynencję) – Esperal pozostanie dla organizm obojętny i nie musi obawiać się żadnego z wyżej wymienionych skutków ubocznych.
Jak należy przygotować się do zabiegu wszycia Esperalu?
Zabieg zaszycia alkoholowego jest na tyle mało inwazyjny, że nie wymaga wcześniejszych przygotować. Przed jego wykonaniem nie ma konieczności przeprowadzania dodatkowych badań lekarskich lub też skierowania na zabieg. Najważniejszym warunkiem gwarantującym zakwalifikowanie do wykonania procedury jest całkowita trzeźwość pacjenta w dniu planowanego zaszycia. Wymagana jest min. 24 godzinna abstynencja. Zredukuje to do minimum wystąpienie ewentualnych działań niepożądanych po połączeniu wszywki z pozostałością alkoholu w organizmie pacjenta.
Przeciwwskazania do zabiegu zaszycia alkoholowego
Jednym z najważniejszych przeciwwskazań do wykonania zaszycia jest nietrzeźwość pacjenta w dniu wykonywania zabiegu. Pacjent na implantację leku musi być całkowicie trzeźwy. Obowiązuje go min. 24 godzinna abstynencja. W przeciwnym razie nie zostanie dopuszczony do wykonania zaszycia. Przeciwwskazaniami są również:
- nadwrażliwość, uczulenie na aktywny składnik leku: Disulfiram WZF (lub inne jego składniki),
- zaburzenia psychiczne i próby samobójcze,
- stosowanie niektórych leków (mowa tutaj o takich, które w swoim składzie mają alkohol),
- schorzenia sercowo-naczyniowe,
- ciąża i laktacja.
Przed każdym zabiegiem zaszycia alkoholowego lekarz przeprowadza z pacjentem wywiad medyczny, który ma na celu wykluczenie wszystkich ewentualnych przeciwwskazań do jego wykonania.
Jak wygląda zabieg wszycia Esperalu?
Pacjent zgłaszający się w Płocku na zabieg zaszycia alkoholowego do gabinetu https://gabinetchirurgiczny.com/esperal-wszywka-alkoholowa-plock-ciechanow-plonsk/ musi być trzeźwy i odpowiednio zmotywowany do leczenia tą formą terapii. Gwarantujemy oryginalny lek Disulfiram WZF i specjalistyczną opiekę podczas przeprowadzania zabiegu. Należy pamiętać, że nie powinno się zmuszać chorego na alkoholizm do leczenia awersyjnego, ponieważ terapia ta może nie tylko nie przynieść oczekiwanych skutków lecz również jeżeli pacjent z wszywką spożyje nawet niewielką ilość trunków wysokoprocentowych spowodować nieprzyjemne działania niepożądane. Lekarz przed zabiegiem przeprowadza z pacjentem wywiad medyczny, aby wykluczyć wszystkie przeciwwskazania do jego wykonania. Jeżeli chirurg uzna, że osobę uzależnioną można zakwalifikować do zabiegu – podpisuje ona stosowne dokumenty (w tym świadomą zgodę na zabieg), a lekarz podaje znieczulenie miejscowe. Dzięki temu zabieg implantacji wszywki alkoholowej Esperal jest całkowicie bezbolesny nawet dla osób o bardzo niskim progu bólu. Następnie na skórze pacjenta zostaje wykonane niewielkie nacięcie, aby w powstałą szczelinę wsunąć odpowiednią ilość leku. Ranę lekarz zaszywa szwami, które w ciągu kilku dni samoistnie się rozpuszczają. Po zabiegu który trwa zaledwie 20 minut pacjent może wrócić do domu lub też do pracy – do swoich codziennych zajęć i obowiązków. Esperal nie wpływa w żaden sposób na zaburzenia koncentracji, stąd też uzależniony może nawet prowadzić samochód.
Rekonwalescencja po zabiegu
Po zabiegu zaszycia alkoholowego nie jest wymagana dłuższa rekonwalescencja, przede wszystkim dlatego, że zabieg implantacji Esperalu nie ingeruje w znacznym stopniu w organizm osoby uzależnionej. Pacjent po zabiegu nie powinien dźwigać przez kilka dni, ani nie uczęszczać na treningi siłowe. Oprócz tego wymagana jest prawidłowa pielęgnacja rany, aby nie wdało się zakażenie. Rany nie należy długo moczyć, zalecane są raczej szybkie prysznice niż długie kąpiele w wannie po zaszyciu. Jeżeli dostrzeżemy, że w okolicach rany pojawi się torbiel, lub też będzie z niej wyciekał płyn surowiczy, a okolica stanie się zaczerwieniona i tkliwa należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza wykonującego zabieg.
Czas działania wszywki alkoholowej Esperal
Wszywka alkoholowa Esperal jak podaje producent działa przez okres 8 miesięcy. Statystyki pokazują jednak, że są sytuacje w których Disulfiram może działać nawet do roku czasu. Po tym czasie jeżeli nie ma dalszych przeciwwskazań do leczenia awersyjnego pacjent może ponownie zgłosić się na zabieg zaszycia, jeśli czuje, że wszywka nadal będzie mu potrzebna podczas dalszej drogi walki z alkoholizmem.
Kompleksowe leczenie alkoholizmu
Wszywka alkoholowa Płock stosowana samodzielnie nie wyleczy nas z alkoholizmu. Warunkiem efektywnego leczenia choroby alkoholowej jest kompleksowe leczenie uzależnień oparte przede wszystkim na psychoterapii. Wszywka pomaga w utrzymaniu abstynencji po zabiegu, dzięki czemu pacjent może podjąć dalsze kroki terapeutyczne. Jednym z lepszych sposobów na powrót do całkowitej trzeźwości jest skorzystanie z zamkniętego ośrodka leczenia uzależnień na terapię indywidualną lub też grupową. To w takich placówkach pacjenci uczą się jak kontrolować swój nałóg również po wyjściu z placówki. Mają silnie wyrobiony zmysł samokontroli. Ośrodek najczęściej pomaga także osobom współuzależnionym, a także najbliższym chorego na alkoholizm. Pomoc można uzyskać także w sytuacjach kryzysowych po wyjściu z placówki. Statystycznie w połączeniu z wszywką jest to najlepsza forma leczenia alkoholizmu.