Kim jest Dominika Skoczylas? [instagram, wiek, partner]

Dominika Skoczylas to polska aktorka, której popularność przyniosła rola Angeliki Zawadzkiej w serialu Lombard. Życie pod zastaw, gdzie gra od 2017 roku. Pod koniec ubiegłego roku zrobiło się o niej głośno za sprawą odważnej sesji do Vegetarian Calendar 2021, w którym można obejrzeć naturalne, piękne ciała wegetarianek.

Kim jest Dominika Skoczylas?

Dominika Skoczylas urodziła się 18 października 1990 roku w Busko-Zdroju. Jest absolwentką Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie (filia we Wrocławiu), którą ukończyła w 2015 roku. Aktorka ma 159 cm wzrostu. Obecnie mieszka we Wrocławiu. Niedawno rozstała się z partnerem po ośmiu latach związku.

Pierwsze szlify aktorskie Skoczylas stawiała na planie serialu Pierwsza Miłość, gdzie zagrała dwie role. Występowała także epizodycznie w serialu Na Wspólnej oraz Bodo. W 2015 roku wzięła udział w krótkim metrażu Martyny Majewskiej Multifrenia, który powstał na podstawie powieści W poszukiwaniu straconego czasu Marcela Prousta. W 2017 roku dołączyła do obsady serialu TV Puls Lombard. Życie pod zastaw, gdzie wciela się w rolę Andżeliki Zawadzkiej. Szybko stała się jedną z ulubienic widzów. W 2019 roku można ją było oglądać w serialu kryminalnym Ślad.

Wkrótce Dominikę Skoczylas będzie można zobaczyć w filmie Dziewczyny z Dubaju w reżyserii Marii Sadowskiej oraz w komedii romantycznej Miłość na Okrągło.

Obecnie aktorka, poza serialem Lombard. Życie pod zastaw, co jakiś czas gościnnie pojawia się także w innych produkcjach. Wystąpiła m.in. w Oko za oko, Na dobre i na złe, Na sygnale czy Ślad. Dominika Skoczylas udziela się również teatralnie, a na antenie TV Puls współprowadziła program Najlepsza kuchnia!.

Dominika Skoczylas w odważnej sesji

Pod koniec 2020 roku Dominika Skoczylas wzięła udział w sesji zdjęciowej do kalendarza Vegetarian Calendar 2021. Ta wyjątkowa akcja organizowana jest w obronie zwierząt, a każda z pozujących do kalendarza kobiet jest weganką lub wegetarianką.

To już 6. edycja tego kalendarza. W sesji do Vegetarian Calendar 2021 udział wzięły rónież: Ania Sej — wokalistka, kompozytorka, Agnieszka Przybyłowicz – fotografka, Magdalena Burger – malarka, Diana Jachimowicz – fotografka,i modelka, Paulina Mikuśkiewicz – aktorka, Kamila Fornalik – modelka, Asia Kierznikiewicz – artystka rękodzieła, Atma Stech – fotografka i masażystka tantryczna oraz Martyna Antczak – fotografka.

Do tej pory w akcji uczestniczyły m.in.: Agata Buzek, Paulina Holtz, Monika Dryl, Paulina Mikuśkiewicz, Ilona Witkowska, Ania Sej, Betty Q, Magdalena Burger, Agnieszka Przybyłowicz, Sara Skrajna, Atma Stech.

Autorem zdjęć do kalendarza jest wrocławski fotograf Roland Okoń, który w swoich pracach doskonale pokazuje piękno jako afirmację pozytywnych stron wegetarianizmu. Jego zdjęcia są także formą hołdu dla bohaterek za ich postawę wobec świata.

Dominika Skoczylas — Instagram

Dominika Skoczylas prowadzi konto na Instagramie pod nazwą @dominika.skoczylas.ofc. Na dzień dzisiejszy jej profil obserwuje 76,4 tysiąca użytkowników tego serwisu.