Makijaż dla początkujących krok po kroku – to naprawdę nie jest trudno

W makijażu niezmiernie łatwo jest popełnić błędy na początku, które dodawać będą niepotrzebnie nam lat. Dlatego też makijaż dla początkujących krok po kroku może się okazać na wagę złota.

Makijaż w pigułce

Makijaż dla początkujących krok po kroku przede wszystkim określa niezmiernie podstawowe zasady, jak i także triki. Pozwalają laikom szlifować wizażowe umiejętności. Uczymy się również na przykładzie dziennego makijażu. Wybacza on wiele błędów i w przypadku niepowodzenia można je bardzo łatwo zatuszować.

Musimy pamiętać, że odpowiednio zrobiony makijaż jest naszą jakby drugą skórą. Powinien on upiększać, ale być na tyle lekki, aby nam zapewnić komfort noszenia w ciągu całego dnia. Oczekujemy jednocześnie od makijażu co najmniej trwałości ośmiogodzinnej. To wszystko osiągnąć można, pamiętając o kilku ważnych zasadach, które ułatwiają zdecydowanie wykonywanie make-upu codziennego.

Najważniejsze kroki

Warto korzystać z listy kroków ze wszelkimi wskazówkami. Dzięki temu pomogą fankom początkującym poruszać się w świecie make-upu. Jest ich naprawdę sporo, ale wszystkie wykonamy w nie więcej niż piętnaście do dwudziestu minut.

Na samym początku musimy dopasować kosmetyki do pielęgnacji konkretnego rodzaju skóry. Określenie właściwe potrzeb skóry jest tak samo ważne, jak wykonanie poprawne demakijażu. Dobrane dobrze kremy do twarzy oraz pod oczy są bazą najlepszą. Sprawiają, że skóra jest bardzo gładka, a makijaż wygląda świeżo nawet po całym dniu pracy.

Jeśli podkład czy też korektor pod oczy się warzą czy też ciastkują, przyczyny mogą być dwie. Kosmetyki mogą ze sobą nie współpracować, albo też kremy nie zdążyły wchłonąć się oraz to właśnie się zdarza o wiele częściej.

Koniecznie musimy także stosować bazę pod makijaż. Typowe bazy pod makijaż należy zostawić na okazje stricte specjalne. Bowiem większość z nich oparta jest na silikonach. Mają one niestety tendencję do zapychania. Ich codzienne używanie mogłoby się skończyć zaskórnikami licznymi.

Bardzo ważną uwagę jest także to, że bazy nie musimy nakładać na całą naszą twarz. Jeśli sobie nie radzimy z porami rozszerzonymi na policzkach, to jedynie ją nałóżmy w tym właśnie miejscu.

Na sam koniec wspomnimy o odpowiednim dopasowaniu podkładu do koloru oraz rodzaju naszej cery. W pierwszej kolejności podkład dobieramy do rodzaju cery. Rozświetlający oraz nawilżający wybieramy dla suchej, a podkład o przedłużonej trwałości czy też matujący dla mieszanej i tłustej. Są to porady, z którym należy korzystać, a efekt będzie bardzo zadowalający.