Najtańsze wakacje all inclusive w 2021? Bułgaria!

Tani i ekskluzywny urlop jest na wyciągnięcie ręki! Gwarantowana pogoda, all inclusive, bajeczne plaże, fantastyczne widoki, lokalne wina i kuchnia. A wszystko to bardzo blisko, bo w Bułgarii! Zobacz, ile kosztuje tygodniowy pobyt w pięciogwiazdkowym hotelu w Złotych Piaskach.

Dlaczego Polacy lubią all inclusive?

Nie ma co się oszukiwać. Nie tylko Polacy lubią mieć wszystko w cenie i nie liczyć obsesyjnie pieniędzy na urlopie. A te przecież potrafią iść jak przysłowiowa woda. Tymczasem w opcji all inclusive nie musimy się ograniczać. W wyznaczonych godzinach i barach zjemy i napijemy się bez limitu. Warunkiem jest noszenie opaski, która przypomina bransoletkę.

Jeśli chodzi o oferty all inclusive, to w tym roku najbardziej atrakcyjna okazała się Bułgaria. Nie tylko jest blisko i tanio, ale też naprawdę luksusowo. Bułgaria, jaką pamiętają nasi rodzice i dziadkowie, to dziś pieśń przeszłości. Jej miejsce zajął nowoczesny kraj z infrastrukturą dobrze przygotowaną na przyjęcie wymagających turystów.

Bułgaria i Covid – o czym trzeba pamiętać?

Restrykcje związane z wjazdem do Bułgarii są bardzo zminimalizowane. Osoby zaszczepione i ozdrowieńcy nie są poddawani dodatkowym testom i nie muszą przechodzić kwarantanny. W pozostałych przypadkach wystarczy negatywny wynik testu antygenowego, który jest dużo tańszy od testu PCR. Podobnie wygląda sytuacja przy powrocie z Bułgarii. Dzieci do lat 12, które podróżują z zaszczepionymi rodzicami, są obligatoryjnie zwolnione z kwarantanny po powrocie.

Pogoda w Bułgarii

Bułgaria wciąż kojarzona jest z tzw. Blokiem Wschodnim i jako taka nieco błędnie lokalizowana na mapie Europy. A przecież to południowy kraj, który od Morza Jońskiego oddziela tylko wąski pas Grecji? Położona nad Morzem Czarnym Bułgaria bezpośrednio sąsiaduje z Turcją i ma podobny klimat. Jest bardzo ciepło i słonecznie. W lipcu i sierpniu można liczyć na prawdziwe upały w dzień i ciepłe noce. Także woda w morzu w tym czasie regularnie przekracza 23°C.

Ile kosztuje all inclusive w Bułgarii?

Jeśli chcesz odpocząć w Bułgarii z ITAKĄ, ceny przyjemnie cię zaskoczą. Najtańsza oferta all inclusive nad Morzem Czarnym, zakładająca dojazd własny, to zaledwie niewiele ponad 1000 zł! Idealna propozycja dla osób, które wolą podróżować własnym autem, na przykład ze względu na małe dzieci lub brak limitu bagażu.

Jeśli jednak wolisz lecieć samolotem, nadal zapłacisz niewiele. Tydzień w trzygwiazdkowym hotelu możesz mieć już za niespełna 2000 zł! Jeśli liczysz na wyższy standard, nadal nie musisz mocno trzymać się za kieszeń. Za najdroższy, pięciogwiazdkowych hotel z ofertą all inclusive w Złotych Piaskach trzeba zapłacić niewiele ponad 3000 zł.

Złote Piaski i Słoneczny Brzeg – tu wypoczywamy najchętniej

Złote Piaski i Słoneczny Brzeg to dwa najchętniej wybierane przez Polaków kurorty.

Złote Piaski nazwę zawdzięczają mieniącemu się w słońcu piaskowi niesamowicie malowniczych plaż. To tu można popróbować lokalnych win i rakii. Regionalna kuchnia zachwyca przysmakami z pogranicza kuchni tureckiej i greckiej. Można się stąd udać na wycieczkę do tureckiego Istambułu. W pobliskiej Warnie znajduje się słynne delfinarium, chętnie odwiedzane przez rodziny z dziećmi.

Słoneczny Brzeg to propozycja dla osób, które lubią na urlopie zaszaleć. Dużo tu pubów i dyskotek, nie brak też kasyn. Plaże są bardzo szerokie i dobrze zagospodarowane. Wiele z nich odznaczono certyfikatem Błękitnej Flagi. Nieopodal leży miejscowość Nessebar, nie bez powodu uznawana za perłę Riwiery Bułgarskiej.

Tagged with: