Izotek opinie – czy warto sięgnąć po ten lek?

Bardzo ciekawią nas Izotek opinie. Jest to lek, który jest pochodną syntetyczną witaminy A. Wskazany jest on w przypadku ciężkich postaci trądziku u pacjentów, u których niestety nie zadziałały metody standardowe leczenia. Dokładny mechanizm nie jest znany do końca. Stosowanie tego leku sprawia, że gruczoły łojowe przestają się rozrastać. Co więcej zmniejszają się, a ich aktywność jest znacznie mniejsza.

Najważniejsze informacje dotyczące leczenia

Izotek opinie są niezwykle zachęcające. Lek ten jest dostępny w aptekach pod postacią elastycznych kapsułek. Lek wydawany jest jedynie na receptę. O konkretnej częstotliwości stosowania oraz dawce decyduje nasz prowadzący lekarz. Cała terapia trwa między szesnaście a dwadzieścia cztery tygodnie. Zawsze terapia jest przeprowadzana pod ścisłym nadzorem specjalisty. Jeśli po tym czasie leczenie niestety nie przynosi rezultatów, możemy je wznowić po upływie mniej więcej ośmiu tygodni od jego zakończenia. Lek Izotek musimy przyjmować razem z jedzeniem, co na pewno zwiększa jego skuteczność działania.

A kto nie powinien tego leku przyjmować? Do przeciwwskazań na pewno należy uczulenie na dowolny składnik leku. Bezwzględnym przeciwwskazaniem jest ciąża oraz karmienie piersią, a do tego także podwyższone stężenie lipidów we krwi, hiperwitaminoza witaminy A oraz przyjmowanie antybiotyków tetracyklinowych. Lekarza zawsze informujemy o wszystkich stosowanych lekach. Nie zapomnijmy także o preparatach ziołowych, jak i także suplementach, a także problemach psychicznej natury oraz wszelkich zdrowotnych zaburzeniach.

Skutki uboczne powodowane przez Izotek

Prawdopodobieństwo wystąpienia niepożądanych działań oraz ich nasilenie wiąże się z tolerancją indywidualną na lek. Do skutków ubocznych najczęstszych związanych z izotretynoiną zalicza się: suchość skóry, oczu, jamy ustnej, warg, senność, zawroty głowy, czasowe pogorszenie się trądziku, bóle głowy czy też suchość w nosie, która prowadzić może do występowania krwawień. Podczas kuracji należy kontrolować cholesterol oraz trójglicerydy, a do tego przeprowadzić morfologię (może także wystąpić anemia). Poza tym mogą się pojawić problemy skórne (świąd, złuszczanie się naskórka czy też wysypka), jak i także bóle stawowo-mięśniowe. Komplikacje nieco rzadsze to także depresja, zaburzenia nastroju czy też myśli samobójcze. Aby móc poznać wszelkie potencjalnie niepożądane działania, powinniśmy się zapoznać dokładnie z treścią ulotki. Jeśli mamy jakieś wątpliwości, to skonsultujmy się ze swoim lekarzem prowadzącym.