Dobre włosy do przedłużania – na co zwrócić uwagę?

Przedłużanie włosów to zabieg nieinwazyjny i bezbolesny. Polega na doczepieniu nowych pasm do już istniejącej fryzury. Największą zaletą zabiegu jest oczywiście natychmiastowy efekt – włosy potrafią urosnąć nawet o kilkadziesiąt centymetrów. Jednocześnie warto pamiętać, że ostateczna długość pasemek przedłużanych będzie zależeć od kilku czynników, w tym od długości, kondycji i struktury włosów naturalnych, a także fryzury klientki przed zabiegiem. Dlatego specjalista określi jak przedłużyć włosy, maksymalną długość przedłużacza, zwykle nie więcej niż 60 cm. Przedłużanie można wykonywać różnymi rodzajami włosów, tzw. Eksperci odradzają stosowanie syntetycznych przedłużeń włosów – najlepiej udać się do salonu, który ma legalnie pozyskiwane naturalne dobre włosy do przedłużania. Przed tym procesem przedłużka jest dokładnie myta i pielęgnowana tak, aby była nie do odróżnienia od naturalnych pasm właścicielki.

Jak przedłużyć włosy samemu

Przedłużanie włosów z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Dlatego na rynku stale pojawiają się nowe produkty i metody aplikacji. Trzy najpopularniejsze to:

Clip In — metoda ta polega na użyciu małych klipsów do mocowania pojedynczych pasm włosów do naturalnych włosów. Klips w zestawie zawiera od 5 do 8 taśm o różnej szerokości. Możesz samodzielnie założyć włosy na klips, bez konieczności wspierania usług salonowych.

Tape On — inaczej metoda „kanapkowa” polega na mocowaniu pasm do włosów naturalnych za pomocą taśmy dwustronnej. Jednak sposób użycia taśmy może zmniejszyć wagę włosów naturalnych.

Flip In — w tej metodzie sztuczne włosy mocuje się do naturalnego włosa za pomocą niewidocznej nici. Aby osiągnąć pożądane rezultaty, niezbędna jest pomoc personelu salonu.

Czy warto przedłużać włosy na stałe?

Trwałe przedłużanie włosów ma wiele niezaprzeczalnych zalet. Przede wszystkim ta metoda wydłużania lub zagęszczania fryzury nie wymaga częstych pościgów i ponownego zakładania. Włosy ułożone na stałe są gotowe do użycia i nie wymagają innej pielęgnacji niż włosy naturalne. Trwałe przedłużanie włosów u fryzjera dyktuje również ich większą precyzję, a co za tym idzie trwałość i estetykę. Trwałe przedłużanie włosów pod okiem doświadczonej stylistki sprawi, że Twoja fryzura będzie trwała, piękna i naturalna.

Jakie włosy do przedłużania wybrać?

Wybierając dobre włosy do przedłużania, warto sięgnąć po peruki naturalne, które powstają z prawdziwych włosów kobiet i mężczyzn, którzy je ofiarowują lub sprzedają. Oznacza to, że będą zachowywać się jak prawdziwe włosy. Nie oznacza to, że mamy nieskończone możliwości pracy z nimi, ale będzie to znacznie łatwiejsze niż używanie plastiku. Trzeba jednak pamiętać, że nie są to włosy żywe i nie mogą odrastać, co oznacza, że zbyt częste farbowanie, przecieranie ręcznikiem lub inne zabiegi, które niekoniecznie są zdrowe dla włosów, mogą je poważnie uszkodzić i nie będziemy w stanie cofnąć zmian.

Rozsądna cena dla osób o napiętym budżecie

Wybierając włosy do przedłużania, w zdecydowanie przystępniejszych cenach, warto zainteresować się perukami syntetycznymi — są tańsze — głównie dlatego, że materiały, z których korzystają, nie wymagają tyle pracy i precyzji. Dzięki temu za sto złotych, a czasem nawet taniej, możemy znaleźć peruki w pięknych odcieniach do codziennego użytku. Warto jednak pamiętać, że im tańsze peruki kupimy, tym gorszej jakości i bardzo prawdopodobne, że tanie rzeczy zostaną wykonane mniej starannie i trafią w nasze ręce w gorszym stanie. Na szczęście odrobina praktyki w pielęgnacji sztucznych peruk z pewnością pozwoli nam bez problemu je naprawić.

Tagged with: